Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Zabezpieczenia dla domu - co zrobić aby czuć się bezpiecznie

Informacje...

2018-10-30  Autor: Autor zewnętrzny   Źródło: alertus.pl   Kategoria: Porady, produkty, technologie

W jaki sposób zabezpieczyć swoje mienie przed włamaniem

Obecnie wielu ludzi marzy o wielkim domu, najlepiej z basenem i dużej posiadłości na około. Wielu ludziom się to udaje, ale czy są świadomi tego, że poprzez posiadanie dużego majątku narażeni są na atak ze strony włamywaczy. Warto pochylić się nad tym problemem, ponieważ to właśnie takie domy najbardziej narażone są na włamania. 

Alarm domowy

Dla zapewnienia bezpieczeństwa dla siebie i swojej rodziny oraz całej posiadłości każdy powinien zainteresować się tematem alarmów domowych. Dzięki temu podczas naszej nieobecności w domu nie będziemy się martwić o nasz dobytek życia. Niestety bardzo często jest tak, że dopiero po jakimś incydencie związanym z włamaniem lub próbą włamania decydujemy się na założenie systemu alarmowego. Myślę, że warto wyjść naprzeciw dewizie pt. “mądry polak po szkodzie” i już teraz zadbać o zabezpieczenie swojego domu.

To, jaki rodzaj alarmów wybierzemy zależy głównie od tego, jakie finanse chcemy na to przeznaczyć. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem będzie zamontowanie monitoringu bezprzewodowego wraz z alarmem oraz wieloma czujnikami, które należy rozmieścić po całym domu. Warto tutaj dodać, że rozmieszczenie kamer nie powinno być przypadkowe. Najlepiej jest wynająć do tego specjalistę. W droższej wersji możemy zakupić dodatkowo czujniki ruchu do każdego pomieszczenia w naszym domu. Właściciel łączy się z danym czujnikiem poprzez aplikację na smartfonie lub poprzez klasycznego sms-a.

Alarm garażowy

Jako dodatkowe zabezpieczenie powinniśmy zainwestować w okna, rolety i drzwi antywłamaniowe, specjalną bramę garażową wraz z alarmem garażowym. W przypadku drzwi, warto aby były one masywne i solidne z wysokiej jakości zamkami. W przypadku okien, ważne jest aby szkło było bardzo odporne, najlepiej jedno z 3 rodzajów:

  • szkło zbrojone,
  • szkło laminowane,
  • szkło hartowane.

 

Inne porady, które zwiększą bezpieczeństwo domu.

  • przy budowie domu warto pomyśleć o solidnym betonowym murze. Można go złożyć z bloczków, które często są bardzo atrakcyjne wizualnie. Ważne jest, aby mur nie był zbyt wysoki, ponieważ nie chcemy robić z naszej posiadłości więzienia. Znalezienie “złotego środka” spowoduje zmniejszenie zainteresowania włamywaczy.Przy furtce dobrze również zamontować domofon wraz z kamerką oraz czujnik ruchu. Dzięki temu będziemy wiedzieć kto i kiedy kręci się koło naszej posiadłości,
  • przy zewnętrznym oświetleniu również warto zamontować czujnik ruchu. Wieczorami i nocą z pewnością zniechęci to potencjalnych włamywaczy,
  • możemy zdecydować się na wykupienie usługi w firmie ochroniarskiej, która będzie nadzorować monitoring na naszej posiadłości. W razie, gdyby działo się coś niebezpiecznego, taka firma interweniuje dużo szybciej od policji.

W ostatecznym rozrachunku nie mamy wpływu na to, czy staniemy się celem napadu dla włamywacza, Jednakże, warto zadbać o to by jak najskuteczniej uniemożliwić takiej osobie obrabowanie naszego domu czy innego ważnego dla nas budynku. Bo tylko od nas zależy, czy będziemy posiadać odpowiednie zabezpieczenia i systemy alarmowe. A właśnie takie detale mogą decydować, czy będziemy ofiarą włamywacza czy też nie. 

Źródło: alertus.pl

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Porady, produkty, technologie

Elegancki, modny i inspirowany przemysłem czyli styl industrialny według Custom Shop

2019-03-22

Surowe, minimalistyczne wnętrza, otwarte przestrzenie, ściany z surowego betonu lub cegieł, dodatki ze stali to… »

Elegancki, modny i inspirowany przemysłem czyli styl industrialny według Custom Shop

2019-03-22

Surowe, minimalistyczne wnętrza, otwarte przestrzenie, ściany z surowego betonu lub cegieł, dodatki ze stali to… »

Trendy we wzornictwie sklepowym 2019

2019-03-22

Magazyn Design&Build Review opisał 5 trendów we wzornictwie branży retail, które mają zyskiwać… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2019 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro