Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Ekologia w ogrodzie - na co zwrócić uwagę podczas zakupów ogrodniczych?

Porady i informacje...

2020-06-12  Autor: Autor zewnętrzny   Źródło: naturlo.pl   Kategoria: Porady, produkty, technologie

Ogród to miejsce, w którym możemy odpocząć po trudnym i stresującym dniu. W ogrodzie z powodzeniem możemy przyjąć także naszych gości lub zorganizować tak zwane garden party. Aby ogrody, zarówno ozdobne jak i warzywne mogły należycie pełnić swoją rolę, musimy jednak odpowiednio o nie zadbać. Do ich pielęgnacji warto wykorzystywać ekologiczne preparaty.

Dlaczego warto dbać o ogród ekologicznie?

Zakupy ogrodnicze możemy zrobić zarówno w sklepie internetowym jak i stacjonarnym. Jeżeli bliski jest nam los naszej planety, a także nasze zdrowie, powinniśmy używać preparatów ekologicznych. W przeciwieństwie do tradycyjnych nawozów, nie zawierają one składników mających niekorzystny wpływ na nasze zdrowie. Ma to największe znaczenie, gdy pielęgnujemy ogród warzywny i owocowy.

Na szczęście coraz więcej sklepów ogrodniczych posiada w swoim asortymencie środki, których skład nie zawiera szkodliwych substancji. Dzięki temu możliwe staje się naturalne wzmocnienie roślin. Co zaś rośliny zyskają dzięki wzmocnieniu? Przede wszystkim staną się one zdrowsze i bardziej odporne na szkodniki.

Dzięki zastosowaniu preparatów wzmacniających, rośliny będą również odporne na niekorzystny wpływ czynników atmosferycznych. Trzeba mieć bowiem na uwadze to, że na niektóre rośliny bardzo negatywnie wpływają długotrwałe opady deszczu. Niekorzystnie oddziałującym na rozwój roślin czynnikiem jest również uciążliwa i trwająca znaczny czas susza. Jeżeli zdecydujemy się na zakup ekologicznych środków do pielęgnacji roślin, możemy liczyć przede wszystkim na bezpieczne zbiory. 

Jakie preparaty ekologiczne wybrać?

Robienie zakupów ekologicznych w sklepie ogrodniczym jest stosunkowo proste. Wystarczy wybrać interesujące nas produkty, opłacić je, a następnie użyć ich w ogrodzie. Zanim jednak dokonamy zakupu konkretnych produktów, dobrze byłoby przemyśleć kilka ważnych kwestii. Przede wszystkim powinniśmy przejrzeć kilka lub nawet kilkanaście ofert. Dzięki temu uda nam się zakupić preparaty wysokiej jakości w rozsądnych cenach.

Jakiego rodzaju preparaty warto byłoby zakupić w sklepie ogrodniczym?

Na to pytanie nie sposób udzielić wystarczającej odpowiedzi, bo w każdym ogrodzie znajdują się nieco inne rośliny. Bez wątpienia dobrze byłoby jednak zdecydować się na zakup ekologicznych nawozów. Nawożenie roślin pozwala im uzupełnić niedobory niezbędnych do rozwoju składników. Dzięki nawozom rośliny bujniej kwitną, a także przynoszą obfity plon. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się nawóz kurzeniec. Mimo specyficznego i dość nieprzyjemnego zapachu nie sposób odmówić mu pozytywnego wpływu na większość zasadzonych w ogrodzie roślin.

Warto zainwestować również w biohumus. Wspaniałym rozwiązaniem do większości ogrodów będą również nawozy roślinne. Jedną z roślin, której dobroczynne działanie warto wykorzystać w ogrodzie jest bez wątpienia pokrzywa zwyczajna. Pokrzywa charakteryzuje się działaniem wzmacniającym. Dzięki temu istnieją spore szanse na to, że wzmocni ona system korzeniowy roślin. Co więcej, nawóz ekologiczny z pokrzyw może zwiększyć odporność naszych roślin. Dzięki temu staną się one mniej podatne na atak szkodników oraz rozmaitych chorób. Ekologiczne nawozy z pokrzyw zwyczajnych mają najczęściej formę płynu, który należy rozcieńczyć.

Przed użyciem nawozu niezbędne jest zapoznanie się z informacjami zamieszczonymi na jego etykiecie. Jedynie prawidłowe używanie preparatów do pielęgnacji roślin przyniesie trwałe i przede wszystkim satysfakcjonujące rezultaty. Jeżeli robimy po raz pierwszy ekologiczne zakupy w sklepie ogrodniczym, dobrze byłoby poprosić sprzedawcę o poradę. 

O Autorze
Artykuł powstał przy współpracy z Naturlo, ekologicznym internetowym sklepem ogrodniczym.

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Porady, produkty, technologie

Roboczy strój na zimę: jak go kompletować?

2021-01-13

Wiadomo – jest zima, to musi być zimno. Ale tylko na dworze, bo w ubraniu roboczym temperatura zawsze… »

Urządzamy przedpokój – o czym warto pamiętać?

2021-01-13

Przedpokój to ważne miejsce w każdym domu i mieszkaniu. To właśnie tu witamy naszych gości, a jak… »

Czas na renowację

2021-01-13

Czy warto odnawiać stare budynki? Czy ściany potrafią mówić? W jakim kierunku zmierza polska… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2021 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro