Krakowskie mieszkanie pełne wdzięku

Informacje...

28-08-2020  Autor: Autor zewnętrzny   Źródło: Autor zewnętrzny   Kategoria: Projekty i realizacje

Ciepłe drewno, biel oraz delikatna szarość – takie połączenie gwarantuje uzyskanie efektu jasnego i przytulnego wnętrza. Nutę minimalizmu i elegancji dodały oprawy oświetleniowe od marki AQForm i tak oto powstało wnętrze dla młodej pary z dzieckiem, zaprojektowane przez pracownię PROJEKTYW.

Kraków i mieszkanie dla trojga

Mieszkanie znajduje się w Krakowie, w dzielnicy Nowe Czyżyny. Zostało zaprojektowane dla młodego małżeństwa z pięcioletnim synem. Inwestorom zależało na prostym i funkcjonalnym wnętrzu, które będzie wyposażone w materiały dobrej jakości. Co więcej, marzyli o mieszkaniu jasnym i przytulnym. Właśnie z tego względu projektanci zdecydowali się na jasną kolorystykę ścian i wyposażenia wnętrza.

Naturalne materiały, czyli drewno w roli głównej

W projekcie dominuje drewno w postaci naturalnej deski na podłodze oraz, jako zabudowa meblowa wykonana na wymiar. Mieszkanie ma przyjemny i delikatny klimat uzyskany za pomocą połączenia ciepłych odcieni drewna z delikatną szarością ścian i bielą mebli.

Minimalistyczne oświetlenie i funkcjonalność

W tym projekcie oświetlenie zostało zaprojektowane tak, aby dobrze doświetlało przestrzeń, co dodatkowo miało potęgować efekt jasnego wnętrza, o który prosili inwestorzy. Przy wyborze opraw oświetleniowych projektanci z pracowni PROJEKTYW dodatkowo kierowali się ich funkcjonalnością i względami estetycznymi. Zależało im na minimalistycznym, eleganckim oświetleniu w odcieniu bieli – dlatego wybór padł na nowoczesne oprawy TUBA i SET RAW od marki AQForm.

Początkowo mieszkanie składało się z trzech osobnych pokoi i salonu z kuchnią. Zgodnie z wytycznymi Inwestorów projektanci wyburzyli środkowy pokój, aby powiększyć kącik dla syna oraz uzyskać osobne pomieszczenie w sypialni, które zostało przeznaczone na garderobę. Był to jedyny element w trakcie prac projektowo-remontowych stanowiący niewielką trudność dla pracowni, ale za to pozwolił znacznie rozbudować przestrzenie i ulepszyć komfort życia mieszkańców.

Pracownia projektowa PROJEKTYW specjalizuje się w architekturze wnętrz, projektowaniu mebli i wyposażenia do domu, a także w wystawiennictwie oraz projektach graficznych. W codziennej pracy zawsze stawia na funkcjonalność połączoną z nowoczesnym wzornictwem.

Mieszkanie 75m² w Krakowie
Lokalizacja: Kraków
Design: PROJEKTYW – Paulina Zwolak, Jakub Nieć
Zdjęcia: WNĘTRZA KRAKÓW – Jakub Dziedzic


Więcej na https://www.aqform.com/pl/

 
 
Copyright by W-A.pl 2007, e-mail: admin@w-a.pl      W-A.pl      www.wydział-architektury.com