Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Zwróć uwagę, zanim kupisz oświetlenie LED

Nowości

2017-05-12  Autor: Autor zewnętrzny   Źródło: azzardo.com.pl   Kategoria: Porady, produkty, technologie

Oświetlenie LED-owe zyskuje na popularności. Kolorowe, małe diody i dość jasne światło, nie jest już charakterystyczne tylko dla dużych bilbordów i podświetlanych reklam. Świetnie sprawdza się w warunkach domowych. Jest to funkcjonalny rodzaj oświetlenia, bo może dać dużo jasnego światła. Umieszczone nad obrazem czy stylizowanym meblem, podkreśla charakter i buduje atmosferę wnętrza. Do wyboru mamy lampy, które będą kompatybilne z żarówkami LED, jak i taśmy LED-owe montowane w trudno dostępnych miejscach. Nim postawisz na taki zakup, zwróć uwagę na kilka elementów.

Czy na pewno oszczędnie?

LED-y uchodzą za rodzaj oświetlenia, który przynosi największe oszczędności. Nie da się ukryć, że trwałość LED-ów jest największa i przewyższa inne energooszczędne rozwiązania. Stawiając jednak na wymianę oświetlenia w całym domu, kiepskim pomysłem będzie zastosowanie LED-ów w każdym punkcie. Tym bardziej, że chociażby oświetlenie główne wymaga dużo rozproszonego światła, a LED-y niekoniecznie sprostają temu zadaniu.

Do tego dochodzą koszty zakupu. Żarówki LED potrafią kosztować nawet kilkadziesiąt złotych za jedną sztukę, a co dopiero mówiąc o takiej lampie i wymianie całego oświetlenia. Kolejno na uwadze trzeba mieć odpowiedni montaż, z którym nie zawsze poradzimy sobie sami oraz stosunkowo wysokiej jakości zasilacz, który także będzie decydował o mocy i jakości oświetlenia tego typu.

Stawiając na oświetlenie led AZzardo.com.pl z powodzeniem znajdziemy miejsce na oszczędności, o ile odpowiednio rozlokujemy poszczególne źródła światła, wybierzemy produkty wysokiej jakości, a przy zakupie żarówek zwrócimy uwagę na lumeny, a nie waty – parametr dotyczący tradycyjnych żarówek.

Taśmy LED

Nie inaczej rzecz się ma w przypadku taśm z diodami LED. Te przeznaczone są do stosowania w miejscach trudno dostępnych. W kątach, wnękach, nad szafkami czy też blatami roboczymi. Wszędzie tam, gdzie potrzeba dodatkowego źródła światła, czego nie daje nam oświetlenie główne. Wybierając taśmy LED-owe zwracamy uwagę nie na zagęszczenie diod, ale parametry świetlne. Jeśli taśmy tego typu mają zagościć w łazience, nie można pominąć klasy szczelności.

Kiedy wybrać oświetlenie LED-owe?

Na to pytanie trudno odpowiedzieć jednoznacznie. Każdy ma bowiem inne upodobania względem aranżacji wnętrz, jak i odmienny budżet finansowy przeznaczony na domowe oświetlenie. Podpowiedzią może być to, że LED-y dają możliwość uzyskania różnych barw światła. Doskonale zatem spełniają swoje funkcje dekoracyjne. Przy tym jest to oświetlenie minimalistyczne, nie zajmujące dużo miejsca. W niewielkich przestrzeniach nie ma zatem ryzyka efektu przytłoczenia. W dużych zaś, między innymi pokaźnych salonach, z pomocą LED-ów można stworzyć romantyczny kącik czy też uzyskać dekoracyjny efekt poszczególnych elementów.

Oświetlenie LED-owe to specyficzny charakter. Właściwości, które zadowalają, jak i elastyczność pod względem możliwości aranżacyjnych. Ale tylko wtedy, gdy tego typu światło zostanie dobrze rozplanowane.

Wasze opinie

2017-06-22 12:21:19    Oświetleni

oświetlenie ledowe polecam zakupić w tym sklepie linkDodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Porady, produkty, technologie

3 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru deski do prasowania

2019-04-17

Wydawać by się mogło, że nie ma nic prostszego niż wybór deski do prasowania. Jak jednak często okazuje… »

Szkło na fasadzie - nie tylko dla biurowców

2019-04-09

Przeszklone fasady można już nazwać stałym elementem miejskiej architektury. Elewacje budynków, zwłaszcza… »

Przyszłość w niskoenergetycznym domu drewnianym

2019-04-09

Wraz z nadchodzącą w 2021 roku zmianą Warunków Technicznych inwestorzy stają przed wyzwaniem budowy… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2019 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro