Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Przygotowanie do remontu i przeprowadzki z folią bąbelkową

Porady i informacje...

2018-09-21  Autor: Autor zewnętrzny   Źródło: opakowania24.eu   Kategoria: Porady, produkty, technologie

Zarówno remont, jak i przeprowadzka nie napawają nikogo z nas zbyt wielkim optymizmem. To niestety dużo czasu, który trzeba poświęcić, wysiłku i nierzadko również pieniędzy. Ponadto nie da się uniknąć stresu i nerwów, bo rzadko kiedy wszystko idzie zgodnie z założonym planem. Na okoliczność obydwu wydarzeń możemy jednak nabyć folię bąbelkową w arkuszach, koperty bąbelkowe, a nawet kolorową folię pęcherzykową. Po co nam ten niepozorny materiał? Przekonajmy się o jego możliwościach!

Elementy niezbędne – remont i przeprowadzka

Gdy przygotowujemy się do remontu i/lub przeprowadzki, potrzebujemy kartonów, w które zapakujemy swój dobytek. Musimy również zadbać o odpowiednie zabezpieczenie swoich ubrań, sprzętu elektronicznego, jak i AGD, książek, dokumentów, ozdób i całej reszty rzeczy, która znajduje się w dotychczasowym miejscu zamieszkania. Kartony to zatem podstawa, ale wciąż zbyt mało, by wszystko było dobrze chronione przed zachlapaniem farbą, kurzem i pyłem, wilgocią czy wodą, a także innego rodzaju zabrudzeniami.

Do kartonów przyda nam się folia bąbelkowa. Może spełniać rolę wypełniacza, bo całą powierzchnią uzupełnia wolne przestrzenie w kartonie. Zawartość zatem nie przesuwa się i nie obija o siebie. Ryzyko uszkodzenia, stłuczenia, wyszczerbienia brzegów, porysowania, zostaje zminimalizowane. Tak zapakowane kartony możemy przenieść do piwnicy czy na strych. Nie trzeba się martwić o to, w jakim stanie będzie zawartość, gdy za kilka tygodni przyniesiemy je z powrotem do domu. Dodatkowo kartony można zabezpieczyć folią bąbelkową od zewnątrz. W czasie transportu znów zyskujemy ochronę, na której tak bardzo nam zależy.

Poza arkuszami folii wypełnionej pęcherzykami powietrza, skorzystamy z kopert bąbelkowych. Zwykliśmy w nich przesyłać drobne rzeczy, jednak w domu sprawdzają się równie dobrze. Do koperty zapakujemy biżuterię, którą łatwo pogubić lub akcesoria biurowe. Przechowamy w niej śrubki, wkręty, zaślepki, taśmy i całą gamę innych produktów, jakie służą podczas remontu. Koperty bąbelkowe dostępne są w różnych rozmiarach, co pozwala skutecznie dopasować je do ilości i rodzaju zawartości.

Izolacja termiczna

Remont, ale i przeprowadzka mogą się wiązać z koniecznością dalszych wyjazdów. Przeprowadzamy się w obrębie tego samego miasta, ale i czasami na drugi koniec Polski. Zawartość lodówki, która do tej pory stała w kuchni, może trafić do lodówki turystycznej na czas drogi. Jeśli jednak nie mamy na nią miejsca bądź też potrzebujemy zachować temperaturę tylko i wyłącznie kilku produktów, a nawet posiłków, przyda nam się lekka i poręczna folia bąbelkowa.

Woreczki i laminaty

Arkusze folie bąbelkowej wykorzystywane są do tworzenia woreczków z zamykaniem, ale i taki arkusz może zostać pokryty dodatkowo laminatem. Im więcej warstw, tym wytrzymalszy i bardziej odporny produkt, którego bazą jest folia bąbelkowa. Ponadto ostateczne właściwości zależne są od tego, w jaki sposób i jakim materiałem zostanie wzmocniona folia.

W woreczkach zamykanych możemy liczyć na wygodę przechowywania i oczywiście ochronę przed wodą, kurzem, pyłem, a nawet niemałą liczbą substancji chemicznych. Wzmocnione folie posłużą jaką przekładki, choć nie tylko.

Oszczędnie i niedrogo

Podczas przygotowań do remontu oraz przeprowadzki liczymy każdą złotówkę. Trudno się dziwić, wydatki się piętrzą, a planowany budżet uszczupla się znacznie szybciej, niż zakładaliśmy. Korzystanie z folii bąbelkowej to gwarancja oszczędności. Folia pęcherzykowa jest stosunkowo lekka, niedroga, wygodna w użytkowaniu i może zastąpić sporą liczbę, różnego rodzaju produktów służących zabezpieczaniu, których dotąd używaliśmy. Poza tym z powodzeniem wykorzystamy ją po raz kolejny. Jeśli zaś przychodzą do nas paczki zamówione przez Internet, nic nie stoi na przeszkodzi, by schować folię bąbelkową, w jaką zapakowane były poszczególne zamówienia. Na pewno przyda nam się w wielu sytuacjach!

Folia pęcherzykowa to zalety nie do podważenia. O tym, iż jej właściwości wykorzystywane są w branży transportowej i opakowaniowej wiemy od dawna. Możemy jednak przekonać się, że odporność, izolacja, redukcja wstrząsów, lekkość czy niewielkie koszty zakupu, to cechy, dla których znajdziemy miejsce w swoich domostwach, nie tylko w czasie przygotowań do remontu i przeprowadzki. Doceńmy jej możliwości, bo gości w coraz większej liczbie branż i ani się spodziewamy, znów zacznie zaskakiwać.

Więcej informacji o folii bąbelkowej pod adresem https://opakowania24.eu/folia-babelkowa.html

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Porady, produkty, technologie

Sztuka tynkowania – kiedy najlepiej wykonywać tynki wewnętrze i które wybrać?

2019-07-05

Tynkowanie to nieodłączna część budowy czy gruntownego remontu oraz niezwykle ważny etap, od którego w… »

Zrównoważone domy pod Warszawą

2019-07-05

Tynk z funkcją regulacji klimatu w realizacji osiedla e4 Kampinoska budowanego zgodnie z koncepcją e4 firmy Wienerberger »

Kamień dekoracyjny Amsterdam: Miłość od pierwszego kamienia

2019-07-05

Podobno kto raz był w Amsterdamie, zakocha się w tym miejscu i będzie do niego wracać. Nic więc dziwnego, że to… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2019 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro