Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Ekspresjonizm, nowojorski sznyt i ekologia - Ege z prestiżową nagrodą Mixology North

Informacje...

2019-01-11  Autor: Autor zewnętrzny   Źródło: Autor zewnętrzny   Kategoria: Wiadomości z kraju

Atrakcyjna, wielowymiarowa i przyjazna dla środowiska kolekcja ReForm Artworks Ecotrust, duńskiej marki Ege, została doceniona i uhonorowana prestiżową nagrodą Mixology North! Ko-lekcja, która w 2018 roku powiększyła rodzinę wykładzin dywanowych ReForm, jest połącze-niem nowojorskiego ekspresjonizmu lat 50-tych, wyszukanego designu oraz ekologicznych stan-dardów na miarę XXI wieku.

Mixology North to prestiżowe i wyczekiwane wydarzenie, wpisane w kalendarz branży wnętrzar-skiej. Nagrodę Mixology stworzono z myślą o innowacyjnym i dynamicznie rozwijającym się śro-dowisku wnętrzarskim oraz produktach, które tę branżę modernizują. Jury, powoływane do kon-kursu, tworzą niezależni, doświadczeni architekci i projektanci, którzy nagradzają produkty, wy-różniające się w swojej kategorii. Tegoroczna gala odbyła się 5. grudnia 2018 roku w brytyjskim Manchesterze, a produktem roku - w kategorii podłogi - została kolekcja ReForm Artworks Eco-trust marki Ege.

Nowojorska swoboda twórcza

Ekspresjonizm abstrakcyjny to nowojorski ruch artystyczny, mający swoje korzenie w latach 50. XX wieku. Uznawany za pierwszy amerykański nurt o światowym znaczeniu, który uczynił z Nowego Jorku centrum ówczesnego świata sztuki współczesnej. Artyści zaczęli wówczas tworzyć obrazy pełne emocji, swobody, spontaniczności i kreatywnej ekspresji, uciekając w ten sposób od do-tychczasowych standardów i założeń artystycznych. Istotny stał się sam akt twórczy, który miał być automatyczny - wręcz podświadomy - oraz swobodny, a jego efekt końcowy - dzieło – miało stać się odbiciem emocji twórcy. Przedstawiciele ruchu, jak Jackson Pollock czy Willem de Koo-ning, postanowili przenieść mocowane dotychczas na sztalugach płótna - na podłogę. Plamy i nie-symetryczne pociągnięcia, inspirowane technikami surrealistów, tworzyły niepowtarzalne, wielo-wymiarowe i pozbawione ram interpretacyjnych - wielkoformatowe dzieła.

Ekspresjonizm w duńskim wydaniu

Każde dzieło sztuki jest interpretacją ducha czasów, a przeniesione na duży format wykładzin dy-wanowych wprowadza do wnętrz artyzm i nieszablonowość. Zainspirowaną nowojorską sztuką kolekcję ReForm ArtWorks Ecotrust zaprojektowała Carol Appleton.

Wykładziny dywanowe z kolekcji ReForm Artworks Ecotrust zdobią kształty, namalowane swo-bodnym - i nieprzewidywalnym - ruchem pędzla. Pochyłe linie tworzą nieoczywiste kompozycje, zakłócając precyzję i przewidywalność wzoru. Ręcznie malowane kreski sprawiają, że wykładzina nabiera indywidualnego charakteru niczym płótno w pracowni malarza. Wielopoziomowa kon-strukcja pętli, nieoczywiste kształty oraz piękne tekstury powodują, że wnętrza, w których znajdu-ją się wykładziny dywanowe z linii ReForm, nabierają artystycznego wyrazu. Paletę kolorów, peł-ną świeżych i neutralnych barw uzupełniono ciemnymi odcieniami, aby nadać kolekcji ostrości i wyrazistości, a także umożliwić łączenie różnych wzorów w unikalną całość.

„ReForm ArtWorks Ecotrust to wyjątkowa kolekcja która zawiera z jednej strony bardzo wyraziste, charak-terystyczne wzory, mocno zanurzone w nowojorskiej sztuce lat 50-tych i malarstwie z tamtego okresu, ale przy tym zaproponowana została w zróżnicowanej kolorystyce rozpoczynając od jednolitych barw po graficzne kontrasty w świeżych, naturalnych miękkich tonach. Wzory zostały podkreślone wielowarstwową konstrukcją pętli wykładziny, która nadaje im wyjątkową teksturę. Wszystko to sprawia, że kolekcja jest nieoczywista i przede wszystkim - awangardowa.

Doskonale sprawdzi się we wnętrzach biurowych, gdzie jakość i aspekty praktyczne odrywają ważną rolę na równi z walorami estetycznymi. Wyszukane wykładziny, mogą wpłynąć na odbiór danego miejsca, podnieść jego prestiż, a jednocześnie wpłynąć na komfort pracy. Dzięki bogatej palecie kolorystycznej można do-pasować wykładzinę tak, aby tworzyła spójną całość z koncepcją danej przestrzeni. ReForm Artworks Eco-trust sprawdzi się doskonale w miejscach, w których design i ekologia to ważne aspekty.” – podsumowuje Andrea Głowala, architekt z Carpet Studio.

Ekologiczny design

Kolekcja ReForm Artworks Ecotrust to nie tylko sztuka i współczesny design, ale również ekologia, niezwykle istotna dla duńskiego producenta. Wykładziny dywanowe wykonano z przędz ECO-NYL®, stworzonych na bazie używanych sieci rybackich, natomiast opatentowane podkłady Eco-trust wyprodukowano z poddanych recyklingowi plastikowych butelek PET. Ponadto, kolekcja ReForm Artworks Ecotrust posiada certyfikat Cradle to Cradle CertifiedTM, potwierdzający, iż da-ny produkt został wykonany z materiałów ekologicznych, jest bezpieczny dla zdrowia oraz pocho-dzi z recyklingu. ReForm Artworks Ecotrust to świetne połączenie designu, sztuki i ochrony środo-wiska.

Więcej na: www.carpetstudio.pl

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Wiadomości z kraju

W roli głównej: tynki ryflowane – projekt Akademika Student Depot

2021-05-17

7000 m2 powierzchni użytkowej, 8 kondygnacji, 341 pokoi hotelowych o wysokim standardzie, do tego rowerownia,… »

Nowe technologie pomagają firmom odnaleźć się w nowej rzeczywistości

2021-04-02

Pandemia COVID-19 wymusiła rozwój procesów digitalizacji w niespotykanym dotychczas tempie i… »

Zmienia się podejście do najmu mieszkań

2021-04-02

W Polsce od lat funkcjonuje przekonanie, że lepiej jest kupić mieszkanie na własność, a najem traktowany jest… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2024 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro