Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Oprogramowanie na abonament czy w pudełku - co wybrać?

Przyzwyczailiśmy się, że każde oprogramowanie, a zazwyczaj Office, kupujemy w pudełku. Jednak obecnie wcale nie musimy tego już robić - płacąc abonament można wygodnie i bez ograniczeń korzystać z nie

2014-07-10  Autor: Autor zewnętrzny   Źródło: www.licencjemicrosoft.pl   Kategoria: Wiadomości z kraju

Przyzwyczailiśmy się, że każde oprogramowanie, a zazwyczaj Office, kupujemy w pudełku. Jednak obecnie wcale nie musimy tego już robić - płacąc abonament można wygodnie i bez ograniczeń korzystać z niemal każdego programu. Czy wszystkim jednak odpowiada taka sytuacja? Zdaje się, ze bardzo wielu użytkowników czuje się pewniej mając program "fizycznie" zakupiony. Oczywiście każdy Office, bez względu na to czy reprezentuje wersję abonamentową czy w pudełku, posiada wady i zalety. Warto być tego świadomym.

Office 2013

Office 2013 to klasyczny przykład oprogramowania "w pudełku" i jak każdy ma wady i zalety. Wadą jest niewątpliwie to, że kupując go dostajemy jedna licencję, a więc legalnie można zainstalować go tylko na jednym komputerze. Kiedy pakiet Office się nam znudzi lub pojawi się jego nowa wersja, musimy zakupić zupełnie nowy pakiet. Jednak dla niektórych ważniejszy jest spokój - kupując ten rodzaj oprogramowania płacisz raz, pakiet jest Twój już na zawsze - nie musisz myśleć o miesięcznych, albo rocznych ratach za abonament.

Z pudełka w abonament - Office 365

Biorąc pod uwagę rodzaj użytkowania oprogramowania, największym rywalem klasycznego, "pudełkowego" pakietu jest Office 365, a zatem wersja abonamentowa, modna i niezwykle wygodna. Jej wielką zaleta jest otrzymanie aż 5 licencji oraz ich darmowe aktualizacje w trakcie użytkowania. W każdej chwili, jeżeli pakiet się znam znudzi, lub uznamy go za niepotrzebny, możemy z niego zrezygnować lub zakupić inny bez dodatkowych kosztów. Jednak w tym przypadku musimy co miesiąc dokonywać wpłaty abonamentu lub zapłacić za cały rok z góry.

Zalet oprogramowania abonamentowego jest wiele. I nie chodzi tylko o Office, ale także o dużą ilość innych programów, zwłaszcza specjalistycznych, do których dostęp możesz uzyskać właśnie w ten sposób. Programy są wciąż rozbudowywane. Jeżeli zakupisz wersję pudełkową, nie masz możliwości korzystania z najnowszych aplikacji. Oczywiście, możesz dokupić odpowiednie rozszerzenie, ale wiąże się to z kolejnymi wydatkami. Zakupując program w chmurze i płacąc abonament masz pewność, że będziesz mógł korzystać z każdej nowej opcji. Istotna jest także szybka wymiana korespondencji w moderatorami oraz administratorami konkretnego programu. W sytuacji kiedy cokolwiek nie działa, można zgłosić się do odpowiednich osób zarządzających i tak szybko jak to tylko, rozwiążą oni problem lub pomogą doradzić w kłopotliwej sytuacji.

Preferencje użytkowników

Niektóre z firm przeprowadzają badania preferencji użytkowników w kwestii formy zakupów różnorodnych programów. Teksty przeprowadzone przez firmę Corel pokazały, że większość, bo ponad połowa użytkowników, wolą kupować programy w pudełkach. Zaledwie 4% ankietowanych chciałoby posiadać dostęp do oprogramowania w sieci i płacić za niego stały abonament. Pozostała część zapytanych preferuje kupić program w sieci i ściągnąć go na swój dysk. Jak widać z tych statystyk, Polacy nie są jeszcze przyzwyczajeni do wersji abonamentowej, jednak można przypuszczać, że z biegiem czasu trend ten ulegnie znacznej zmianie.

Niektórzy przekonują, że pakiet abonamentowy jest tańszy. Oczywiście, porównując ceny, chociażby pakietu dla Użytkowników domowych i Uczniów z Pakietem Office 356, gołym okiem widać różnicę; pierwszy kosztuje 599,99 zł i ma jedną licencję, a drugi 429,99 zł i posiada aż 5 licencji. Jednak zawsze warto pamiętać, że w przypadku abonamentu opłata ta jest roczna! Opłaca się to więc tylko w określonych przypadkach.

Jednym z czołowych sprzedawców oprogramowania Microsoft Office 2013 oraz Microsoft Office 365 jest platforma internetowa LicencjeMicrosoft.pl.

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Wiadomości z kraju

W roli głównej: tynki ryflowane – projekt Akademika Student Depot

2021-05-17

7000 m2 powierzchni użytkowej, 8 kondygnacji, 341 pokoi hotelowych o wysokim standardzie, do tego rowerownia,… »

Nowe technologie pomagają firmom odnaleźć się w nowej rzeczywistości

2021-04-02

Pandemia COVID-19 wymusiła rozwój procesów digitalizacji w niespotykanym dotychczas tempie i… »

Zmienia się podejście do najmu mieszkań

2021-04-02

W Polsce od lat funkcjonuje przekonanie, że lepiej jest kupić mieszkanie na własność, a najem traktowany jest… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2024 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro