Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Z wiatrem, nie pod wiatr. Paroc prezentuje płyty do fasad wentylowanych z serii PAROC WAS

Porady i informacje...

2020-10-01  Autor: Autor zewnętrzny   Źródło: Autor zewnętrzny   Kategoria: Porady, produkty, technologie

Przechodzące przez Polskę wichury sprawiły, że o temacie ochrony budynków przed wiatrem mówi się dziś głośniej – nie tylko z uwagi na bezpieczeństwo ludzi. Silne podmuchy stanowią prawdziwe wyzwanie dla utrzymania parametrów termicznych i wytrzymałości przegród budynków wysokich, budownictwa wielorodzinnego czy wielkokubaturowego. Aby marzenia o ciepłym, bezpiecznym projekcie nie przeminęły z wiatrem, warto postawić na niezawodne rozwiązania termoizolacyjne. Tu z pomocą przychodzi seria płyt izolacyjnych PAROC WAS.

Linia PAROC WAS to niepalne płyty z wełny kamiennej dedykowane izolacji termicznej i wiatrochronnej w nowych i odnawianych ścianach zewnętrznych, które sprawdzają się najlepiej jako izolacje fasad wentylowanych. Charakteryzuje je połączenie świetnych parametrów mechanicznych, wilgotnościowych oraz niski współczynnik przewodzenia ciepła (od 0,034 do 0,033 W/mK). Taki zestaw cech sprawia, że z łatwością spełnimy wymagania współczynnika przenikania ciepła U, a także skutecznie wyeliminujemy powstawanie mostków termicznych.

Jednak wybór wysokiej jakości izolacji to tylko połowa sukcesu. Drugą stanowi dopasowanie rodzaju rozwiązania do materiałów, z jakich wykonano fasadę. Szeroki wachlarz wariantów płyt PAROC WAS stanowi odpowiedź także i na tę potrzebę.

Drewno – efektywne, choć wymagające

Wykonując izolację konstrukcji drewnianych pod uwagę musimy wziąć nie tylko parametry termiczne, ale z uwagi na charakter surowca – także właściwości ogniochronne i wilgotnościowe. W tym przypadku doskonale sprawdzi się płyta PAROC WAS 25, którą można z powodzeniem stosować w systemach jednowarstwowych i dwuwarstwowych, w których powierzchnia płyty izolacyjnej ma kontakt ze szczeliną wentylacyjną pod fasadą zewnętrzną.

Rozwiązanie zostało jednostronnie pokryte welonem z włókna szklanego w kolorze neutralnym (PAROC WAS 25t) lub czarnym (PAROC WAS 25tb), co zabezpiecza przed wyrywaniem włókien i skutecznie wpływa na odprowadzenie wilgoci z drewnianych elementów szkieletu.

Ściany masywne też wymagają wsparcia

Choć masywne ściany warstwowe wykonane z różnego rodzaju cegieł, betonu, bloczków czy kamienia stanowią mniej newralgiczny materiał budowlany niż drewno, również w ich przypadku nie należy zapominać o odpowiednim zabezpieczeniu fasady. Gdy niezbędne jest zastosowanie jednowarstwowego systemu ocieplenia, na wysokości zadania staną płyty PAROC WAS 35 oraz PAROC WAS 50. W obu przypadkach układ dwuwarstwowy tworzy szczelną izolację termiczną, zapewniając tym samym optymalny poziom wentylacji.

Wszystkie płyty z serii PAROC WAS posiadają najwyższą klasę reakcji na ogień A1.

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Porady, produkty, technologie

Gatunki klonów w Polsce - poznaj wszystkie

2020-11-25

Chcesz aby w Twoim ogrodzie znalazł się klon? Nie wiesz jednak na jaką odmianę się zdecydować? Zapraszamy zatem… »

Czym kierować się podczas wyboru mebli wypoczynkowych?

2020-11-25

Szukasz mebli wypoczynkowych i nie wiesz na jakie się zdecydować? Zapraszamy zatem do lektury poniższego poradnika. »

Rośliny zamiast filtrów powietrza

2020-11-18

Wszyscy kochamy rośliny. Nie każdy z nas jednak wie, że istnieją gatunki szczególnie przydatne i… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2020 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro