Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Na jakich przestrzeniach sprawdzają się posadzki żywiczne?

Porady i informacje...

2019-01-15  Autor: Autor zewnętrzny   Źródło: eradur.com.pl   Kategoria: Porady, produkty, technologie

Okazuje się, że posadzki żywiczne cieszą się dzisiaj coraz większym zainteresowaniem.

Jeszcze do niedawna stosowane były jedynie w halach przemysłowych, hurtowniach, magazynach, fabrykach czy warsztatach oraz we wszystkich miejscach, w jakich podłoga narażona jest na intensywną eksploatację. Wszystko dlatego, że tego rodzaju podłoga wykazuje doskonałą trwałość i odporna na zniszczenia. Dzisiaj posadzki żywiczne sprawdzają się także w innych przestrzeniach. Coraz częściej stosuje się je w warunkach domowych. Dowiedz się więcej.

Co to jest posadzka żywiczna?

Wiele osób zastanawia się, jak podłoga może powstać z żywicy. Okazuje się, że jest to możliwe, jeśli do tego surowca dodany zostanie specjalny lakier. Takie połączenie tworzy doskonałą wylewkę, którą na podłogę stosuje się łatwo, a podłoże może być szybko i intensywnie eksploatowane.

Gdzie warto stosować posadzki żywiczne?

Posadzka żywiczna wykazuje szereg zalet. Jest w pełni odporna nie tylko na duży ciężar, ale tez na ścieranie, pękanie, wysokie i niskie temperatury, wodę, zabrudzenia. Jest łatwa w utrzymaniu czystości. Wszystkie te walory wpływają na to, że stosowana jest jako wylewki przemysłowe w miejscach takich jak fabryki, warsztaty, biura, hurtownie, sklepy i inne obiekty handlowe, magazyny, hale przemysłowe.

Posadzka żywiczna w domu

Specjaliści potwierdzają, że inwestorzy, którzy urządzają prywatne mieszkania, coraz częściej stawiają na funkcjonalność i praktyczność. W domu ma być oczywiście ładnie, ale też komfortowo i wygodnie. To dlatego bardzo często odchodzi się już od tradycyjnej podłogi drewnianej czy paneli na rzecz płytek ceramicznych albo właśnie posadzek, które do tej pory stosowane były w przestrzeniach publicznych czy takich, gdzie podłoga była narażona na zniszczenie. To między innymi wylewki przemysłowe, a wśród nich wymienia się właśnie posadzki żywiczne. Te wykorzystuje się nie tylko w garażach, ale też na tarasach zadaszonych oraz tych bez dachu, w kuchniach oraz w łazienkach. Wszędzie tam, gdzie do czynienia mamy z wysokimi albo skrajnie niskimi temperaturami, ryzykiem nadmiaru wody czy wilgoci albo zniszczeniami. Posadzka z żywicy gwarantuje wieloletnią trwałość.

Warto dodać, że posadzka żywiczna może stanowić też świetny element dekoracyjny. Można stosować ją w wielu kolorach, jeśli tylko do wylewki dodany zostanie odpowiedni barwnik. Można też do niej dodać drobinki kwarcowe, które dadzą doskonały efekt błyszczenia niczym brokat.

Pamiętajmy jednak, że aby wylewki przemysłowe tego typu spełniały swoją funkcję, muszą być położone przez fachowców. Sam proces nie jest trudny i po uprzednim wykonaniu wiele osób decyduje się na samodzielną pracę nawet bez wcześniejszego doświadczenia. Konieczna jest natomiast właściwa wiedza na temat dobrego nałożenia takiej podłogi. Posadzki żywiczne muszą być idealnie równe, by nie pękały, były antypoślizgowe i całkowicie odporne na panujące warunki.

Artykuł został napisany w oparciu o materiały dostępne na stronie: https://www.eradur.com.pl/

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Porady, produkty, technologie

Uniwersalna kuchnia - w jakim stylu ją urządzić?

2020-02-19

W aranżacji wnętrz i doborze do nich mebli bardzo trudno mówić o jakiejkolwiek uniwersalności. Każdy ma… »

Z czym łączyć błękity we wnętrzach?

2020-02-11

Kojarzony z arystokracją błękit szturmem podbija świat designu. Dzięki swym różnym obliczom z klasą… »

3 najczęstsze błędy w aranżacjach okiennych

2020-02-11

Aranżacja okien to wdzięczne, choć niekonieczne łatwe zadanie. Okna i ich dekoracje – zasłony z firanami,… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2020 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro