Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Ogrodzenie – wady i zalety najpopularniejszych rozwiązań ogrodzeniowych

Poradniki...

2018-07-04  Autor: Autor zewnętrzny   Źródło: polbruk.pl   Kategoria: Porady, produkty, technologie

Wybór ogrodzenia okalającego działkę wokół domu jest ważnym krokiem, choć często niesłusznie bagatelizowanym. Ogrodzenie pełni przecież nie tylko funkcje użytkowe, ale także estetyczne, a do tego wznoszone jest zwykle na długie lata. Warto pamiętać, aby do budowy ogrodzenia wykorzystać sprawdzone materiały od zaufanych producentów (na przykład od firmy Polbruk), a także dopasować rodzaj ogrodzenia do typu zabudowy i aranżacji przestrzeni wokół domu. Pod lupę bierzemy najpopularniejsze rozwiązania wykorzystywane do wnoszenia ogrodzeń.

Ogrodzenie z siatki

 

Siatka jest jednym z najbardziej popularnych rodzajów ogrodzenia. Łatwo ją zamontować, jest elastyczna, dzięki czemu można dopasować ją do nierównej nawierzchni, a jej cena jest niewysoka w porównaniu do innych rozwiązań. Konserwacja siatki jest konieczna, ale nie należy do najbardziej wymagających. Trzeba co prawda zabezpieczać ją przed korozją i odpryskami, ale wystarczy dokonać przeglądu ogrodzenia po zimie i lecie, żeby wyeliminować ewentualne uszczerbki.

 

Niestety siatka nie jest rozwiązaniem wolnym od wad. Przede wszystkim nie chroni naszej prywatności i aby osłonić się od spojrzeń sąsiadów i przechodniów, warto posadzić wzdłuż płotu drzewa, pnącza lub krzewy. Siatka jest też najmniej odporna na uszkodzenia i… najmniej efektowna.

 

Ogrodzenie drewniane

 

Ten rodzaj ogrodzenia jest bez wątpienia jednym z najbardziej estetycznych, dających rozległe możliwości aranżacyjne. Wybór komponentów jest niezwykle szeroki, co umożliwia dopasowanie ogrodzenia do architektury niemal każdego domu i krajobrazu. Drewniane ogrodzenie dodaje przestrzeni ciepła i przytulności. Poza tym drewno jest materiałem odnawialnym, które dzięki odpowiedniej konserwacji przetrwa długie lata.

 

Minusem tego typu rozwiązań jest wysoka cena drewna (zwłaszcza dobrej jakości). Co więcej, jeśli decydujemy się na drewno niższej klasy, musimy być przygotowani na to, że będzie ono niekorzystnie reagowało na zmienne warunki atmosferyczne, wilgoć czy mróz. Nowoczesne, drewniane ogrodzenia są dostosowane do klimatu panującego w Polsce, jednak za wysoką jakość surowca trzeba odpowiednio zapłacić.

 

Ogrodzenie kute

 

Jest efektowne, klasyczne i eleganckie. Podnosi prestiż posesji. Pozostawia szerokie możliwości aranżacyjne i często tworzone jest na indywidualne zamówienie w pracowniach kowalstwa artystycznego. Ogrodzenia ze stali wysokiej jakości są wytrzymałe i odporne na działanie czynników atmosferycznych. Niestety stal niższej klasy może korodować i wymagać częstych konserwacji. Poza tym to rozwiązanie należy do jednych z najdroższych na rynku.

 

Ogrodzenie murowane

 

Na szczególną uwagę zasługują ogrodzenia powstające z bloczków Grando, dostępnych w ofercie renomowanego, polskiego producenta, firmy Polbruk. Bloczki ogrodzenia Polbruk charakteryzują się odpornością na uszkodzenia mechaniczne i zmienne warunki atmosferyczne. Bloczki Grando łączą wysoką trwałość i walory estetyczne. Dzięki temu nie tylko wytyczają granice posesji, ale są też jej ozdobą. Bloczki ogrodzenia firmy Polbruk nadają się do wnoszenia zarówno niewielkich murków oporowych, jak i wysokich ścian, które doskonale chronią prywatność mieszkańców. Dzięki dostępności różnych kolorów, rozmiarów i faktur murków Grando, ogrodzenie, które z nich powstaje, można z łatwością dopasować do architektury krajobrazu.     

 

Polbruk, znany i renomowany producent materiałów budowlanych, ma w ofercie nie tylko bloczki Grando, ale także budulce, takie jak kostka brukowa, płyty i obrzeża chodnikowe, palisady czy krawężniki. Dzięki temu z łatwością można dopasować ogrodzenie na przykład do rodzaju nawierzchni.

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Porady, produkty, technologie

Kolorowe pufy – praktyczny i wygodny dodatek do pokoju dziecięcego

2019-09-24

Pufy potrafią być nie tylko bardzo wygodne i funkcjonalne, ale również pełnić funkcje ozdobne. Kolorowe… »

AVIS - elementy balustrad, balkony francuskie i o wiele więcej

2019-09-13

Elementy balustrad AVIS to najwyższa jakość wykonania, połączona z wyjątkowym stylem oraz niezawodnością,… »

Jak skutecznie walczyć z alergią? – materiały wykończeniowe a nasze zdrowie

2019-09-05

Katar, kichanie, łzawienie oczu, duszności… to tylko niektóre z wielu uporczywych objawów… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2019 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro