Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Dużo zieleni i jeszcze więcej bieli! Nowe wnętrze biurowe Lasów Państwowych

Projekty

2020-04-15  Autor: www.aqform.com   Źródło: www.aqform.com   Kategoria: Projekty i realizacje

Od prac projektowych, aż po realizację – pracownia LOFFT Architektura zajęła się metamorfozą wnętrza administracyjno-biurowego Lasów Państwowych w Dretyniu. Jak udało im się stworzyć przestrzeń nawiązującą do natury oraz, w jaki sposób oświetlili pomieszczenie, w którym króluje, tak duża ilość bieli? Między innymi dzięki oprawom BIG SIZE od marki AQForm!

Projektując wnętrze, pracownia LOFFT Architektura skupiła się na specyfice pracy Lasów Państwowych,  naturalnym środowisku oraz jego kolorystyce – właśnie te elementy zostały przeniesione do wnętrza. Zakres prac obejmował obiekt administracyjno-biurowy, rewitalizację pomieszczeń biurowych oraz stworzenie nowych pomieszczeń tj.: holu, recepcji, pomieszczenia socjalnego i inne.

Minimalistyczne wnętrze – rewolucja

Założeniem inwestora było podzielenie nowych pomieszczeń biurowych, wykorzystanie holu głównego na recepcje, a także doświetlenie przestrzeni światłem dziennym oraz sztucznym.

Dotychczas miejsce przepełnione było brązami i charakteryzowało się raczej ciemną, ponurą aranżacją. Projektanci zdecydowali się na całkowitą odmianę i zaaranżowali wnętrze w kolorystyce bieli, gdzieniegdzie dodając zielone akcenty. Tym zabiegiem chcieli nie tylko rozjaśnić wnętrze, ale także optycznie je powiększyć. Wprowadzenie naturalnej zieleni także nie było bez znaczenia. To oczywiste nawiązanie do natury, gdyż za sprawą roślin pomieszczenie wygląda na świeże i ożywione. Zieleń szkła zaś wpuszcza iluminacje kolorystyczne do wnętrza na posadzki i ściany, co w ciekawy sposób dodatkowo dekoruje wnętrze.

Oświetlenie i jego współpraca z kolorystyką miejsca

W całym wnętrzu wykorzystano materiały naturalne, zarówno do elementów dekoracyjnych na ścianach i posadzkach, jak i do produkcji mebli np. blat wykonany został z naturalnego drewna, a następnie wybielony, w taki sposób, aby ukazać charakter materiału. W tak przemyślanej aranżacji projektanci postawili na równie trafny wybór dotyczący oświetlenia. Przy panującej kolorystyce bieli, dobór opraw był bardziej utrudniony.

„Duża ilość bieli z jednoczesnym naciskiem na to, aby wnętrze odpowiednio doświetlić, wymaga dobrania odpowiedniej temperatury światła” – zdradza ekspert marki AQForm. W przypadku tej realizacji było to możliwe przy użyciu nowoczesnych opraw z rodziny BIG SIZE. Kluczową rolę w projekcie odgrywa także oświetlenie naturalne, ponieważ podkreśla charakter posadzek i ścian mebli, nadając im charakteru.

Przy projekcie wnętrza Lasów Państwowych użyto nowych i innowacyjnych rozwiązań, zgodnie z założeniami, jakie na co dzień realizuje biur projektowe LOFFT Architektura. Do każdej realizacji korzystają z nowych technologii, w taki sposób, aby nie zostały one wykorzystane w innych realizacjach. Elementy konstrukcji szklanych - barwienie szkła metodą witrażową oraz łączenie konstrukcji z elementami mebla i posadzki to odpowiednio dobrane i zaprojektowane składniki całego procesu projektowego. Wybór oświetlenia także nie był przypadkowy. W białej przestrzeni nowoczesne oprawy od AQForm spajają aranżację w całość.

obiekt administracyjno-biurowy Nadleśnictwo Dretyń
design: LOFFT ARCHITEKTURA Małgorzata Hendrych-Lubińska http://lofft.com.pl/

Więcej na https://www.aqform.com/pl/

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Projekty i realizacje

Lustrzane domy – czy naprawdę są z luster?

2020-05-22

Prawdopodobnie każdy, kto interesuje się architekturą, choć raz spotkał się z nazwą „dom lustrzany”.… »

Przebudowa mieszkania z lat 50. ubiegłego wieku - Atelier Starzak Strebicki

2020-05-21

Mieszkanie o powierzchni 55 metrów kwadratowych z lat pięćdziesiątych w niskiej zabudowie powstało w… »

Projekt „Ostródzka” – dom konkretny autorstwa KAEL Architekci

2020-05-21

Gdy podczas pracy nad projektem architekt napotyka przeszkodę lub trudność, ma zwykle dwie możliwości. Albo… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2020 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro