Polak zwyciężył w międzynarodowym konkursie na projekt głównej grafiki do oprogramowania Autodesk 3ds Max Design

Informacja Prasowa

17-12-2011  Autor: Joanna Borowska   Źródło: Autodesk   Kategoria: Oprogramowanie, komputery

Praca Piotra Truszczyńskiego ze studia graficznego Motionfront znajdzie się na pudełku oraz ekranie startowym kolejnej wersji 3ds Max Design

Piotr Truszczyński z Motionfront zwyciężył w konkursie „3ds Max Design Hero Competition”  ogłoszonym przez CGArchitect.com. Jury ekspertów uznało jego pracę za najlepszą spośród ponad 200 zgłoszeń z całego świata. Grafika, opracowana przez zwycięzcę będzie umieszczona na pudełku kolejnej wersji Autodesk 3ds Max Design oraz na głównym ekranie tego programu.

„Ogromnie cieszę się z wygranej w tym konkursie” – mówi laureat Piotr Truszczyński. „Tym bardziej, że od wielu lat w codziennej pracy korzystam z 3ds Max i wysoko oceniam ten program.”

Piotr Truszczyński specjalizuje się w wizualizacjach architektonicznych oraz produktowych. Zwycięski projekt przedstawia szklaną, zwężającą się ku górze wieżę – zwieńczoną logiem produktu. Przez szklaną powłokę prześwituje rozświetlone niebo.

Prace konkursowe oceniał zespół siedmiu ekspertów, wybranych przez CGArchitect.com i Autodesk. Wstępna selekcja nadesłanych projektów odbyła się poprzez głosowanie internautów. Wybranych 10 projektów zostało następnie poddanych finalnej ocenie. Jury doceniło pracę Piotra Truszczyńskiego za oryginalność oraz innowacyjne wykorzystanie logo 3ds Max Design. Nagrodą w konkursie był wysokiej klasy komputer - 3DBOXX 8550 XTREME oraz nagroda pieniężna w wysokości 5 tysięcy dolarów. Zwycięzca odebrał nagrodę podczas odbywającego się w ubiegłym tygodniu w Las Vegas Autodesk University.

Wywiad z laureatem konkursu dostępny jest na www.youtube.com/autodeskpolska

Informacje o konkursie

Głównym organizatorem konkursu był  CGarchitect Digital Media Corp (cgarchitect.com). Konkurs  trwał od 9 września do 31 października br. Zwycięzców ogłoszono 8 listopada.  Autodesk. Inc ., wraz z BOXX Technologies. Inc., i NVIDIA Corporation był sponsorem wydarzenia. Konkurs dostępny był dla każdego odwiedzającego stronę CGarchitect.com. Warunkiem uczestnictwa było przesłanie projektów stworzonych w oprogramowaniu Autodesk 3ds Max 2012 lub Autodesk 3ds Max Design 2012, które zwierały w sobie logo 3ds Max. Uczestnicy mogli przesłać do pięciu różnych projektów, m.in.: budynków, mostów, miast, pojazdów, mebli, itp. 

Strona konkursu dostępna jest na: 3dsmaxdesign.cgarchitect.com/winners

po kliknięciu powiększenie

 
 
Copyright by W-A.pl 2007, e-mail: admin@w-a.pl      W-A.pl      www.wydział-architektury.com