Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Krakowskie osiedle nagrodzone w Londynie

Informacje...

2018-11-07  Autor: Autor zewnętrzny   Źródło: European Property Award   Kategoria: Wiadomosci ze Świata

W londyńskim Royal Lancaster odbyła się europejska gala wręczenia najważniejszych nagród w branży nieruchomości komercyjnych. Wśród tegorocznych laureatów jest krakowskie osiedle Mieszkaj w Mieście.

Blisko 70 osobowe jury pod przewodnictwem tzw. Izby Lordów od przeszło dekady nagradza inwestorów za najlepsze realizacje architektoniczne z całego świata. Kraków zaznaczył tam swoją obecność projektem Osiedla Wizjonerów w Bronowicach. Projekt nagrodzono za wysokie walory jakościowe architektury oraz filozofię osiedla bazującego na najlepszych tradycjach urbanistycznych. Dzięki nim mieszkańcy mogą cieszyć się wysokim standardem życia, funkcjonalnością i dostępnością terenów zielonych.


- Głęboko wierzymy, że za kilka lat projekt „Mieszkaj w Mieście”, czyli

Osiedle Wizjonerów w Bronowicach, okaże się najlepszym nowym osiedlem w Krakowie. Cały nasz zespół robi wszystko, aby tak się stało. Wymaga to od nas wiele wysiłku, ale również pewnych kompromisów, co często odbywa się kosztem rentowności całego przedsięwzięcia. Staramy się budować w wyższym standardzie,

myślimy o potrzebach mieszkańców, nie dogęszczamy zabudowy to wszystko kosztuje więcej niż przeciętnie. Jednocześnie wierzymy, że przy wieloetapowym przedsięwzięciu, które realizujemy w krakowskich Bronowicach, mamy szansę w przyszłości

liczyć na to, że klienci kolejnych etapów docenią nasze starania. Nagroda Eurpoean Property Award  jest dla nas sygnałem, że to co robimy przynosi oczekiwane efekty – podkreśla Szymon Domagała, prezes Henniger Inwestment S.A.


I dodaje: - Wyjątkowa staranność w podejściu do kształtowania urbanistycznego charakteru osiedla zapewniać ma ludziom komfort i bezpieczeństwo. Dbamy o odpowiednie strefowanie, oddzielenie komunikacji kołowej od pieszej. Jakość to też pomysły na fasady. Każdy etap niesie coś nowego. Jednocześnie przestrzeń wokół nich ma być spójna tworząc domkniętą całość.


Z roku na rok, w gronie największych pracowniami architektonicznych świata, naprzeciw projektów, prezentowanych na okładkach zagranicznych magazynów, znaleźć można coraz więcej pracowni z naszego kraju. Już sama nominacja jest powodem do zadowolenia, świadczy bowiem o tym, że zagraniczni krytycy z uwagą i zainteresowaniem śledzą to, co dzieje się na naszym podwórku.


Przyznanie tytułu European Property Award budynkom deweloperskim jest dowodem na to, że polskie inwestycje mieszkaniowe zaczynają równać europejskim standardom jakościowym.


W poprzednich latach wśród nagrodzonych i uczestników znaleźli się m.in. Nizio Design International, Ghelamco Poland, Zlota 44, Ingarden & Ewy Architekci, Konior Studio, , Colliers, Hines, Skanska Property Poland, WXCA.

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Wiadomosci ze Świata

Baumit wybrał najlepsze fasady Europy. Oto laureaci!

2021-05-20

22 kwietnia br. odbyła się długo wyczekiwana gala finałowa Life Challenge 2021. Z uwagi na utrzymujące się… »

Sukces Polaków w European Property Awards

2021-04-02

Pracownia architektoniczna AP Szczepaniak zdobyła nagrodę Award Winner w międzynarodowym konkursie European… »

Harmonia doskonała

2021-01-25

Jeśli szukacie budynku idealnie wpisującego się w otoczenie, ten dom z pewnością jest tego doskonałym… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2024 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro