Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Ekologiczne i innowacyjne rozwiązania w polskich domach

Porady i informacje...

2020-08-12  Autor: fixly.pl   Źródło: fixly.pl   Kategoria: Porady, produkty, technologie

Blisko połowa osób, które przeprowadzały remont w ubiegłym roku, zwracała uwagę na ekologiczne rozwiązania. Jak dużym zainteresowaniem cieszą się nowoczesne oraz prośrodowiskowe systemy w budownictwie i wykończeniu wnętrz?

Innowacyjne rozwiązania w budownictwie często mają związek z oszczędnościami, wynikającymi z późniejszej eksploatacji oraz pozytywnym wpływem na środowisko naturalne. Jak pokazują dane z raportu “Jak remontują Polacy” opublikowanego przez serwis Fixly.pl, w 2019 roku aż 41 proc. remontujących zwracało uwagę na aspekt ekologiczny, przeprowadzając renowacje w swoich domach. 

Wyniki z przeprowadzonego badania, zaprezentowane we wspomnianym raporcie pokazują jednak, że nadal niewiele osób korzysta z nowoczesnych i przyjaznych środowisku rozwiązań. Najpopularniejszym z nich zdecydowanie są energooszczędne sprzęty gospodarstwa domowego, które znajdują się w co drugim domu lub mieszkaniu. Te urządzenia dostępne są już jednak od lat i trudno uznać je za innowacyjne w kontekście budownictwa i remontów. Jak w porównaniu do nich plasują się inne rozwiązania? 

Największe zainteresowanie respondenci wykazują pozyskiwaniem energii słonecznej - aż 59 proc. badanych wyraziło chęć zainstalowania systemu fotowoltaiki bądź kolektorów słonecznych, przy czym w 2019 roku korzystało z nich jedynie 12 proc. osób. Na drugim miejscu (55 proc. wskazań) znalazł się montaż zbiornika, umożliwiającego zbieranie deszczówki. 

Blisko połowa ankietowanych (43 proc) chciałaby posiadać wentylację mechaniczną z rekuperatorem, czyli urządzeniem, które pozwala na odzyskiwanie ciepła z procesu wymiany powietrza. Równocześnie jest to technologia najrzadziej spotykana w polskich domach - używa jej 7 proc. respondentów.

Rozwiązania dotyczące instalacji grzewczych spotykają się z dużym zainteresowaniem Polaków, co wynika z faktu, że pozwalają na realne zmniejszenie comiesięcznych rachunków. Poza wspomnianymi już energią słoneczną i odzyskiem ciepła, 43 proc. badanych wskazuje, że chciałoby wyposażyć się w system inteligentnego sterowania ogrzewaniem. Do posiadania tego typu urządzeń przyznało się 12 proc. ankietowanych. 

Kiedy mowa o systemach smart home, umożliwiających inteligentne zarządzanie domem, to w kręgu zainteresowań Polaków znajdują się również: zdalne sterowanie sprzętami AGD (37 proc.), kamery przekazujące obraz do urządzenia mobilnego (34 proc.) czy inteligentne oświetlenie (32 proc.). 

Więcej danych oraz szczegółowych informacji na ten temat, jak i o remontach w ogóle, można w raporcie dostępnym na https://fixly.pl/jak-remontuja-polacy

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Porady, produkty, technologie

Mączka bazaltowa w ogrodnictwie - jakie ma zastosowania?

2020-09-11

Mączka bazaltowa jest często używana przez profesjonalne gospodarstwa ogrodnicze i nie wszyscy wiedzą, w jakim… »

Nowości Grand Concept

2020-09-09

Znana Polakom od pokoleń marka Opoczno przedstawia nową serię gresów wielkoformatowych, stworzonych w… »

Stylowa kuchnia od ernestrust

2020-09-09

Gdy myślimy o nowoczesnym stylu, widzimy proste i przejrzyste rozwiązania oraz otwarte przestrzenie bez zbędnych… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2020 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro