Nadmorski klimat w sercu Śląska

Projekty

19-08-2020  Autor: Studio Decor   Źródło: Studio Decor   Kategoria: Projekty i realizacje

Wystarczy wyjechać z największych aglomeracji Zagłębia, by dać odpocząć oczom i umysłowi. W Brzezinach koło Żarnowca powstał wakacyjny dom autorstwa Studia Decor, którego nadmorski klimat sprawia, że we wnętrzu chce się przebywać przez cały rok, a nie tylko okazjonalnie latem. Partnerem realizacji jest ogólnopolska sieć salonów z wyposażeniem wnętrza Dekorian Home.

Relaks na Śląsku?

Brzeziny to wieś położona wśród lasów nad Pilicą, która do niedawna miała charakter ty-powo rolniczy. Dziś coraz więcej osób docenia jej położenie w trójkącie Częstochowa-Kielce-Dąbrowa Górnicza i stawia tu domy wakacyjne. Projektantce Beacie Stankowskiej-Hadi ze Studio Decor udało się w jednym z nich stworzyć klimat jak z nadmorskiej willi z motywem przewodnim z palety niebieskości. Morski kolor został połączony tu z bielą, a żeby urozmaicić wnętrze, dodano naturalne akcenty w postaci przepięknej tapety w plamy ochry oraz ciemną drewnianą podłogę.
 
Subtelna gra światłem

Reszta to gra światłem, szczególnie istotna właśnie w domu, który ma służyć wypoczynko-wi. Projekt udowadnia, że klimatyczne światło nie musi wiązać się z ciężkimi lampami, które łatwo strącić i zajmują dużo miejsca. W sypialni rolę głównego źródła światła pełnią zaska-kująco kompaktowe reflektorki Kaspa Barlo zamocowane tuż pod sufitem. Wygodne czyta-nie po obu stronach łóżka umożliwiają drobne kinkiety Kaspa Pirius (dostępne w salonach Dekorian Home). Dyskretne lampki pozwalają wybrzmieć morskiej oprawie łóżka, okien i bardzo oryginalnej tapecie ściennej.
 
Tapeta, która odmienia całe wnętrze

Zebra czy pejzaż? A może czysta abstrakcja? To pytanie zadaje sobie każdy, kto wkracza do sypialni w domu wakacyjnym zaprojektowanym przez Studio Decor. Projektantka świado-mie wybrała nieoczywistą, winylową tapetę, która nadaje charakter całemu wnętrzu. - Je-stem miłośniczką tapet, a ten projekt pozwolił mi na zastosowanie ich nawet w łazience. Sprawdzają się one szczególnie przy projektach właśnie w stylu klasycznym. Nadają ścianom przyjemną, elegancką fakturę. Mogą też nieoczekiwanie wprowadzić kolor - dzieli się radą Beata Stankowska-Hadi.

Kuchnia, która ewoluuje z roku na rok

Kolorystyka sypialni zostaje kontynuowana w kuchni. Tu głównym elementem wyposażenia są jasne szafki w tradycyjnym stylu. Uzupełniają je na ścianach płytki w odcieniu kości sło-niowej oraz farba od kanadyjskiej marki Para Paints dostępnej w Dekorian Home. Na ja-snym tle udało się umieścić nowoczesne sprzęty w taki sposób, by nie zwracały na siebie uwagi. Kolor wprowadzono za to na roletach, co daje nieograniczone możliwości rearanża-cji na przyszłość – wystarczy je wymienić wraz ze zmianą koncepcji. W końcu na Śląsku wa-lory praktyczne od zawsze mają znaczenie.
 
Dom za miastem? Kominek, miękkie dywany, drewno

Pierwsze skojarzenie jakie przywodzi nam na myśl dom za miastem to kominek, drewniana podłoga i miękkie dywany oraz wygodna kanapa. Wszystkie te elementy odnajdziemy w centralnym miejscu domu – salonie. Tak przytulnie zaaranżowane pomieszczenie zachęca do odwiedzin również zimą. Lekkości w otoczeniu mięsistych tkanin nadaje ażurowa lampa, która zawisła w centralnym punkcie pokoju.


Całkowity minimalizm panuje za to w łazience. Szklane tafle, biel i czarne dekory są prak-tyczne i zagrają wśród dowolnych dodatków. Oryginalnym elementem jest butelkowozielo-ny klosz, dodający klimatu wieczorami. Rzadko spotykane jest zestawienie spieków kwar-cowych i tapety na ścianach w tym pomieszczeniu. Tapeta w łazience - to się sprawdza, pod warunkiem, że jest wodoodporna i wysokiej jakości. - Pod jedną z dwuipółmetrowych płyt na ścianach ukrywa się wysoki front szafki na kosmetyki. Dodatkowo taśma LED w kabinie daje wiele możliwości zabawy ze światłem. - zwraca uwagę autorka projektu. Piękny blat z zie-lonkawymi żyłkami pasuje do frontów szafki pod umywalkę i powtarza barwę złoto-zielonego klosza. Udało się też znaleźć rolety z identycznym, jak na podłodze, motywem dekoracyjnym, co dodatkowo wprowadza do projektu harmonię.

Architektka podkreśla udaną współpracę z Dekorian Home – partnerem projektu. Jej zda-niem bliska współpraca z doradcą marki to duże ułatwienie dla każdego, kto szuka indywi-dualnych rozwiązań do projektowanego mieszkania czy sesji. Obecność salonu marki w Katowicach (w bliskiej odległości od nieruchomości) dodatkowo ułatwiło bieżący kontakt i dobór dodatków w tej realizacji.

Zdjęcia realizacji: Promofocus.pl - Karol Kleszyk

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2007, e-mail: admin@w-a.pl      W-A.pl      www.wydział-architektury.com