Święta w Dobrym Stylu w Domtece – inne oblicze tradycji

Informacje...

28-11-2018  Autor: Autor zewnętrzny   Źródło: Autor zewnętrzny   Kategoria: Wiadomości z kraju

Boże Narodzenie to czas dekoracyjnego szaleństwa. Jak uniknąć kiczu i z niezliczonej ilości ozdób wybrać te, które stworzą gustowną przestrzeń w dobrym stylu? Już w najbliższą sobotę, 1 grudnia w Domotece odbędzie się wydarzenie „Święta w Dobrym Stylu”. Zobaczymy trzy zupełnie różne aranżacje, będące wynikiem współpracy przedstawicieli świata kultury i show businessu ze scenografem wnętrzarskich sesji zdjęciowych.

Specjalnie na okoliczność wydarzenia, w Domotece przygotowane zostaną trzy strefy w różnych stylach, które reprezentować będą zaproszeni do współpracy goście: Kasia Sokołowska, Daria Zawiałow oraz Karolina Malinowska i Olivier Janiak.
Kasia Sokołowska, reżyserka pokazów mody, jurorka programu Top Model opowie o tym, że jej Święta muszą być niepowtarzalne. Oryginalnej aranżacji stołu, którą pokaże w Domotece, towarzyszy duch eleganckich wielkich miast, takich jak Paryż, Nowy Jork i Warszawa. Tutaj liczy się detal, jakość materiałów, szlachetne dekoracje i dodatki.

Karolina Malinowska i Oliver Janiak stworzą w swojej strefie Święta w stylu nowoczesnej klasyki, która czerpie garściami z przeszłości, ale przetwarza ją na potrzeby współczesności. Opierając się na tradycji, szukamy sposobu na powiedzenie czegoś nowego. Naszym celem jest punkt równowagi: chcemy ciepła, bliskości, poczucia bezpieczeństwa, ale też niespodzianki. Upraszczamy nadmiar zdobień, klasykę przełamujemy nowoczesnymi dodatkami. Do tradycyjnej gamy kolorystycznej zapraszamy nowe odcienie. Sprawdzone rozwiązania testujemy w nowych konfiguracjach.
Daria Zawiałow, wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka, laureatka 2 Fryderyków za debiutancki album "A kysz!" przygotuje stylizację awangardową. Awangardowe Święta i wnętrza wymykają się schematom. Tu nic nie jest pewne, żadna zasada nie jest bezpieczna. To my tworzymy własne reguły. Spodziewajmy się nieoczywistych kolorów i dekoracji, raczej prostoty niż bogactwa nadmiaru. Trochę teatru, trochę życia. Awangarda to szukanie nowych ścieżek, to sposób na przeżycie Świąt tak, jakby były pierwsze.

„Święta w Dobrym Stylu” z pewnością zainteresują miłośników wzornictwa. Na miejscu powstanie Pop-up Store yestersen z pięknymi przedmiotami vintage, a także współczesnymi akcesoriami. Oprócz unikatowych antyków, yestersen zaprezentuje dzieła współczesnych twórców. Obok klasycznych skandynawskich sideboardów czy kultowych foteli wingback znajdziemy tam również: akcesoria hiszpańskiej marki DOIY, aparaty fotograficzne Lomography czy plakaty z duńskiego Atelier CPH.
Poza prawdziwą, stylową ucztą, partnerzy wydarzenia przygotowali dla odwiedzających także mnóstwo ciekawych aktywności. Na warsztatach organizowanych we współpracy z kwiaciarnią Kwiaty&Miut będzie można stworzyć swój własny, świąteczny stroik, natomiast na stoisku Hello Calligraphy - ozdobić bombki i poznać sztukę kaligrafii. Będzie także możliwość wzięcia udziału w warsztatach pakowania upominków, organizowanych przez pracownię Dobrze się Składa i magazyn Usta.

 
 
Copyright by W-A.pl 2007, e-mail: admin@w-a.pl      W-A.pl      www.wydział-architektury.com