Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

W nowoczesnym biurze pracuje się efektywnej

Informacje...

2018-10-25  Autor: Autor zewnętrzny   Źródło: GU POLSKA   Kategoria: Porady, produkty, technologie

Smart office, czyli inteligentne biuro to idea, która staje się coraz bardziej popularna. W projektach nowoczesnych biurowców pojawiają się innowacyjne rozwiązania. Jak pokazują badania mają one duży wpływ na efektywność pracy.

Cechy inteligentnego budynku to coraz częściej kluczowy czynnik decydujący o wyborze lokalizacji biura, szczególnie w przypadku dużych firm zatrudniających sporą liczbę pracowników. Badania wyraźne pokazują, że istotny jest nie tylko design, ale też cechy świadczące o jego funkcjonalności. 

Budynek pomaga w pracy

Jakie będą biurowce przyszłości? Ekologiczne i inteligentne. Coraz większą uwagę zwraca się na bezpieczeństwo środowiska pracy – biuro powinno być ergonomiczne, komfortowe i zdrowe. Już od kilku lat mówi się o tzw. syndromie chorego budynku, który wpływa nie tylko na stan pracowników, ale również kondycję finansową firmy. Zarządzanie poprzez aranżację biura staje się coraz bardziej popularne. Eksperci są jednomyślni – miejsce pracy ma znaczenie, a stworzenie odpowiednich warunków dla pracowników znacznie zwiększa ich efektywność. Nowoczesne rozwiązania i innowacyjne technologie poprawiają komfort pracy. – W nowoczesnych biurowcach coraz częściej wykorzystuje się zaawansowane technologicznie rozwiązania, takie jak elektroniczne systemy klucza, dzięki którym pokoje pracowników otwierane są za pomocą klucza, breloka lub karty, a pomieszczenia z ograniczonym dostępem mogą zostać wyposażone w biometryczną kontrolę dostępu z czytnikiem linii papilarnych czy klawiaturą kodową – tłumaczy Szymon Krauze z GU Polska, producenta branży techniki okiennej i drzwiowej. Co ciekawe, biometryczna kontrola dostępu może zostać połączona z możliwością rejestracji czasu pracy poszczególnych pracowników.

Dobry klimat w biurze

Niezwykle istotnym elementem nowoczesnego biura są systemy dbające o odpowiednią temperaturę i wilgotność powietrza w budynku, czy nawet stężenie dwutlenku węgla w powietrzu. – Doskonałym rozwiązaniem jest montaż siłowników okiennych, które mogą zostać zintegrowane z centralą pogodową. W momencie, w którym należy np. przewietrzyć budynek możemy otworzyć wybrane okna za pomocą telefonu komórkowego. Tego typu centrale automatycznie zamykają również okna w razie deszczu lub wiatru – mówi Szymon Krauze Systemy zarządzania budynkiem (tzw. BMS) są bardzo istotne również w kontekście oszczędzania energii. Według raportu Międzynarodowej Agencji Energetycznej (IEA) „Digitalization and Energy 2017”, do 2040 roku zakłada się podwojenie zużycia energii w sektorze budownictwa. W tak długiej perspektywie czasu rozwój technologii cyfrowych w budynkach przyczyniłby się do ok. 10% oszczędności. To obecnie priorytet na rynku budownictwa, który coraz ściślej łączy się z sektorem nowych technologii.

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Porady, produkty, technologie

POMALUJ SWÓJ AZYL NA WIOSNĘ

2020-05-22

Stworzyłam Chalk Paint trzydzieści lat temu, ponieważ potrzebowałam farby uniwersalnej, która może być… »

Kolekcja AMALFI marki Nowodvorski Lighting – ukłon w stronę stylu loftowego

2020-05-22

Urządzając dom lub mieszkanie należy zadbać o każdy szczegół. Jednym z ważnych detali, których nie… »

Montaż paneli laminowanych – wskazówki dla początkujących

2020-05-22

Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na metamorfozę wnętrza bez konieczności wymiany całego wyposażenia.… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2020 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro