Poznańska spółka DEMIURG zaprojektowała najnowocześniejszą i największą Komendę Policji w Polsce

Została już oddana do użytku funkcjonariuszy

19-08-2020  Autor: Autor zewnętrzny   Źródło: Autor zewnętrzny   Kategoria: Projekty i realizacje

W Kaliszu została niedawno otwarta nowoczesna Komenda Policji o powierzchni blisko 10 tysięcy m kw. Jest to najlepiej wyposażona komenda w kraju, którą zaprojektowała poznańska pracownia DEMIURG.

- Projektując tak ważny dla kaliskiej Policji budynek mieliśmy na uwadze przede wszystkim funkcjonalność i komfort pracujących w niej policjantów. Jest to wzorcowy projekt budynku Policji, który spełnia wszystkie współczesne standardy - mówi Łukasz Klekotko, Prezes DEMIURG Project S.A.

Komenda powstała na działce o powierzchni blisko dwóch hektarów. W trzykondygnacyjnym budynku administracyjnym mieszczą się nowoczesne biura dla ponad pięciuset funkcjonariuszy oraz pracowników cywilnych, a także sale obsługi klientów. Projekt Komendy uwzględniał również wybudowanie nowoczesnej, profesjonalnej strzelnicy, a także salę taktyk i technik interwencyjnych. Przed i po służbie pracownicy mogą skorzystać z szatni z węzłami sanitarnymi. Szkolenia i narady będą odbywać się w dużej sali konferencyjnej. Poza budynkiem głównym spółka DEMIURG zaprojektowała także nowoczesną stację napraw pojazdów, która będzie obsługiwała nie tylko radiowozy kaliskiej policji, ale także pojazdy sąsiednich jednostek.

To nie pierwsza komenda policji, którą zaprojektowała spółka DEMIURG. Poznańska firma opracowała również projekt komendy w Sosnowcu, a także będących już na ukończeniu budowy komend w Lwówku Śląskim i Szczawnie Zdroju. Z kolei w Poznaniu, DEMIURG odpowiadała za renowację zabytkowej siedziby Komisariatu Policji Stare Miasto, przy Al. Marcinkowskiego.

 
 
Copyright by W-A.pl 2007, e-mail: admin@w-a.pl      W-A.pl      www.wydział-architektury.com