Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Jak sprawić, że małe mieszkanie stanie się większe?

Informacje...

2018-11-27  Autor: Autor zewnętrzny   Źródło: makehomeeasier.pl   Kategoria: Projekty i realizacje

Każdy, kto kiedyś zajmował się aranżacją własnego mieszkania, ten wie, że wbrew pozorom wcale nie jest to tak prosta sprawa. Spora ilość naszych wyborów jest uzależniona nie tyle, ile od naszego poczucia estetyki, ale też od specyfiki danego wnętrza. Pozornie, to najmniejsze przestrzenie zdają się pozwalać na najmniejszą dozę kreatywności... ale czy na pewno? Dziś zastanowimy się nad tym, jak można urządzić przestrzeń o niewielkim metrażu!

Kolorystyka to klucz

Sposoby i triki na ciekawe urządzenie wnętrza w naszym domu czy mieszkaniu warto rozpocząć od rozwiązania „największego” problemu, jakim jest… sama ilość metrów kwadratowych. Na szczęście, możemy skorzystać z pewnej prawidłowości wynikającej z wykorzystania konkretnych kolorystyk. Wystarczy, że spojrzycie na to, na co decyduje się spora ilość projektantów — jasne kolory w „ciaśniejszych” wnętrzach. Zdziwicie się, jak bardzo różne odcienie bieli potrafią powiększyć optycznie nawet najdrobniejszy metraż. Jeżeli nie chcemy jednak, żeby dany pokój wyglądał niczym galeria sztuki nowoczesnej, śmiało możemy dodać do jego aranżacji drobne akcenty o znacznie bardziej wyrazistej kolorystyce. „Bazę” pokoju, czyli ściany i podłogę warto jednak utrzymać w bardzo zbliżonej palecie barw. Poniższe projekty zaczerpnięte zostały z bloga o wnętrzach makehomeeasier.pl.

Światło i jego działanie

Czymś, co bywa niedoceniane w przypadku małych wnętrz, jest to, jak operujemy w nim światłem. Wcale nie musimy się ograniczać do jednego centralnego elementu oświetlenia w konkretnym pomieszczenia! Nie ma czego się obawiać w wykorzystaniu dodatkowych kinkietów, lampek, czy hitu ostatnich lat: podwieszanego sufitu. Takie rozwiązanie ma przede wszystkim jedno zadanie. Podobnie jak w przypadku koloru, ma ono na celu optyczne powiększenie przestrzeni. Przy okazji, na pewno wy sami będziecie czuć się świetnie, przebywając w nim, a to jest bezsprzecznie najważniejsze!

Organizacja przedmiotów

Walka o maksymalnie efektywne wykorzystanie przestrzeni to nie tylko wybranie dobrego koloru i światła, ale także to, jak organizujemy przedmioty wewnątrz mieszkania. Dobrym pomysłem będzie to, aby dopilnować, żeby każdy przedmiot miał swoje miejsce. Używajmy dostępnych szuflad, szafek i szaf. Dzięki temu zaoszczędzimy pozornie kilka centymetrów, jednak zdziwicie się, że potrafi to naprawdę odmienić odbiór pomieszczenia! Przemyślmy dokładnie, jak można jeszcze zminimalizować ilość wykorzystanego miejsca — dzięki temu na pewno nie poczujecie się przytłoczeni całym wystrojem!

Zdzwieni?

Jak więc widzicie, mały metraż wcale nie musi kojarzyć się z przestrzenią przypominającą klatkę lub schowek na miotły. Dziś wystarczy kilka trików i działań, aby być zadowolonym z tego, gdzie się mieszka! Mamy nadzieję, że nie omieszkacie wykorzystać trików z dzisiejszego artykułu u siebie!

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Projekty i realizacje

Wnętrza B&B Warszawa-Okęcie w nowej odsłonie

2019-06-13

Odnowione pokoje, na nowo zaprojektowane lobby – to tylko niektóre zmiany wprowadzone w hotelu… »

Tymczasowa przestrzeń publiczna dla Malta Festival Poznań 2017 - Atelier Starzak Strebicki

2019-04-09

Przestrzeń - ludzie - miejsce Celem projektu była zmiana monumentalnej skali placu Wolności na skalę ludzką.… »

Nowe rozdanie

2019-04-09

Czy z niewielkiego i mało funkcjonalnego mieszkania da się zrobić wygodne, dobrze rozplanowane i całkiem spore?… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2019 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro