Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Panele wineo 800 craft – podłoga winylowa z industrialnym rysem

Produkty

2019-01-28  Autor: Autor zewnętrzny   Źródło: Autor zewnętrzny   Kategoria: Porady, produkty, technologie

Aranżacja wnętrz to dziedzina bardzo dynamiczna, podatna na nowe wpływy i chętnie korzystająca z innowacyjnych rozwiązań. Z drugiej strony – mocno osadzona w tradycji, ceniąca szlachetne surowce i ponadczasowe wzory. Firma wineo postanowiła pogodzić obie te tendencje i stworzyła kolekcję nowoczesnych paneli winylowych wineo 800 craft o dekorach inspirowanych wyglądem naturalnego drewna i klasycznej, ceramicznej mozaiki.

Subtelne przenikanie się klasyki z nowoczesnością to cecha charakterystyczna wielu współczesnych, wielkomiejskich przestrzeni. Dotyczy to zarówno miejsc publicznych, jak i prywatnych mieszkań, szczególnie tych zlokalizowanych w starych kamienicach lub na terenach pofabrycznych. O ile jednak w takim otoczeniu drewno, stal i kamień znakomicie współgrają pod względem wizualnym, o tyle pod kątem użytkowym nie zawsze tworzą równie dobre połączenia. Na szczęście coraz częściej pojawiają się takie produkty wykończeniowe, które do złudzenia przypominają klasyczne surowce, jednak zrobione są z nowoczesnych i maksymalnie funkcjonalnych materiałów. Dobrym tego przykładem są panele wineo 800 craft, które wizualnie nawiązują do dwóch tradycyjnych rozwiązań aranżacyjnych: drewnianych desek i ceramicznej mozaiki. Kolorystyka, struktura i forma paneli z tej kolekcji idealnie odwzorowują pierwowzory, natomiast są od nich dużo bardziej praktyczne i użyteczne. Dzieje się tak z uwagi na warstwę użytkową 0,55 mm oraz wysokogatunkowy winyl, z którego zostały wykonane. Materiał ten wykazuje podwyższoną odporność na ścieranie i jest łatwy do utrzymania w czystości, dzięki czemu może przetrwać wiele lat w nienagannym stanie. Poza tym jest miękki, przyjazny dla stóp i może być stosowany w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności oraz na ogrzewaniu podłogowym. Warto również dodać, że panele winylowe z kolekcji wineo 800 craft przeznaczone są do klejenia, zatem po ułożeniu są nierozerwalnie połączone z podłożem i przez to bardziej stabilne oraz trwałe.

Dobre połączenie to podstawa!

Panele winylowe wineo 800 craft to seria, która na pierwszy rzut oka może zaskakiwać dostępnymi dekorami. Połączenie w jednej kolekcji czterech wzorów imitujących drewno oraz dwóch przypominających ceramiczną mozaikę było jednak efektem zamierzonym i ukłonem w stronę właścicieli loftów i mieszkań o planie otwartym. Dzięki temu w ramach jednej płaszczyzny mogą oni zestawiać ze sobą różnorodne motywy i w ten sposób wizualnie dzielić przestrzeń na strefy użytkowe, np. układając drewnopodobne panele w strefie salonu i jadalni, a szarą mozaikę w hallu, kuchni lub łazience. Niezwykle ważne jest, że w przypadku podłogi wineo 800 craft połączenia między kilkoma dekorami będą całkowicie niewidoczne, ponieważ panele wykonane są z tego samego materiału i zawsze łączy się je w identyczny sposób. Co więcej, cała powierzchnia będzie charakteryzowała się jednakowymi właściwościami i wszędzie zachowa dokładnie taki sam poziom funkcjonalności.

Dodatkowe informacje o podłogach marki wineo dostępne są na stronie internetowej: http://www.wineo-polska.pl/panele-podlogowe/.

 

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Porady, produkty, technologie

Uniwersalna kuchnia - w jakim stylu ją urządzić?

2020-02-19

W aranżacji wnętrz i doborze do nich mebli bardzo trudno mówić o jakiejkolwiek uniwersalności. Każdy ma… »

Z czym łączyć błękity we wnętrzach?

2020-02-11

Kojarzony z arystokracją błękit szturmem podbija świat designu. Dzięki swym różnym obliczom z klasą… »

3 najczęstsze błędy w aranżacjach okiennych

2020-02-11

Aranżacja okien to wdzięczne, choć niekonieczne łatwe zadanie. Okna i ich dekoracje – zasłony z firanami,… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2020 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro