Wystartował Plebiscyt Polska Architektura XXL 2020 – wybierz najlepszą realizację minionego roku

Patronat W-A.pl

02-04-2021  Autor: Grupa Sztuka Architektury   Źródło: Grupa Sztuka Architektury   Kategoria: Patronaty

Grupa Sztuka Architektury zaprasza do głosowania w Plebiscycie Polska Architektura XXL, którego celem jest wyróżnienie najbardziej kreatywnych pracowni i projektów 2020 roku zrealizowanych w Polsce. Jego wyróżnikiem jest także fakt, że obejmuje swoim zasięgiem wszystkie dziedziny projektowania: kubaturę, wnętrze i krajobraz. Głosowanie internautów potrwa do 12 kwietnia 2021 r.

Plebiscyt Polska Architektura XXL to najbardziej kompleksowy przegląd aktywności polskiej branży architektonicznej. Realizacje będą wybierane w trzech dzidziach: kubatura, wnętrza i krajobraz, każda podzielona na dwie kategorie publiczna i prywatne. Zostanie też przyznana nagroda Grand Prix.

Dzięki wykorzystaniu możliwości, jakie daje internet plebiscyt dostarcza adekwatnego obrazu stanu polskiej architektury oraz zmian jakie zachodzą na polskiej scenie projektowej. Plebiscyt nie koncentruje się przy tym tylko na najbardziej znanych pracowniach, ale pozwala na zaistnienie także mniej znanym, ambitnym biurom z mniejszych ośrodków lub takim, które swoimi ciekawymi dokonaniami chcą wyznaczać nowe trendy i ścieżki rozwoju polskiej architektury. W  tym sensie jest też doskonałą platformą do promocji ambitnych, nowy biur projektowych.

W tegorocznym Plebiscycie o głosy walczy 62 kandydatów. Ich prezentacje zebrane w specjalnych formularzach plebiscytowych znaleźć można na stronach:
www.sztuka-architektury.pl - Polska Architektura 2020
www.sztuka-wnetrza.pl - Polskie Wnętrze 2020
www.sztuka-krajobrazu.pl - Polski Krajobraz 2020

Architekci oceniają architektów
Tradycyjnie już laureaci konkursu wybrani zostaną dwutorowo: będą wśród nich faworyci publiczności głosującej za pośrednictwem internetu oraz zwycięzcy wskazani przez profesjonalne jury, w skład którego wchodzą laureaci poprzedniej edycji Plebiscytu:

1.    Anna Małek (Laboratorium Architektury)
2.    Przemysław Olczyk (Mobius Architekci)
3.    Aleksandra Wasilkowska
4.    Anna Thurow (Anna Thurow Architektura Wnętrz)
5.    Piotr Chojara, Tomasz Borowiak (MODOarchitektura)
6.    Anna Witor (Awinci Architects)
7.    Ewa Więcek (Make It Yours)
8.    Piotr Wołoszyk,Justyna Skierka (Ogrody Strumyk)

Kryteria wyboru realizacji
Do tegorocznej edycji Plebiscytu można było zgłaszać obiekty zrealizowane w 2020 roku oraz te, które nie wzięły udziału w Polskiej Architekturze 2019 a zostały oddane do użytku w 2019 roku.

Kryteria wyboru najciekawszych obiektów to ich funkcjonalność, innowacyjność, zgodność z aktualnymi trendami społecznymi, środowiskowymi, oraz  technicznymi. Szukaliśmy też prac biur i zespołów, które nie należą jeszcze do mainstreamu polskiej architektury, a wyróżniają  się ambicją i twórczym podejściem do projektowania – komentuje redakcja Grupy Sztuka Architektury.

Wyniki glosowania internatów poznamy 13 kwietnia 2021 r, natomiast wyniki głosowania ekspertów zostaną ogłoszone na uroczystej Gali Plebiscytu Polska Architektura XXL 2020, która odbędzie się online w maju 2021.

Organizator
Grupa Sztuka Architektury

Patroni Honorowi
Patronat honorowy wiceprezesa Rady Ministrów, ministra kultury, dziedzictwa narodowego i  sportu pana prof. Piotra Glińskiego.
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
SARP, SAK, TUP, IARP


Patroni Medialni
TVP Kultura, TVP 2
MAGAZIF, Example.pl, Hmag, BIZNES.meble.pl, Instalacje,
wnetrzadomow.pl, urbnews.pl, budnet.pl, w-a.pl, LaVie, ReNews.pl, mieszkaniezpomyslem.pl, swiatnaobcasach.pl

Współpraca redakcyjna: RMF Classic

 
 
Copyright by W-A.pl 2007, e-mail: admin@w-a.pl      W-A.pl      www.wydział-architektury.com