Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Jean Nouvel by Jean Nouvel. Complete Works 1970-2008 wersja limitowana 1000 egzemplarzy numerowanych z podpisem

Wydawnictwo TASCHEN

2008-06-24  Autor: [KK]   Źródło: TASCHEN, www.sklep.w-a.pl   Kategoria: News o publikacjach

Jean Nouvel w wydaniu limitowanym XXL, dwa tomy, 1000 egzemplarzy na cały świat, numerowane z podpisem Jean Nouvel - opracowany przez Jean Nouvel. Laureat nagrody Pritzkera w 2008 roku.

 

 

 

 

 

Nouvel opracowany przez... Nouvel'a.

Francuski główny architekt w swojej własnej monografii tylko w wydawnictwie TASCHEN.

Projekty i prace francuskiego architekta o międzynarodowej sławie zaprojektowane w publikacji opracowanej przez samego architekta. Jest to wydanie limitowane w liczbie 1000 kopii. Każda z nich jest numerowana i podpisana przez architekta - Jean Nouvel. Jest to wydanie dwutomowe zapakowane w specjalny plexi-glass, który ma przypominać fasady często tak projektowane przez głównego bohatera tego niesamowitego opracowania.

Jean Nouvel jako laureat nagrody Prizkera w roku 2008 jest bez wątpienia najbardziej oryginalnym i najważniejszym architektem współczesnej Francji. Od roku 1967 do 1970 był asystentem wpływowych architektów Claude Perent oraz Paul Virilio, a następnie otworzył własne biuro w Paryżu. Jego najbardziej znanym projektem jest Instytut Arabski w Paryżu - Institut du Monde Arabe (1981-1987, wraz z Architecture Studio). Od tego czasu zakończył wiele projektów, w tym Operę w Lyonie (1986-1993), Centrum Handlowe Euralille w Lille (1991-1994) oraz Fundacja Cartiera w Paryżu (1991-1994). Jego główne projektu w okolicy roku 2000 to Centrum Konferencyjne i Muzyczne w Lucernie (1998-2000), spektakularna wieża Agbar Tower w Barcelonie (2001-2003), rozbudowa Muzeum Reina Sofia w Madrycie (1999-2005), Muzeum Quai Branly w Paryżu (2001-2006) oraz Teatr Guthrie w Minneapolis w Minesocie. W roku 2001 otrzymał Złoty Medal RIBA.

Jean Nouvel pracuje od 5 lat wraz z Philipem Jodidio (autorem wielu znanych książek dla TASCHEN - m.in. serie Architecture Now i wiele monografii architektonicznych) nad tym wydaniem dwutomowej monografii. Dwa ogromne 400-stronnicowe tomy dają bardzo kompleksowy wgląd w karierę Jean Nouvel'a włącznie z projektami w trakcie realizacji - Nowy Luwr w Abu Dhabi i Filharmonia w Paryżu oraz rozbudowa MoMA w Nowym Jorku. Układ graficzny książki oraz wybór prezentowanych fotografii i ilustracji jest decyzją samego architekta.

Autor książki Philip Jodidio studiował historię i ekonomię na Uniwersytecie w Harwardzie i był redaktorem wielu czasopism i książek w tym francuskiego Connaissance des Arts przez ponad dwie dekady. Opublikował wiele artykułów i książek o współczesnej architektury w tym dla wydawnictwa TASCHEN - serię Architecture Now!, Building a New Millennium, oraz monografie Tadao Ando, Renzo Piano, Santiago Calatrava, Norman Foster, Richard Meier, i Álvaro Siza.

sklep.w-a.pl/index.php?in=produkt&id_prod=1637

Książka już dostępna - wysyłka "od ręki"

Cena 1999 zł jest orientacyjna (zostanie prawdopodnbie utrzymana). Dokładna cena zostanie podana w dniu premiery książki, lecz nie powinna odbiegać od ceny orientacyjnej. Dostępność książki jest ograniczona - tylko 15 egzemplarzy zostanie przekazanych na ten rejon Europy. Zapraszamy zatem do wczesnego zamawiania tej limitowanej edycji. W-A.pl nie gwarantuje zakupu książki z uwagi na limitowaną ilość wydawniczą. W razie braku książek - decyduje kolejność zakupu. W razie braku sukcesu w zakupie książki gwarantujemy zwrot wpłaconej kwoty. Premiera książki w okolicy października 2008 roku lub później. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt i rezerwację z zaliczką na książkę.

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

News o publikacjach

Najnowszy Baumit Magazyn – obowiązkowa pozycja dla pasjonatów nowoczesnego budownictwa

2019-08-05

Branża budowlana wciąż się rozwija i wykorzystuje nowatorskie technologie, dlatego właśnie firma Baumit po raz… »

W najnowszej „Architekturze-murator” – „A-m” 02/2019

2019-02-04

Informacje od wydawcy: Kontynuujemy zaplanowany z okazji 25-lecia „Architektury-murator” cykl… »

W najnowszej „Architekturze-murator” – „A-m” 01/2019

2019-01-07

W październiku minie 25 lat od wydania pierwszego numeru miesięcznika „Architektura-murator”. To… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2022 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro