Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Budownictwo w wysokim standardzie – co to oznacza?

Porady i informacje...

2019-01-31  Autor: rezydencjepalacowa.pl   Źródło: rezydencjepalacowa.pl   Kategoria: Porady, produkty, technologie

Osiedla budynków wielo i jednorodzinnych, jakie obecnie wznoszone są przez deweloperów, nie przypominają już w niczym obiektów z wielkiej płyty. Inwestorzy dbają nie tylko o atrakcyjną architekturę pasującą do otoczenia, ale również o standard wykończenia i zapewnienie mieszkańcom wszelkich udogodnień.

Materiały użyte podczas budowy

Dostępne obecnie materiały budowlane to duży wybór produktów zróżnicowanych pod względem ceny i jakości. W przypadku wysokiego standardu oczywiście wykorzystywane są wyłącznie surowce cechujące się najlepszą jakością, a więc o wysokich parametrach termoizolacyjnych, dużej trwałości i zapewniających komfort mieszkańców przez wiele lat użytkowania. Ich zastosowanie przekłada się na wyższą cenę nieruchomości, jednak warto w tym przypadku wziąć pod uwagę fakt, że kupując mieszkanie lub dom w wysokim standardzie nie musimy martwić się o ewentualne remonty przez długi czas.

Estetyczne wykończenie

Wśród ofert deweloperów znaleźć można również propozycje z opcją wykończenia pod klucz. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne w przypadku nabywców, którzy z różnych powodów nie chcą lub nie mogą samodzielnie zadbać o dopilnowanie ekip zajmujących się pracami wykończeniowymi. Wybierając wysoki standard klienci deweloperów również mogą liczyć na najlepszą jakość wykorzystanych materiałów, jak naturalne drewno, kamień czy sprzęty AGD renomowanych producentów.

Atrakcyjna lokalizacja

Wielu ogłoszeniodawców nadużywa terminu „apartament” w odniesieniu do nieruchomości, które ze względu na zbyt mały metraż niewiele mają z nim wspólnego. Oprócz wielkości istotne znaczenie będzie też miała atrakcyjna lokalizacja w prestiżowej dzielnicy. Nie musi to być jednak ścisłe centrum miasta. Z powodu już istniejącej zabudowy trudno byłoby znaleźć odpowiednio dużą działkę na budowę nowego osiedla. Powstają jednak nowe domy na Wilanowie, a prestiżu tej lokalizacji dodaje sąsiedztwo XVIII-wiecznych zabytków.

Projekt architektoniczny

Na wysoki standard budownictwa składa się kilka czynników. Oprócz wykorzystania odpowiedniej klasy materiałów, dużego metrażu czy atrakcyjnej lokalizacji znaczenie ma również sam wygląd budynku. Projekt architektoniczny powinien uwzględniać potrzeby mieszkańców i gwarantować funkcjonalność, a jednocześnie dobrze wpisywać się w otoczenie. Nie bez znaczenia pozostaje również wykończenie elewacji wysokiej jakości materiałami.

O czym pamiętać kupując nieruchomość w wysokim standardzie?

Aby mieć pewność, że nabywany dom rzeczywiście został wzniesiony w wysokim standardzie, warto sprawdzić dokumentację dotyczącą budowy, którą deweloper zobowiązany jest przedstawić swoim klientom. Dzięki temu możemy dowiedzieć się, czy jego deklaracje pokrywają się z rzeczywistością, a budynek powstał z dobrej jakości materiałów i z zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań dostępnych obecnie w budownictwie. Warto też przed skorzystaniem z konkretnej oferty przyjrzeć się opiniom dotychczasowych klientów dewelopera.

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Porady, produkty, technologie

Ekologiczne i innowacyjne rozwiązania w polskich domach

2020-08-12

Blisko połowa osób, które przeprowadzały remont w ubiegłym roku, zwracała uwagę na ekologiczne… »

Lekko, gładko i wydajnie – tynk do wnętrz Baumit MVR Uni Fine

2020-08-12

Tynkowanie to wciąż najpopularniejszy sposób wykańczania wnętrz. Gdy naszym celem jest uzyskanie… »

Pokój ucznia na szóstkę!

2020-08-12

Jak będzie wyglądał nadchodzący rok szkolny? Trudno przewidzieć, czy po wakacjach dzieci będą widywać swoich… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2020 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro