Gra światła na szkle. Kolejny świetny projekt studia DECHEM dla AQForm

Informacje...

30-07-2020  Autor: Autor zewnętrzny   Źródło: Autor zewnętrzny   Kategoria: Porady, produkty, technologie

Krągłości są na czasie! Zwłaszcza we wnętrzu i zwłaszcza jeśli mówimy o oświetleniu. Geometryczne krągłości są niezwykle dekoracyjne w każdej przestrzeni — od minimalistycznej po eklektyczną. A wiedzą o tym najlepiej projektanci z czeskiego studia DECHEM. Kolejny raz we współpracy z polskim producentem oświetlenia, marką AQForm stworzyli szklaną kolekcję opraw. Najnowsza — MODERN BALL to subtelne połączenie szkła i technologii.

Krągłości w roli głównej!

Pojedynczy moduł BALL emituje blisko 1000 lumenów przy CRI>90, ale robi to w tak subtelny sposób, że sprawdzi się jako oświetlenie ogólne, również dużych przestrzeni. Co więcej – z powodzeniem posłuży jako drogowskaz w ciemnym korytarzu lub efektowne oświetlenie stołu oraz recepcji biura. Jednym słowem idealnie wpasuje się w każdą przestrzeń i nadaną jej rolę.  MODERN BALL to także dobre rozwiązanie uzupełniające – oprawy zamontowane na ścianie tworzą nastrojowy klimat.

Gra światła na szkle

Najnowsza kolekcja MODERN BALL to aż trzy rodzaje opraw: zwieszana, kinkiet oraz wpuszczana. Kompozycje symetrycznie ułożonych kul łączą funkcję ozdobną z wysoką efektywnością i komfortem wizualnym. To idealne połączenie technologii i wzornictwa.

„Na początku obserwowaliśmy grę światła na szkle. Szkło o odpowiedniej grubości pozwala światłu delikatnie opływać powierzchnię oprawy” – mówią projektanci — Michaela i Jakub ze studia DECHEM, którzy poznali się w Nowoborskiej Szkole Szklarskiej, gdzie oboje zakochali się w szkle. Od 2012 roku współtworzą biuro projektowe.

MODERN BALL to kolekcja opraw, która z jednej strony może być tłem dla wnętrza w dzień, a wieczorem idealnie je uzupełniać.

Kolekcja MODERN BALL będzie dostępna w sprzedaży od września 2020.

Więcej można znaleźć na www.aqform.com/pl


____________

AQForm (wcześniej znany jako Aquaform Lighting Solutions) to nagradzana polska marka, w której portfolio można znaleźć nowoczesne oprawy oświetleniowe, potrafiące przemówić do emocji. Ma silną pozycję na rodzimym rynku w Polsce i jest wyraźnie obecna na wielu rynkach europejskich. Udało jej się wykreować wymowne i charakterystyczne wzornictwo, potrafiące skusić profesjonalistów, kreatorów trendów i konsumentów. AQForm jest częścią międzynarodowej grupy Delta Light, obejmującej swoją działalnością ponad 120 krajów. Jedną z wielu przyczyn sukcesów marki jest doskonałe wsparcie dla architektów, specjalistów branży oświetleniowej i użytkowników.
www.aqform.com

 
 
Copyright by W-A.pl 2007, e-mail: admin@w-a.pl      W-A.pl      www.wydział-architektury.com