Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Nowoczesność i tradycja. Nowy numer Baumit Magazynu już dostępny!

Informacje...

2019-12-23  Autor: Autor zewnętrzny   Źródło: Autor zewnętrzny   Kategoria: Wiadomości z kraju

Zdrowe mieszkanie, dobra architektura, aktualne trendy, nowinki technologiczne, a wszystko to okraszone ciekawymi wywiadami oraz konkursowymi emocjami. To i jeszcze więcej na łamach nowego wydania Baumit Magazynu, które właśnie pojawiło się na rynku i – co ważne – jest dostępne także w formie elektronicznej.

Jedenasty numer półrocznika wydawanego przez cenioną w branży markę budowlaną Baumit to jak zawsze pigułka wiedzy, która zaspokoi apetyt nawet najbardziej wymagających czytelników – architektów, wykonawców, inwestorów… wszystkich, którzy lubią wiedzieć, co w branżowej trawie piszczy.

Przy obecnym stylu życia 90% czasu spędzamy w pomieszczeniach, toteż warto przyjrzeć się nieco dokładniej czy panuje w nich sprzyjający nam mikroklimat. Firma Baumit zbadała, od czego on zależy oraz w jaki sposób możemy uzyskać zdrowe powietrze w naszych domach. O tym w artykule „Klima: wnętrze jest ważne”. W publikacji „Architektura dla zdrowego mieszkania” znajdziemy z kolei namacalne dowody na to, że w dobie szczelnego budownictwa możemy mieszkać nie tylko ładnie i energooszczędnie, lecz przede wszystkim zdrowo.

Ale to dopiero początek! Z artykułu „Jego wysokość tynk cementowo-wapienny” dowiemy się, co sprawia, że pomimo upływu czasu i zmieniających się trendów to tradycyjne rozwiązanie wciąż utrzymuje się na absolutnym topie, jeśli chodzi o nowoczesne wykańczanie ścian.

Zimowo-wiosenne wydanie zainteresuje również tych, którzy pragną zgłębić tajniki odpowiedniego dobierania barw na elewacjach. Projektant i architekt specjalizujący się w badaniu kolorów, prof. Axel Venn, wnikliwie przygląda się szerokiej palecie różnorodnych odcieni i pomaga zrozumieć złożoność i charakter kolorów, a także podpowiada jak dobrać te najlepsze do elewacji budynku. Miłośników dobrej architektury zachęcamy również do lektury wywiadu z architektem Danielem Cieślikiem, który opowiada czytelnikom o bryłach i ich różnych obliczach.

Lubicie ciekawostki? I ich nie zabrakło na łamach nowego wydania. Słyszeliście o drukowaniu z betonu? Nie? Polecamy lekturę artykułu poświęconego projektowi BauMinator, a przekonacie się, że oryginalna drukarka 3D jest w stanie pisać nową historię designu.

Ale to wciąż nie wszystko!  Aktualny numer to także spora dawka konkursowych emocji. Wyścig o miano Fasady Roku 2019 zapisał się w historii rekordową frekwencją. Czas poznać wyniki! Wyniki tym ważniejsze, że mające przełożenie na rywalizację międzynarodową – zwycięzcy krajowych edycji konkursu będą walczyć o tytuł Europejskiej Fasady Roku w ramach Baumit Life Challenge.

Co jeszcze znalazło się w ramówce najnowszego Baumit Magazynu? Najlepiej przekonać się o tym samemu. Papierowe wydanie nakładem 5000 egzemplarzy dystrybuowane jest wśród Przyjaciół i Partnerów biznesowych firmy Baumit, natomiast wersja elektroniczna dostępna jest dla każdego na stronie internetowej www.baumit.com.

www.baumit.com 
www.facebook.com/BaumitPolska

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Wiadomości z kraju

W roli głównej: tynki ryflowane – projekt Akademika Student Depot

2021-05-17

7000 m2 powierzchni użytkowej, 8 kondygnacji, 341 pokoi hotelowych o wysokim standardzie, do tego rowerownia,… »

Nowe technologie pomagają firmom odnaleźć się w nowej rzeczywistości

2021-04-02

Pandemia COVID-19 wymusiła rozwój procesów digitalizacji w niespotykanym dotychczas tempie i… »

Zmienia się podejście do najmu mieszkań

2021-04-02

W Polsce od lat funkcjonuje przekonanie, że lepiej jest kupić mieszkanie na własność, a najem traktowany jest… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2024 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro