Warsaw Build 2014 za nami - kontakty biznesowe nawiązane

Aktualności

29-09-2014  Autor: Autor zewnętrzny   Źródło: Warsaw Build 2014   Kategoria: Wiadomości z kraju

70 wystawców z 12 krajów, liczne prelekcje i wykłady, możliwość zapoznania się z ofertą konkurentów - taka była tegoroczna, druga już edycja Międzynarodowych Targów Budowlanych i Wnętrzarskich Warsaw Build.

W czwartek, 18 września o godzinie 11:00 w EXPO XXI w Warszawie odbyła się ceremonia otwarcia drugiej edycji targów Warsaw Build. Inauguracji dokonali Grzegorz Buczek - wiceprezes Towarzystwa Urbanistów Polskich, Valentyna Podgoretska, Head of Sales Interiors Division firmy ITE Group Plc oraz Michał Jodko - Marketing Manager Polskiego Zrzeszenia Płytkarzy. Przez kolejne trzy dni, centrum wystawiennicze odwiedzali specjaliści z branży budownictwa, architektury i wystroju wnętrz. Wśród nich znajdowali się przede wszystkim prezesi, menedżerowie firm oraz biznesmeni z całego świata. Międzynarodowy charakter targów podkreśliła obecność zagranicznych misji gospodarczych przedsiębiorców - z Meksyku, Algierii, Dubaju i Ukrainy. Wśród wystawców wymienić można natomiast firmy z takich krajów, jak Polska, Rumunia, Włochy, Niemcy, Portugalia, czy Chiny.

Nie tylko wystawiennictwo

Jak łatwo się domyślać, targi to nie tylko możliwość zaprezentowania swojej oferty, ale także okazja do uczestniczenia w wydarzeniach specjalnych oraz do spotkania wielu branżowców w jednym miejscu.Tegoroczna edycja targów Warsaw Build bardzo mi się podoba. Mieliśmy okazję zapoznać się z ofertą konkurencji, osobiście obserwowałem też odbywające się na żywo pokazy montażowe, szczególnie interesujące były te dotyczące budynków pasywnych. Zdecydowanie muszę pochwalić organizację targów. Poza możliwością pokazania naszej oferty oraz uczestnictwa w wydarzeniach specjalnych, Warsaw Build stały się okazją do spotkania wielu kolegów po fachu - mówi Jacek Kraśniewski, Gerda Sp. z o.o. Przez trzy dni można było przyglądać się zmaganiom płytkarzy w eliminacjach do VII Glazurniczych Mistrzostw Polski, a drugiego i trzeciego dnia, podczas III Ogólnopolskiego Pikniku Montażystów, mistrzowie montażu uczestniczyli w pokazach montażu drzwi. Prezentacje przyciągnęły dużą uwagę nie tylko odwiedzających, ale też wystawców. Zrobiliśmy piknik, na którym pokazaliśmy kilkudziesięciu montażystom najnowsze technologie montażu okien oraz drzwi, a konkretnie koncepcje dla domów energooszczędnych i pasywnych, czyli technologie budownictwa przyszłości - mówi Robert Klos, przedstawiciel Zrzeszenia Montażystów Stolarki.

Budownictwo przyszłości                             

Energooszczędność, efektywność energetyczna, domy pasywne - te tematy są coraz bardziej popularne, w związku z czym na Warsaw Build nie mogło zabraknąć poświęconej im konferencji. „Efektywność energetyczna w budownictwie - wyzwania i szanse dla Polski" odbyła się drugiego dnia targów. Wśród prelegentów znalazły się ważne postacie ze świata polityki i gospodarki, między innymi poseł na sejm RP i Prezes Fundacji Polski Kongres Gospodarczy - Waldemar Pawlak, ambasador Szwecji w Polsce - Staffan Herrström, dr Andrzej Malinowski - Prezydent Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej, Piotr Zgorzelski - poseł na Sejm RP, przewodniczący Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej oraz Mieczysław Kasprzak, poseł na Sejm RP.

Nagrody rozdane!
 
Targi Warsaw Build to również okazja do zdobycia wielu wyróżnień oraz nagród. W tym roku nowością był konkurs Diamenty Stolarki, w którym nagradzany był najlepszy design drzwi i okien. Zwycięzcami w kolejnych kategoriach zostali

1. Okna PCW
Oknoplast, Winergetic Premium Passive

2. Okna drewniane
Witraż, Okna skrzynkowe 44/44

3. Drzwi wejściowe
GERDA, STAR S

4. Drzwi wewnętrzne
Entra, Asilo Linate Zero
 
5. Bramy garażowe
DK-PROF, DK-GP

6. Osłony okienne
Alkazar, Okiennica łukowa

Oprócz tego, podczas Gali Wystawców organizatorzy wręczyli Złote Medale Targów, a w czasie Gali Liderów Stolarki uhonorowane zostały firmy, które w 2013 roku odnotowały najwyższą sprzedaż.
Odczarować Wschód

 Niestabilna sytuacja na Wschodzie może budzić wątpliwości, czy prowadzenie biznesu na tych terenach jest możliwe, opłacalne i bezpieczne. Rozwianiu wątpliwości służył szereg wykładów przygotowanych przez Instytut INTL, który odbył się drugiego dnia targów. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tragach, że mogliśmy zaprezentować nasze usługi i pokazać stoisko, a także przeprowadzić wykłady na temat szans dla polskiego budownictwa na Wschodzie, które przyciągnęły słuchaczy - mówi Anna Żurek z Instytutu INTL.Targi bardzo nam się podobają, między innymi ze względu na profesjonalną obsługę. Organizator, firma Lentewenc, jak zwykle stanął na wysokości zadania. Nawiązaliśmy również wiele ciekawych kontaktów handlowych - dodaje.

Strefa architekta

Architektura nierozerwalnie związana jest z budownictwem. Pierwszego dnia odbyła się debata „Nowa Urbanistyka po polsku". Maciej Mycielski z MAU Architecture & Urbanism, Grzegorz Buczek z Towarzystwa Urbanistów Polskich oraz deweloperzy: Grażyna Śledzińska - prezes MTG Agri-Rol SA i Robert Moritz - prezes ALTA SA, rozmawiali na temat nowych trendów w budownictwie mieszkaniowym w Polsce. Trzeciego dnia gościem targów Warsaw Build była prof. Ewa Kuryłowicz, która przybliżyła słuchaczom realizację budynku Muzeum Historii Żydów Polskich. Zaraz potem, Marcin Goncikowski z pracowni APA Kuryłowicz & Associates, rozważał specyfikę Bielan jako terenów poprzemysłowych, chcąc zdefiniować je jako problem lub potencjał Warszawy.

OPINIE WYSTAWCÓW

ANDRZEJ ŻUK, ESM Systems sp. z o.o. :
Widać, że zainteresowanie jest spore, a organizacja wzorowa. Wrażenia są jak najbardziej pozytywne i myślę, że w przyszłym roku również się tutaj pojawimy. Pierwszy raz wystawiamy się na Warsaw Build, w ubiegłym roku byliśmy na targach w Monachium - na razie jest to inna skala, ale widać, że jeśli chodzi o Warsaw Build, wszystko idzie w podobnym kierunku, ku dobremu. Poza tym, widzę bardzo dużo odwiedzających zza granicy. - Andrzej Żuk, ESM Systems sp. z o.o

IGOR PILUTKIEWICZ, Rheinzink:
Jesteśmy tutaj po raz pierwszy i jesteśmy bardzo zadowoleni. Nawiązaliśmy dużo ciekawych kontaktów i mamy nadzieję, że przełożą się one w przyszłości na współpracę.

LIDIA PIETRZYK, Pefrect Starachowice Sp. z o.o.:
Na Warsaw Build jesteśmy pierwszy raz i jesteśmy zadowoleni. Targi są mniejsze niż imprezy w Poznaniu, ale jest spore zainteresowanie naszą ofertą, więc spodziewamy się, że nasza obecność tutaj będzie owocna. Odwiedziły nas zarówno osoby, z którymi wcześniej nie mieliśmy kontaktu, jak i te, z którymi już od jakiegoś czasu się znamy.

RAFAŁ REK, Montarek:
Jesteśmy bardzo zadowoleni. W tym roku jesteśmy pierwszy raz na Warsaw Build i efektywność jest bardzo duża. Za rok na pewno pojawimy się ponownie

KRYSTYNA PACYŃSKA, Alutherm sp. z o.o.:
Jesteśmy pierwszy raz na Warsaw Build. Szczerze mówiąc, do targów  podchodziłam sceptycznie, ale stwierdzam, że było warto. Organizacja jest wyśmienita, dyrekcja jest bardzo profesjonalna i jednocześnie sympatyczna - załatwianie formalności oraz montaż stoiska były przyjemnością. Co więcej, spotkaliśmy się z dużym zainteresowaniem odwiedzających. W przyszłym roku

MARIA PŁATEK, FHU „E-Mar" SC:
Jesteśmy na targach pierwszy raz i jestem pod wrażeniem. Wśród odwiedzających są inwestorzy, nawiązaliśmy dużo kontaktów. Już drugiego dnia umówiliśmy się z klientem na spotkanie jeszcze tego samego dnia. Na pewno wrócimy na przyszłoroczną edycję.

Mar-Tom Drzwi Metalowe:
Uważamy, że jest spore zainteresowanie targami i produktami naszej marki. Klienci zaglądają na nasze stoisko, nawiązaliśmy dużo kontaktów, więc nie widzimy żadnych negatywów. Bardzo doceniamy również pomoc i opiekę menedżera targów.

Sibland Sp. z o.o:
Bardzo podoba nam się organizacja targów, mamy duże wsparcie i doceniamy pomoc organizatorów.

 

 

 

 

 

 

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2007, e-mail: admin@w-a.pl      W-A.pl      www.wydział-architektury.com