Fundacja We Are Water po raz drugi wzięła udział w Barcelona World Race

Aktualności

25-01-2015  Autor: Katarzyna Hycka   Źródło: we are water   Kategoria: Wiadomosci ze Świata

„Są wiadomości, które powinny dotrzeć do najdalszych krańców globu” – takie motto obrali sobie Bruno oraz Willy Garcia, załoga łodzi sponsorowanej przez Fundację We Are Water.

Fundacja Barcelona Oceanic Navigation (FNOB) oraz Fundacja We We Are Water osiągnęły porozumienie w zakresie współpracy podczas kolejnej edycji Barcelona World Race. Powołana z ramienia marki Roca organizacja, została sponsorem łodzi sterowanej przez Bruno i Willy’ego Garcia. Celem żeglarzy jest nie tylko jak najlepszy wynik, ale przede wszystkim podnoszenie świadomości na temat problemu niedoboru wody oraz fatalnych warunków sanitarnych na świecie.

W historii regat to już druga kooperacja tych dwóch fundacji. Za pierwszym razem We Are Water wspierała w zmaganiach załogę w składzie Jaume Mumbrú oraz Cali Sanmartí.

Cieszymy się, że ponownie będą nam towarzyszyć niesamowite emocje związane z przygodą, jaką są regaty dokoła świata. W ciągu czterech lat, które upłynęły od naszego pierwszego udziału w wyścigu, jako fundacja pracowaliśmy w różnych miejscach świata, realizując ponad 20 projektów nastawionych na pomoc potrzebującym. Wiemy, jak ważne jest uwrażliwianie ludzi na problemy związane z niedoborem wody na świecie. Jesteśmy przekonani, że Bruno i Willy Garcia pomogą nam, a przesłanie solidarności dotrze do najdalszych zakątków globu – podkreśla Xavier Torras, dyrektor fundacji We Are Water.

Dla mnie i mojego młodszego brata Willy’ego ten wyścig to szansa na spełnienie marzenia o opłynięciu całej kuli ziemskiej. Podczas wyścigów będzie towarzyszyć nam ważny postulat sprawiedliwej dystrybucji wody na świecie – swój entuzjazm wyraził członek załogi, Bruno Garcia, z zawodu kardiolog.

Zawody Barcelona World Race 2014/2015 wystartowały 31 grudnia. Bruno i Willy będą rywalizować na łodzi IMOCA 60 We Are Water.

 
 
Copyright by W-A.pl 2007, e-mail: admin@w-a.pl      W-A.pl      www.wydział-architektury.com