Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Święta w Dobrym Stylu w Domtece – inne oblicze tradycji

Informacje...

2018-11-28  Autor: Autor zewnętrzny   Źródło: Autor zewnętrzny   Kategoria: Wiadomości z kraju

Boże Narodzenie to czas dekoracyjnego szaleństwa. Jak uniknąć kiczu i z niezliczonej ilości ozdób wybrać te, które stworzą gustowną przestrzeń w dobrym stylu? Już w najbliższą sobotę, 1 grudnia w Domotece odbędzie się wydarzenie „Święta w Dobrym Stylu”. Zobaczymy trzy zupełnie różne aranżacje, będące wynikiem współpracy przedstawicieli świata kultury i show businessu ze scenografem wnętrzarskich sesji zdjęciowych.

Specjalnie na okoliczność wydarzenia, w Domotece przygotowane zostaną trzy strefy w różnych stylach, które reprezentować będą zaproszeni do współpracy goście: Kasia Sokołowska, Daria Zawiałow oraz Karolina Malinowska i Olivier Janiak.
Kasia Sokołowska, reżyserka pokazów mody, jurorka programu Top Model opowie o tym, że jej Święta muszą być niepowtarzalne. Oryginalnej aranżacji stołu, którą pokaże w Domotece, towarzyszy duch eleganckich wielkich miast, takich jak Paryż, Nowy Jork i Warszawa. Tutaj liczy się detal, jakość materiałów, szlachetne dekoracje i dodatki.

Karolina Malinowska i Oliver Janiak stworzą w swojej strefie Święta w stylu nowoczesnej klasyki, która czerpie garściami z przeszłości, ale przetwarza ją na potrzeby współczesności. Opierając się na tradycji, szukamy sposobu na powiedzenie czegoś nowego. Naszym celem jest punkt równowagi: chcemy ciepła, bliskości, poczucia bezpieczeństwa, ale też niespodzianki. Upraszczamy nadmiar zdobień, klasykę przełamujemy nowoczesnymi dodatkami. Do tradycyjnej gamy kolorystycznej zapraszamy nowe odcienie. Sprawdzone rozwiązania testujemy w nowych konfiguracjach.
Daria Zawiałow, wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka, laureatka 2 Fryderyków za debiutancki album "A kysz!" przygotuje stylizację awangardową. Awangardowe Święta i wnętrza wymykają się schematom. Tu nic nie jest pewne, żadna zasada nie jest bezpieczna. To my tworzymy własne reguły. Spodziewajmy się nieoczywistych kolorów i dekoracji, raczej prostoty niż bogactwa nadmiaru. Trochę teatru, trochę życia. Awangarda to szukanie nowych ścieżek, to sposób na przeżycie Świąt tak, jakby były pierwsze.

„Święta w Dobrym Stylu” z pewnością zainteresują miłośników wzornictwa. Na miejscu powstanie Pop-up Store yestersen z pięknymi przedmiotami vintage, a także współczesnymi akcesoriami. Oprócz unikatowych antyków, yestersen zaprezentuje dzieła współczesnych twórców. Obok klasycznych skandynawskich sideboardów czy kultowych foteli wingback znajdziemy tam również: akcesoria hiszpańskiej marki DOIY, aparaty fotograficzne Lomography czy plakaty z duńskiego Atelier CPH.
Poza prawdziwą, stylową ucztą, partnerzy wydarzenia przygotowali dla odwiedzających także mnóstwo ciekawych aktywności. Na warsztatach organizowanych we współpracy z kwiaciarnią Kwiaty&Miut będzie można stworzyć swój własny, świąteczny stroik, natomiast na stoisku Hello Calligraphy - ozdobić bombki i poznać sztukę kaligrafii. Będzie także możliwość wzięcia udziału w warsztatach pakowania upominków, organizowanych przez pracownię Dobrze się Składa i magazyn Usta.

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Wiadomości z kraju

Mariacka hejnalica inspiracją dla ogólnopolskiej Kapsuły Czasu

2019-04-09

Inspiracją zwycięskiego projektu Kapsuły Czasu, która stanie w Krakowie jest Wieża Mariacka. Laureatem… »

Tennis Archi Cup 2019

2019-04-09

W terminie 7-9.06.2019 w Poznaniu odbędzie się Tennis Archi Cup, czyli największe w Polsce wydarzenie tenisowe… »

„Czyste powietrze” – jak otrzymać dofinansowanie na wymianę okien i drzwi?

2019-03-22

Wraz z końcem zeszłego roku ruszył program „Czyste powietrze”. Jednym z zadań z zakresu… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2019 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro