Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Zadbaj o pomnik

Porady i informacje...

2017-12-01  Autor: Autor zewnętrzny   Źródło: nagrobki.info.pl   Kategoria: Porady, produkty, technologie

“Stawiłem sobie pomnik trwalszy niż ze spiżu” - to jeden z najbardziej znanych cytatów pochodzących z czasów antycznych. Choć tekst traktował o osiągnięciach autora cytatu, Horacego, a pomnikiem były jego dzieła, to warto aby każdy z nas już dziś pomyślał o dalszych czasach. Zwłaszcza w kontekście dnia Wszystkich Świętych, które miało miejsce nie tak dawno temu.

1 listopada to w Polsce czas zadumy i przemyślenia dotychczasowego życia. Mimo wszystko zdecydowanie bardziej powinniśmy skupiać się na wspomnieniu najbliższych nam osób, których z różnych powodów nie ma już z nami. Smutnym jest fakt, iż większość z nas odwiedza nieżyjących bliskich jedynie początkiem listopada. Nie każdy ma jednak wystarczająco dużo czasu, aby pojawiać się regularnie na cmentarzu. Istnieją jednak rozwiązania, które pozwolą Ci należycie dbać o miejsce pochówku.

 

Specjalistyczne firmy

Zawsze, gdy pojawią się jakieś potrzeby, to znajdzie się ktoś, kto jest w stanie je zaspokoić. Nie inaczej było w tym przypadku - szybsze tempo życia i regularne przeprowadzki sprawiają, iż naprawdę niewiele osób ma wystarczająco czasu, aby regularnie dbać o miejsca spoczynku. Co bardziej zabiegane osoby mają możliwość wynajęcia firm np. nagrobki.info.pl które należycie zadbają o miejsce pochówków. Co zawiera w sobie taka usługa i jak można kontrolować jakość jej wykonania? To wszystko wyjaśnimy poniżej.

 

Pielęgnacja pomnika

Pielęgnacja pomnika to działanie, które powinno być wykonywane regularnie i z należytą starannością. Każdy, kto ma chociażby najmniejsze pojęcie o sprzątaniu wie, że inaczej dba się o pomniki granitowe, inaczej zaś o tej z innych materiałów, takich jak na przykład marmur. Niezwykle ważne jest dopasowanie techniki oraz dobranie odpowiednich środków czyszczących. Jedynie to jest w stanie zapewnić doczyszczenie pomnika i nie zniszczenie jego materiału. Pielęgnacja pomnika to zdecydowanie najpopularniejsza usługa, która jest zamawiana przez cały rok. Oczywiście istnieją również inne działania, które są równie popularne.

 

Uporządkowanie miejsca

Cmentarz, jako miejsce ogólnodostępne, nierzadko zanieczyszczany jest różnego rodzaju śmieciami, takimi jak reklamówki, puste butelki czy inne opakowania. Oczywiście, część nieporządku to sprawa matki natury, do czego zaliczają się liście czy wyrastające dookoła pomnika chwasty. Naturalną koleją rzeczy jest więc uporządkowanie tego chaosu. Nie każdy z racji czasu lub chociażby stanu zdrowia jest w stanie poradzić sobie z tym zadaniem. Wtedy, jeśli nie możesz poprosić o pomoc kogoś znajomego, warto również wynająć odpowiednią firmę.

Wspomniane podmioty świadczą również inne usługi, takie jak na przykład zapalenie zniczy na grobie lub wstawianie do wazonu świeżych kwiatów. Ma to być forma zachowania pamięci o ludziach, których już nie ma z nami.

 

Ubezpieczenie

Warto dbać nie tylko o korzystny wygląd pomnika granitowego. Należy również pamiętać o zadbaniu o bezpieczeństwo. W przypadku jakichkolwiek nieszczęśliwych wypadków, podczas których pomnik ulegnie uszkodzeniu, jesteś zdany sam na siebie. Istnieje jednak optymalne wyjście, które zapewni Ci ewentualną pomoc przy naprawie zniszczeń po szkodach wywołanych np. przez wichurę lub mocną ulewę. Choć pomniki granitowe są niezwykle wytrzymałe, to nawet one są w stanie ulec pod silnym ciosem upadającego drzewa. Rozwiązaniem tej sytuacji jest wykupienie ubezpieczenia nagrobka w jednej z czołowych firm ubezpieczeniowych. Dziś wystarczy wydać kilkadziesiąt złotych, aby zapewnić sobie pomoc w razie jakichkolwiek problemów. Zdecydowanie jest to gra warta świeczki.

 

Dbanie o pamięć o naszych bliskich jest bardzo ważne. Dlatego warto odwiedzać ich regularnie i dbać o korzystny wygląd miejsca spoczynku. Jeśli jednak nie masz czasu lub mieszkasz zbyt daleko, warto skorzystać z zaproponowanych rozwiązań.

 

Wasze opinie

2018-07-16 11:55:13    aa123

their names high quality fake watches in the case back to the edge of really cool – of course, due to the large fake rolex watches sapphire showthrough sake, and not much space can be lettering. Another unique element of the OMEGA replica womens handbags sale Speedmaster “dark side of the moon” is not the traditional metal bracelet replica prada handbag online strap, super or crocodile leather strap (for high-end 18K replica patek philippe watches red gold section).


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Porady, produkty, technologie

Sztuka tynkowania – kiedy najlepiej wykonywać tynki wewnętrze i które wybrać?

2019-07-05

Tynkowanie to nieodłączna część budowy czy gruntownego remontu oraz niezwykle ważny etap, od którego w… »

Zrównoważone domy pod Warszawą

2019-07-05

Tynk z funkcją regulacji klimatu w realizacji osiedla e4 Kampinoska budowanego zgodnie z koncepcją e4 firmy Wienerberger »

Kamień dekoracyjny Amsterdam: Miłość od pierwszego kamienia

2019-07-05

Podobno kto raz był w Amsterdamie, zakocha się w tym miejscu i będzie do niego wracać. Nic więc dziwnego, że to… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2019 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro