Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Brazylijczycy po raz drugi zobaczą design z Polski

Brazylijczycy po raz drugi zobaczą design z Polski

2014-08-07  Autor: Julia Cieszko   Źródło: culture.pl   Kategoria: Wiadomosci ze Świata

14 sierpnia, w ramach DW! São Paulo Design Weekend, rozpocznie się szósta edycja wystawy The Spirit of Poland. Wszystkie zebrane obiekty - między innymi biżuteria, oświetlenie, meble - opowiedzą Brazylijczykom kilkanaście różnych historii marek i projektantów przybliżających polską kulturę materialną.

The Spirit of Poland to inicjatywa, której głównym celem jest promocja designu z Polski na forum międzynarodowym. Pierwsza z tegorocznych wystaw The Spirit of Poland 2014 we współpracy z Culture.pl rozpocznie się 14 sierpnia w São Paulo jako element bogatego programu DW! São Paulo Design Weekend.

São Paulo Design Weekend, czyli brazylijskie święto designu, największe w całej Ameryce Łacińskiej, to ponad 360 niezależnych imprez, organizowanych przez partnerów DW! podczas przedłużonego sierpniowego weekendu. W ramach współpracy z MADE, brazylijskim forum promocji designu, The Spirit of Poland pokaże około 20 polskich produktów. Celem wystawy jest przybliżenie naszej kultury materialnej oraz jej współczesnego rozwoju poprzez pokazanie różnorodności designu z Polski. W tej edycji kontekstem stanie się historia poszczególnych marek, zaprezentowana w atrakcyjny sposób, zachęcająca odbiorcę do zapoznania się zarówno z obiektem, jak i procesem jego powstawania. Dodatkowym sposobem na wyrażenie idei wydarzenia i wartości zawartych w wystawie będzie specjalnie zaprojektowana dla The Spirit of Poland identyfikacja zapachowa.

Jaki design zaprezentujemy w Brazylii?

Kluczem do prezentacji designu z Polski w Brazylii jest opowieść o tworzących go markach i projektantach. Z jednej strony są to studia projektowe tworzące własne produkty takie jak między innymi piękna biżuteria TAKK i PET PETITS, czy też znane z elementów wyposażenia wnętrz marki MALAFOR i Tabanda. Możemy pochwalić się również designem powstającym w trakcie prac badawczych nad technologią, gdzie patenty i unikalne rozwiązania, tak jak w przypadku znanych na świecie marek Zieta Prozessdesign, CSTM i Nobile, stają się trzonem działalności. W trakcie DW! São Paulo Design Weekend nie może zabraknąć również ikon polskiego designu w nowej odsłonie stworzonej przez Vzór.

Marki biorące udział w edycji São Paulo:
Agnieszka Bar, CUSTOM (CSTM), Designlab, Kafti, Kosmos Project, MALAFOR, MOA, Nobile, Pani Jurek, PET PETITS, Shima, Studio Robot, Tabanda, Takk, WellDone®, V4, Vzór, Zieta Prozessdesign.

Organizatorzy: The Spirit of Poland, Culture.pl

W tym roku, we współpracy z Culture.pl odbędą się dwie odsłony wystawy The Spirit of Poland. Pierwsza z nich prezentowana będzie w trakcie DW! São Paulo Design Weekend, kolejna w listopadzie w Muzeum Narodowym w Brasilii.

The Spirit of Poland

The Spirit of Poland to wspólna inicjatywa projektantów i założycieli polskich marek, której głównym celem jest ukazanie potencjału polskich projektów na forum międzynarodowym. Cykl The Spirit of Poland to wystawy i wydarzenia towarzyszące, podczas których spotyka się młode pokolenie twórców i gdzie design staje się
elementem promocji polskiej kreatywności. Pierwszym z serii wspólnych przedsięwzięć, zorganizowanym dzięki współpracy projektantów z Ambasadą RP w Japonii, był udział The Spirit of Poland w Tokyo Designers Week 2010.

Dzięki wsparciu Instytutu Adama Mickiewicza wystawa miała swoją kontynuację w 2011 w trakcie 100% Design w Londynie oraz Tokyo Designers Week. Zeszłoroczna odsłona The Spirit of Poland miała miejsce w Brazylii podczas DW! São Paulo Design Weekend.

Projekt jest realizowany w ramach programu promocji polskiego designu na świecie organizowanego przez Culture.pl

Wasze opinie

2018-07-16 12:01:28    aa123

the pentium. Beijing high quality fake watches Wenyu River, Hublot replica announced “Tang polo and equestrian club” fake rolex watches officially reached a strategic partner, to become the club and the “2014 China open Polo replica womens handbags sale Tournament” official time and official watches, and introduces the latest replica prada handbag online release of the Chukker Bang Dynasty Polo Equestrian Club Limited Edition replica patek philippe watches watch.


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Wiadomosci ze Świata

Baumit wybrał najlepsze fasady Europy. Oto laureaci!

2021-05-20

22 kwietnia br. odbyła się długo wyczekiwana gala finałowa Life Challenge 2021. Z uwagi na utrzymujące się… »

Sukces Polaków w European Property Awards

2021-04-02

Pracownia architektoniczna AP Szczepaniak zdobyła nagrodę Award Winner w międzynarodowym konkursie European… »

Harmonia doskonała

2021-01-25

Jeśli szukacie budynku idealnie wpisującego się w otoczenie, ten dom z pewnością jest tego doskonałym… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2024 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro