Podnośniki koszowe niezbędne w sezonie zimowym!

Produkty

26-12-2018  Autor: Autor zewnętrzny   Źródło: podnosimy.pl   Kategoria: Porady, produkty, technologie

Sezon zimowy w pełni. W wielu polskich miastach leży śnieg i ciągle go przybywa. Można powiedzieć, że mamy prawdziwą polską zimę, na którą długo trzeba było czekać. W tej całej euforii nie wolno zapominać, że każdy właściciel czy zarządca budynku zobowiązany jest do przestrzegania przepisów związanych z sezonem zimowym i zapewnieniem bezpieczeństwa. Pomocne w tym będą nowoczesne podnośniki koszowe, które można wynająć w wielu firmach, które w okresie zimowym przeżywają prawdziwe oblężenie.

Niebezpieczeństwo związane z zimową aurą wiąże się przede wszystkim z zalegającym na dachach budynków śniegiem. Nie raz zdarzało się, że z powodu nieusunięcia nagromadzonego na dachu śniegu dochodziło do katastrofy budowlanej i zawalenia się dachu. Właśnie dlatego każdy zarządca budynku ma obowiązek zadbać o to, by regularnie usuwać nagromadzony śnieg, a także strącać sople lodu.

W takich pracach pomocne będą podnośniki koszowe, które można zamówić w firmach oferujących wynajem podnośników. 

Sprawdź: https://www.podnosimy.pl/wynajem-podnosnikow/

Podnośnik koszowy dostarczany jest na miejsce realizacji usługi wraz z profesjonalną obsługą doświadczonego operatora. Dzięki temu realizacja zadania przebiega sprawnie i szybko.

Usuwanie nagromadzonego śniegu z dachu czy strącanie niebezpiecznych, ostrych sopli jest zdecydowanie wygodniejsze i bezpieczniejsze z kosza osobowego, niż stojąc na drabinie. Kosz osobowy daje poczucie stabilności, umożliwia wygodniejszą pracę, stanowi solidne oparcie dla pracownika, który musi strącić sople czy zgarniać śnieg.

Gdy dachy zajmują większą przestrzeń, za pomocą podnośnika koszowego można dostać się na dach, wyjść z podnośnika i przestrzegając zasad BHP, usunąć nagromadzony śnieg. Pamiętajmy! Nie korzystajmy z drabin! Zdecydowanie bezpieczniejszą opcją jest skorzystanie z podnośnika koszowego z koszem osobowym na ramieniu teleskopowym. 

Więcej o zimowym zastosowaniu podnośników koszowych: https://www.podnosimy.pl/news/sezon-zimowy-pamietaj-o-bezpieczenstwie-zamow-podnosniki-koszowe/

Przypominamy, że właściciele i zarządcy obiektów, którzy nie spełniają obowiązku usuwania nagromadzonego śniegu i strącania sopli lodu, mogą zostać ukarani dotkliwym mandatem. Jednak mandat to najmniejszy problem. Zaniedbanie obowiązku może skutkować stwarzaniem zagrożenia zdrowia i życia przechodniów czy użytkowników danego budynku.

Nie warto ryzykować zdrowiem i życiem innych ludzi. Wynajmowanie podnośników koszowych do strącania sopli i usuwania śniegu z dachów nie jest ogromną inwestycją, a na pewno pomaga uniknąć kłopotów i stwarzania zagrożenia dla samego budynku i jego użytkowników. 

Źródło: www.podnosimy.pl

 
 
Copyright by W-A.pl 2007, e-mail: admin@w-a.pl      W-A.pl      www.wydział-architektury.com