Tanie drzwi wejściowe – czy to się opłaca?

Poradniki...

25-04-2018  Autor: Autor zewnętrzny   Źródło: drzwi-pasywne.pl   Kategoria: Porady, produkty, technologie

Ceny drzwi wejściowych wahają się od około 400 do ponad 15 000 złotych. Tak duża rozpiętość cenowa wynika przede wszystkim z zastosowanych materiałów, co z kolei przekłada się na bezpieczeństwo, termoizolację oraz inne parametry drzwi. Czy opłaca się kupować te najtańsze modele?

W przypadku drzwi zwykle stawiamy na uznane marki, ale w sprzedaży znajdziemy również modele, które nie mają znanych znaczków i kosztują znacznie mniej. Sprzedawcy przekonują, że właśnie takie drzwi wejściowe są takiej samej jakości jak te droższe, ale niską cenę zawdzięczają właśnie braku znanej marki. To przede wszystkim drzwi chińskie, które możemy mieć w cenie poniżej 500 złotych w najbardziej popularnych wymiarach jak 880 x 2050 czy 968 x 2050 mm z ościeżnicą.

 

Tanie drzwi chińskie są kupowane często, ale nie mają zbyt dobrych opinii. Przede wszystkim użytkownicy wskazują na fakt, że są one po prostu mało odporne na czynniki zewnętrzne i trudne w montażu, co powoduje, że mogą szybko zacząć sprawiać trudności w eksploatacji. Drzwi tego rodzaju przede wszystkim są produkowane z wypełnienia typu plaster miodu (jest to wypełnienie kartonowe), z zewnątrz wykańczane są blachą ocynkowaną.

 

Niestety, takie drzwi nie są w stanie służyć dobrze jako drzwi zewnętrzne – nie zapewniają wysokiej szczelności, mogą przepuszczać dużo ciepła, także eksperci wskazują, że są one mało odporne na wyważanie oraz zwykłe zniszczenie narzędziami takimi jak siekiera czy młot. Ponadto stosowane w nich klamki mogą się łamać, a zamki nie spełniają europejskich standardów.

 

Zatem wtedy, gdy myślimy o zakupieniu drzwi chińskich, musimy liczyć się z tym, że są one narażone na uszkodzenia w wysokim stopniu. Lepiej kupić drzwi wejściowe znanej marki, które będą wykonane z PCV czy drewna. Wprawdzie zapłacimy za nie od około 1500 złotych, niemniej jednak możemy mieć pewność, że posłużą nam na znacznie dłuższy czas.

 

Podsumowując, tanie drzwi po prostu się nie opłacają. Lepiej dopłacić i zakupić model, który będzie zapewniał znacznie lepszą trwałość. To inwestycja w bezpieczeństwo!

 
 
Copyright by W-A.pl 2007, e-mail: admin@w-a.pl      W-A.pl      www.wydział-architektury.com