Czego kategorycznie nie wolno spuszczać w sedesie?

Porady i informacje...

26-06-2019  Autor: stankan.pl   Źródło: stankan.pl   Kategoria: Porady, produkty, technologie

Nie da się ukryć, że sedes stanowi integralną część gospodarstwa domowego, jednakże w wielu z nich traktowany jest jako narzędzie do pozbywania się niepozornych odpadów. Okazuje się jednak, że nie wszystko można spuścić w toalecie, ponieważ może to doprowadzić do poważnych awarii kanalizacyjnych, w których następstwie wystąpi niedrożność rur oraz wybijanie wody i zanieczyszczeń poza obszar systemu kanalizacji, wprost do naszego mieszkania. Zanim znów postanowimy pozbyć się odpadków spuszczając je w sedesie, warto zastanowić się, czy aby napewno odpadek nie należy do kategorii rzeczy, których absolutnie nie wolno wprowadzać do systemu kanalizacyjnego.

Jaki jest efekt spuszczania odpadków w sedesie?

 

         Spuszczanie odpadków w sedesie nie jest dobrym pomysłem ponieważ po pierwsze — zanieczyszczamy środowisko, a po drugie — może to być fatalne w skutkach dla naszego systemu kanalizacyjnego. Spuszczane odpadki mogą zaklinować się we wnętrzu rury, przez co spływające zanieczyszczenia powoli będą ją zapychać, ostatecznie całkowicie ograniczając dopływ światła i przepływ nieczystości. W efekcie takich działań woda i pozostałe zanieczyszczenia organiczne mogą wypłynąć poza obszar rury, co prowadzi do:

 

  • zalania mieszkania
  • nieprzyjemnego zapachu unoszącego się w domu
  • powstawania wilgoci, pleśni i grzybów
  • poważnych awarii sieci kanalizacyjnej

 

         Właśnie dlatego specjaliści z https://www.stankan.pl/ radzą, aby w razie wykrycia oznak zapchania rury i zlokalizowania miejsca wycieku, jak najszybciej skontaktować się z profesjonalnym pogotowiem kanalizacyjnym, które bez problemu usunie przyczynę usterki.

 

Czego nie wolno spuszczać w toalecie?

 

         Odpadki których nie wolno spuszczać w toalecie wydają się niepozorne, jednakże spływające w dół rur stanowią realne zagrożenie dla naszego gospodarstwa domowego. Do nieczystości, jakich kategorycznie nie wolno wprowadzać do systemu kanalizacji należą:

 

  • wilgotne chusteczki i ręczniki papierowe — ich struktura różni się od papieru toaletowego, przez co trudniej jest im się rozpuścić pod wpływem wilgoci. Nagromadzone w rurach mogą bardzo szybko je zapchać i doprowadzić do awarii.
  • kobiece produkty higieniczne (tampony i podpaski)
  • płatki kosmetyczne i patyczki do uszu
  • plastry
  • resztki jedzenia
  • włosy z odpływów

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2007, e-mail: admin@w-a.pl      W-A.pl      www.wydział-architektury.com