Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Wnętrza – jakie kolory są na topie?

Porady i informacje...

2018-10-25  Autor: Autor zewnętrzny   Źródło: poliszdesign.pl   Kategoria: Porady, produkty, technologie

Wystrój mieszkania jest poniekąd naszą wizytówką.

Wystrój mieszkania jest poniekąd naszą wizytówką. Z tego względu kładziemy coraz większy nacisk na wystrój domu, często wywyższając ten aspekt ponad komfort i uniwersalność. Nic nie wskazuje na to, aby ta tendencja miała w najbliższym czasie się zmienić. Nowoczesny styl można krótko opisać takimi słowami jak minimalizm i harmonia, a  odpowiednio dobrane dodatki odgrywają tu kluczową rolę. Co dokładnie sprawi, że nasze mieszkanie będzie można określić mianem nowoczesnego?

Kolor ścian, jaki zastosujemy we wnętrzu, musi być dokładnie przemyślany, ponieważ to  od niego zależy, w jakim kierunku podąży wystrój pomieszczenia. Najbezpieczniejsze jest oczywiście stosowanie tak zwanych kolorów uniwersalnych, jednak czasem warto pomalować jedną lub dwie ściany inną barwą. Od kilku lat we wnętrzach króluje kolor szary, zwłaszcza w pokojach dziennych. Swoją popularność zawdzięcza nie tylko uniwersalności, ale także wielu odcieniom. Ponadto szary jest niezwykle podatny na różne połączenia – dobrze się prezentuje nawet z takimi kolorami jak żółty i czerwony. Pozwala on także na niemal dowolne operowanie dodatkami. Jest zdecydowanie najczęstszym wyborem w salonie oraz kuchni.

Coraz większą popularność zyskują także granatowe ściany. Pomimo, że granatowy należy do ciemnych kolorów, sprawdza się on zarówno w pomieszczeniach lepiej, jak i gorzej oświetlonych. Ponadto jest to kolor niezwykle elegancki i wyrafinowany. Z pewnością potrafi dodać pomieszczeniu klasy i dostojności. Z czym go najlepiej połączyć? Przede wszystkim dobrze będzie się dopełniał z beżowym, szarym, a także elementami drewnianymi. Jeżeli chcemy ożywić nieco pomieszczenie, możemy także postawić na wyrazisty, żółty kolor. W tym przypadku jednak musimy uważać, aby nie przesadzić z ilością dodatków. Najlepiej sprawdzą się złote lub żółte poduszki, abażur oraz wazon.

A co wróci do łask w najbliższym czasie? Przewiduje się, że coraz większe znaczenie będą ponownie odgrywały barwy ciepłe. Kolor różowy już teraz przebojem wdziera się do wnętrz polskich domów, a do drzwi już pukają odcienie pomarańczowego, ostra czerwień i promienny żółty. Ciepłe barwy bardzo dobrze komponują się z drewnem, dlatego w większości przypadków nie powinno być problemu ze wkomponowaniem ich do wystroju naszego pomieszczenia. Do łask wraca także kolor czarny. Swoją obecność zaznaczył już w roku poprzednim, jednak dopiero teraz nabiera większego znaczenia. Coraz częściej możemy spotkać się już z takimi elementami jak czarne ramy w oknach oraz zabudowy kuchenne. Jeżeli ktoś oczekuje powiewu świeżości w swoim mieszkaniu, powinien zainteresować się dodatkami właśnie w tym kolorze.

 

Artykuł został napisany na podstawie materiałów dostępnych na stronie: https://poliszdesign.pl/granatowy-nowym-czarnym-uwielbiamy-granat-we-wnetrzu/

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Porady, produkty, technologie

Elegancki, modny i inspirowany przemysłem czyli styl industrialny według Custom Shop

2019-03-22

Surowe, minimalistyczne wnętrza, otwarte przestrzenie, ściany z surowego betonu lub cegieł, dodatki ze stali to… »

Elegancki, modny i inspirowany przemysłem czyli styl industrialny według Custom Shop

2019-03-22

Surowe, minimalistyczne wnętrza, otwarte przestrzenie, ściany z surowego betonu lub cegieł, dodatki ze stali to… »

Trendy we wzornictwie sklepowym 2019

2019-03-22

Magazyn Design&Build Review opisał 5 trendów we wzornictwie branży retail, które mają zyskiwać… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2019 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro