Concordia Design – projektuje, gotuje oraz edukuje podczas Arena Design 2015

Aktualności

11-02-2015  Autor: Aneta Grzegorzewska-Półtorak   Źródło: concordiadesign.pl    Kategoria: Wiadomości z kraju

Poznańskie centrum designu Concordia Design podczas tegorocznych targów Arena Design w dniach 17-20 lutego, koordynuje unikatowy projekt – Strefę Human Touch. Strefa została zaprojektowana jako miejsce wymiany doświadczeń, spotkań z ekspertami i projektantami, edukacji, szukania nowych koncepcji i pomysłów a także poznawania kuchni Food Lab. Koncept powstał z wykorzystaniem zasobów podmiotów wchodzących w skład Grupy Human Touch najsilniej związanych ze wzornictwem – School of Form, Concordia Design, Meble Vox, Profile Vox oraz Drzwi i Podłogi Vox. W ramach Arena Design zobaczymy wystawę: „Maski”, a dodatkowo w Concordia Design, po raz pierwszy w Polsce dostępna będzie wystawa “Polish Design: in the Middle of”.

KONCEPT MIEJSCA

Projekt Strefy Human Touch, który zajmie centralne miejsce na Arena Design, zaraz obok tętniącej życiem strefy FORUM przygotowało we współpracy z Ewą Voelkel-Krokowicz-szefową Concordia Design studio model:ina – architekci działający w Inkubatorze Firm poznańskiego centrum designu. Ideą konceptu jest połączenie różnych kompetencji instytucji i firm należących do Grupy. Forma zaproponowana przez architektów z pracowni mode:lina przybierze kształt ażurowego miasteczka. Serce strefy stanowić będzie mobilna stacja kulinarna FoodLab zaprojektowana przez Studio Rygalik, na co dzień znajdująca się w restauracji Concordia Taste, która serwować będzie specjalnie przygotowane na Arena Design menu. Specjalną część Strefy zajmie wystawa pt. ”Maski”, przygotowana przez studentów School of Form, pod okiem projektanta Oskara Zięty. Strefa Human Touch wyposażona została w meble z nowej kolekcji Mała Czarna projektu Marii Jeglińskiej oraz 4 You by VOX marki Meble VOX, a materiały do budowy stoiska to produkty marek Drzwi i Podłogi VOX oraz Profile VOX.

SMACZNA MOBILNA KUCHNIA

Pierwsza w Polsce mobilna stacja kulinarna zaprojektowana przez Studio Rygalik  na co dzień jest otwartą częścią restauracji Concordia Taste. FoodLab to system mobilnych modułów pozwalających na dowolną aranżację, a w zależności od potrzeb, pory dnia czy konkretnego wydarzenia, można dostosować wielkość oraz funkcję przestrzeni, którą tworzą. Mobilna kuchnia jest wyposażona w zaawansowane technologicznie i jednocześnie energooszczędne urządzenia niezbędne w kuchni XXI w.  Dodatkowo posiada typowo „domowe” sprzęty – toster, mikser, blender, czy wyciskarkę do owoców. To rewolucja w myśleniu o tworzeniu i funkcjonowaniu restauracji. Podczas trwania Arena Design Food Lab zostanie zaadoptowany na miejsce chilloutowe w sercu strefy Human Touch. To daje możliwość przełamania dystansu pomiędzy gośćmi, a kucharzami, stwarza warunki do rozmowy i wymiany inspiracji na temat smaków, zapachów i składników. FoodLab Menu będzie zdrowe, szybkie i aromatyczne. Do południa serwowane będą ciasta, bajgle i zupy (każdego dnia inna). Po południu oferta zostanie rozszerzona o dania lunchowe - makarony i risotta oraz przekąski. Przekąski będą podawane w specjalnie zaprojektowanych setach - pudełkach z 10 przegródkami, w których pojawią się słodkie i słone smaki. Do tego bogaty wybór napojów: herbaty, kawy, koktajle i lemoniady według domowych receptur.

OTWARTY KONSULTING

Podczas trwania Targów Arena Design będzie możliwość spotkania się z ekspertami, na co dzień związanymi z Concordia Design w ramach otwartej strefy wymiany doświadczeń. Wykład Future Makers Society „…Aż do ludzi, którzy będą sami projektować” poprowadzi Anna Wróblewska, a konsultacje z „Zastosowania Technik Kreatywnych w Procesach Biznesowych” przeprowadzi Sylwia Hull- Wosiek.

WYSTAWY DESIGNU

W Strefie Human Touch studenci School of Form zaprezentują wystawę „Maska”, której kuratorem jest Oskar Zięta. Prezentowane prace są wynikiem całosemestralnego projektu studentów II i III roku prowadzonym wspólnie przez projektantów, socjologów i antropologów. To zapis procesu badawczego oraz eksperymentów formalnych i materiałowych. Sam temat „Maska” implikuje wiele znaczeń i interpretacji zarówno na poziomie funkcjonalnym jak i społecznym.

Natomiast 19 lutego w Concordia Design odbędzie się wernisaż wystawy “Polish Design: in the Middle of”, której kuratorką jest Izabela Bołoz. To unikalny wybór prac najlepszych polskich projektantów, studiów projektowych, studentów i producentów. Wystawa po raz pierwszy prezentowana w Polsce dostępna będzie do 3 marca. Wcześniej można było ją zobaczyć podczas Dutch Design Week 2014. Wystawa powstała z inicjatywy Culture.pl w ramach programu promocji polskiego designu na świecie.

HUMAN TOUCH GROUP

To wspólna idea, która połączyła wszystkie spółki z Grupy Kapitałowej VOX, uczelnię School of Form, SWPS, WSNHID oraz centrum designu Concordię Design. Zgodnie z tą ideą, niezależnie od tego, czym się poszczególne instytucje i spółki zajmują, w centrum działań zawsze jest człowiek, jego potrzeby i wartości, ale też rozwój jego możliwości i potencjału.

Strefa HUMAN TOUCH GROUP to koncept, dzięki któremu po raz pierwszy udało się w pełni wykorzystać potencjał całej Grupy Kapitałowej VOX. To również miejsce zachęcające wszystkich do współpracy i wymiany doświadczeń.

Concordia Design

ul. Zwierzyniecka 3, Poznań

www.concordiadesign.pl

 
 
Copyright by W-A.pl 2007, e-mail: admin@w-a.pl      W-A.pl      www.wydział-architektury.com