Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Sterowanie domem na odległość – jak działają inteligentne drzwi tarasowe?

Technologie

2019-03-22  Autor: Autor zewnętrzny   Źródło: Autor zewnętrzny   Kategoria: Porady, produkty, technologie

Mamy dostęp do coraz większej ilości innowacyjnych rozwiązań, które sprawiają, że nasz dom staje się inteligentny. Dzięki technologii korzystanie z drzwi tarasowych może stać się bardziej komfortowe i bezpieczniejsze.

Okna tarasowe podnoszono-przesuwne są coraz bardziej popularnym rozwiązaniem stosowanym w domach. Drzwi tarasowe powinny być przede wszystkim bezpieczne i komfortowe w obsłudze, a najlepszą odpowiedzią na to zapotrzebowanie jest ich automatyzacja.

Drzwi tarasowe sterowane z dowolnego miejsca na ziemi

W ostatnich latach popularnym rozwiązaniem stały się systemy HS, dzięki którym obsługa drzwi jest w pełni automatyczna i nie wymaga użycia siły. – W zeszłym roku na rynku pojawił się innowacyjny produkt będący rozwinięciem koncepcji HS Master. HS ePOWER to przełomowa propozycja oparta na całkowicie ukrytej technologii napędowej (dla ciężaru skrzydła aż do 400 kg) oraz wbudowanych akumulatorach działających nawet w wypadku braku zasilania – mówi Dariusz Nowak z GU Polska, producenta z branży techniki okiennej i drzwiowej. Dzięki inteligentnemu wykrywaniu przeszkód, system zapewnia też pełne bezpieczeństwo. - Projektując HS ePOWER poszliśmy o krok dalej niż w przypadku wcześniejszych rozwiązań – tradycyjna klamka została zastąpiona panelem dotykowym. Drzwi można również otwierać i zamykać za pomocą przenośnego nadajnika radiowego, czytnika linii papilarnych, klawiatury kodowej, smartfona -  tłumaczy Dariusz Nowak.
Montaż tego typu systemów dla producentów stolarki jest łatwy i bezpieczny – wszystko dzięki technologii „step by step” oraz wcześniej przygotowanym modułom „Plug&Play”.

Krok do inteligentnego domu
W coraz większym stopniu opieramy swoje rozwiązania na idei tzw. Internet of Things (Internet Rzeczy) oraz Smart Home. - Napęd HS ePower można wyposażyć w moduł sterujący GU Controller IO, który w połączeniu z centralą zarządzającą pozwala sterować drzwiami z dowolnego miejsca na Ziemi. Wystarczy do tego smartfon z dostępem do Internetu - mówi Dariusz Nowak. System można również połączyć z kamerami podłączonymi do centrali zarządzającej, co pozwala nam na stworzenie pełnej koncepcji inteligentnego domu.

Bezpieczeństwo dzięki innowacyjnej technologii
Tego typu rozwiązania są nie tylko wygodne, ale zapewniają też duże bezpieczeństwo. Warto rozważyć montaż mechanizmów uniemożliwiających podważenie skrzydła, kontrolę stanu zamknięcia drzwi oraz sprzężenie z systemem alarmowym. Bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem jest też montaż listwy mikrowentylacyjnej z anodowanego aluminium, którą opcjonalnie można zainstalować w ramie drzwi. Innowacyjny system wentylacji zapewnia jednocześnie wysoki poziom bezpieczeństwa – gwarantuje odporność na włamanie w klasie RC2. Dzięki listwie pomieszczenie może być wentylowane np. w nocy lub w ciągu dnia podczas naszej nieobecności. Wysunięta listwa sprawia, że powietrze dostaje się do pomieszczenia, a drzwi nadal są zabezpieczone. - W nowoczesnych drzwiach tarasowych można stosować wiele dodatkowych zabezpieczeń, np. blaszki przeciwrozwierceniowe osłaniające zasuwnice przed rozwierceniem od zewnątrz- mówi Dariusz Nowak. Dobrym rozwiązaniem są też listwy przymykowe montowane pomiędzy skrzydłami oraz zastosowanie specjalnych dodatkowych zaczepów.  - Napęd taki jak HS ePower świetnie sprawdza się w domach, w których przebywają dzieci – inteligentne wykrywanie przeszkód zapewnia maksimum bezpieczeństwa. Drzwi podnoszono-przesuwne konstruowane są również z myślą o niepełnosprawnych – mówi Dariusz Nowak. Udoskonalone systemy okuć oferują rozwiązania bez barier zgodnie z DIN 18040 dla elementów z drewna, PCV i aluminium. Drzwi bez problemu otworzyć mogą nie tylko niepełnosprawni, ale też osoby starsze czy dzieci. Wszystko dzięki temu, że zamykanie skrzydła odbywa się motorycznie.

Montaż ma znaczenie
W przypadku dużych przeszkleń istotny wpływ na ich obsługę i bezpieczeństwo ma również montaż. Dlatego też zanim go rozpoczniemy, warto dokładnie określić swoje potrzeby – dzięki temu unikniemy niepotrzebnych remontów. Najbardziej polecany jest montaż systemowy, który przede wszystkim skutecznie zabezpiecza mury przed wilgocią, przewiewami i szkodliwymi grzybami oraz pleśnią. Tego typu rozwiązania systemowe są najlepszą gwarancją prawidłowego działania przed długie lata – jeden dostawca zapewnia system od a do z (wraz z montażem), dzięki czemu może zagwarantować pełne bezpieczeństwo i funkcjonalność.

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Porady, produkty, technologie

Tynkowy zawrót głowy, czyli na co zwrócić uwagę wybierając wykończenie elewacji

2019-06-13

W sferze dekoracyjnej systemów ociepleń, na elewacjach budynków królują cienkowarstwowe… »

Wakacyjny klimat na wyciągnięcie ręki, czyli jak zaaranżować strefę tarasową?

2019-06-13

Podróżować, podróżować jest bosko! – śpiewała Kora i z pewnością miała rację. A gdyby tak z… »

Betonowe szaleństwo – stylowe dekoracje do domu i ogrodu

2019-06-13

DIY – z angielskiego do it yourself, czyli zrób to sam, to idea określająca własnoręcznie… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2019 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro