Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Ceramika sanitarna Duravit w NOSPR

Produkty

2018-11-20  Autor: Autor zewnętrzny   Źródło: Duravit    Kategoria: Projekty i realizacje

Budynek Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach jest wyjątkowy. Ciekawa architektura, piękna sala koncertowa, idealna akustyka. W tak nowoczesnym i wspaniałym budynku nie mogło zabraknąć luksusowych produktów Duravit.

Siedziba NOSPR, zaprojektowana przez Tomasza Koniora i jego zespół, powstała na terenie dawnej kopalni Katowice, w sąsiedztwie trzech obiektów o znacznie zróżnicowanej architekturze: Muzeum Śląskiego, Centrum Kongresowego oraz Spodka. Prosta i czytelna bryła NOSPR doskonale wkomponowuje się w to otoczenie.

Wyjątkowy budynek
Elewacje budynku oblicowano cegłą, natomiast bocznym ścianom dzielących je nisz nadano intensywnie czerwoną barwę. To ukłon w stronę tradycyjnej śląskiej architektury. Tak malowano bowiem nisze okienne w tradycyjnych ceglanych śląskich familokach.
Największe wrażenie robi sala koncertowa (na 1800 miejsc), w której ściany wykonano z surowego betonu. Są grafitowoczarne i szorstkie z widocznym deskowaniem, przez co przypominają bryłę węgla lub ściany pokładów kopalni. Ma również niespotykany kształt – wybrzusza się od strony wejścia niczym kadłub arki. Salę wyróżnia także wspaniała akustyka, którą zaprojektował Yasuhisa Toyota z przedsiębiorstwa Nagata Acoustics. Mogą odbywać się w niej koncerty wszystkich rodzajów muzyki symfonicznej, w tym z rozszerzonym składem orkiestry, 120-osobowym chórem oraz z towarzyszeniem organów.
W budynku mieści się także sala kameralna na 300 miejsc, studio nagrań, archiwum, w którym gromadzone są nagrania i nuty...  natomiast na terenie przylegającym do NOSPR powstał amfiteatr. Obiekt jest wyjątkowy pod każdym względem.

Luksusowe toalety Duravit
Wyjątkowe są tutaj również toalety. Zadbano w nich o najdrobniejszy detal, aby i te pomieszczenia idealnie komponowały się z całością realizacji. Łazienki przypominają o kopalni, która kiedyś mieściła się w tym miejscu. Są surowe, wręcz przemysłowe, a jednocześnie luksusowe. W taki styl wykończenia idealnie wpisuje się ceramika sanitarna Duravit. Prosta, a zarazem wyjątkowa i najlepszej jakości, wspaniale dopełnia wnętrza toalet.

Idealnie wpisujące się umywalki
Z surowymi wnętrzami toalet rewelacyjnie korespondują umywalki podblatowe Vero. Tworzą wspaniały duet z ciemnymi, granitowymi blatami. Do tego celu został wybrany model biały, kwadratowy. Prostota i czystość formy umywalek oraz niekwestionowana najlepsza jakość nadaje wnętrzu powiew wyrafinowanego luksusu.
W łazienkach pojawiły się także umywalki wiszące Vital Starck 3. Zastosowane umywalki posiadają powłokę  WonderGliss, która jest wypalana w ceramice. Przejmuje ona brud powierzchni narażonej na zabrudzenia. Ceramika pokryta warstwą WonderGliss pozostaje długi czas gładka i czysta, co zapewnia niesamowitą łatwość pielęgnacji.

Toalety
W toaletach NOSPR zamontowano miski toaletowe Starck, zaprojektowane przez wybitnego francuskiego projektanta Philippe Starcka. Tak jak wszystkie miski toaletowe marki Duravit wyposażone są one w otwarty rant spłukujący, zapewniający dodatkową higienę i wygodę. To samo dotyczy pisuarów, które wybrano również z tej samej kolekcji. Charakteryzuje je prosta i ergonomiczna forma.

W toaletach pojawiły się również miski toaletowe Architec za projektowane przez profesora Franka Hustlera. Produkty z tej linii cechuje nowoczesna forma o prostej linii. Inspiracją do jej powstania były podstawowe elementy architektoniczne: koło i kwadrat. W ramach tej serii powstał szeroki wachlarz produktów do praktycznie każdego zastosowania – prywatnego, publicznego i bezbarierowego.

Ciekawym elementem dekoracyjnym łazienek jest zamontowanie rusztu do zlewu gospodarczego. Wykończony w chromie, stanowi idealne uzupełnienie całości.

Zdjęcia Juliusz Sokołowski

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Projekty i realizacje

Lustrzane domy – czy naprawdę są z luster?

2020-05-22

Prawdopodobnie każdy, kto interesuje się architekturą, choć raz spotkał się z nazwą „dom lustrzany”.… »

Przebudowa mieszkania z lat 50. ubiegłego wieku - Atelier Starzak Strebicki

2020-05-21

Mieszkanie o powierzchni 55 metrów kwadratowych z lat pięćdziesiątych w niskiej zabudowie powstało w… »

Projekt „Ostródzka” – dom konkretny autorstwa KAEL Architekci

2020-05-21

Gdy podczas pracy nad projektem architekt napotyka przeszkodę lub trudność, ma zwykle dwie możliwości. Albo… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2020 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro