Pojemniki na odpady wielkogabarytowe na zamówienie - dostępna oferta

Nowości

01-02-2018  Autor: Autor zewnętrzny   Źródło: maxgruz.pl   Kategoria: Wiadomości z kraju

Zamierzasz przeprowadzić generalny remont? Po wykonaniu prac na pewno konieczne będzie pozbycie się odpadów budowlanych, wielkogabarytowych śmieci i być może gruzu. W jaki sposób je zutylizować? Jaki kontener na odpady wybrać?

Kiedy warto zamówić usługę profesjonalnego wywozu odpadów?

Należy wziąć pod uwagę, jak bardzo zaawansowane prace remontowe zamierzamy przeprowadzić. Na tej podstawie można ustalić rodzaj i wielkość potrzebnych kontenerów na śmieci i gruz. Wynajem kontenerów opłaca się zarówno w przypadku wyburzania ścian, jak i podczas mniej inwazyjnego remontu polegającego na całkowitej wymianie zniszczonego umeblowania. Współpracując z firmą Max-Gruz wynajmującą kontenery zyskujemy czas i pewność, że wygenerowane przez remont odpady trafią w odpowiednie miejsce i zostaną zutylizowane. Warto pamiętać, że nieprawidłowe składowanie gruzu i śmieci grozi karami pieniężnymi oraz jest szkodliwe dla środowiska naturalnego.

Rodzaje kontenerów na śmieci i gruz

Kontenery różnią się przeznaczeniem, wielkością oraz budową. W kontenerach na tak zwany “czysty gruz” wolno składować odpady budowlane takie jak: duże i drobne elementy betonowe, pokruszone cegły oraz odpady ceramiczne (płytki glazury, terakoty).

Warto wspomnieć również o workach na gruz, które pomieszczą mniejsze ilości gruzu, ziemi bądź potłuczonej ceramiki i bywają wynajmowane przez osoby przeprowadzające prace budowlane na niedużą skalę.

Stare meble należy wrzucać do kontenerów na śmieci wielkogabarytowe. Takie kontenery, podobnie jak wspomniane wcześniej pojemniki na gruz, mają wielkość od 2 do 15 m3.

Kontenery dzielimy także ze względu na ich budowę: mogą być zarówno otwarte, jak i zamknięte. Wybór odpowiedniego kontenera na śmieci i gruz najlepiej skonsultować z firmą zajmującą się odpadami, określając skalę i czas trwania remontu oraz specyfikę śmieci, których będziemy chcieli się pozbyć.

Ile kosztuje wynajem kontenera na śmieci i gruz?

Oczywiście każda firma zajmująca się wynajmem kontenerów i wywozem odpadów ma swój własny cennik, ale warto mieć na uwadze, że koszt zależy od kilku istotnych czynników. Pierwszym z nich jest czas trwania remontu, czyli okres, w którym kontener będzie nam potrzebny. Zazwyczaj firmy wypożyczają kontener na dzień lub kilka z góry określonych dni, a w przypadku przedłużenia się prac budowlanych umożliwiają pozostawienie pojemnika za dodatkową, dzienną opłatą. Oprócz tego musimy wybrać wielkość kontenera na śmieci i gruz - im większa pojemność, tym cena wynajmu wzrasta.

Liczy się również rodzaj odpadów, które będziemy wrzucać do kontenerów. Składowanie i wywóz gruzu bądź ziemi kosztuje mniej niż wywóz odpadów zmieszanych, takich jak śmieci wielkogabarytowe i złom. Różnica wynika z odmiennych sposobów utylizacji poszczególnych odpadów. W koszcie końcowym należy uwzględnić również opłatę za podstawienie kontenera i ewentualne przeniesienie odpadów z remontowanego obiektu do pojemnika.

 
 
Copyright by W-A.pl 2007, e-mail: admin@w-a.pl      W-A.pl      www.wydział-architektury.com