Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Armstrong 'A Book 2014 Journey'

INSPIRUJĄCA PODRÓŻ PO ŚWIECIE ARCHITEKTURY

2014-02-21  Autor: Joanna Łupkowska   Źródło: ARMSTRONG   Kategoria: Wiadomosci ze Świata

Piąta, jubileuszowa odsłona albumu 'A Book' została udostępniona on-line! Po raz koleiny katalog firmy Armstrong prezentuje bogaty zbiór ciekawych projektów, w tym również polskich realizacji. Z pewnością warto się z nimi zapoznać!

Czym zaskoczy odbiorców „A Book” przygotowany na rok 2014? Jak w każdym wydaniu, z pewnością nowymi, oryginalnymi pomysłami i projektami wnętrz użytkowych, w których jedną z głównych ról odgrywają nowoczesne sufity podwieszane. Ale tym razem także album „A Book” zabierze nas w inspirującą podróż po zróżnicowanym świecie współczesnej architektury… i to niemal dosłownie.

Pocztówki z podróży

Tegoroczna edycja, zatytułowana „A Book 2014 Journey”, została stworzona w zupełnie odmiennej niż dotychczas szacie graficznej, dzięki czemu publikacja jest jeszcze bardziej przejrzysta, czytelna i oryginalna. Zastosowano również inny podział oraz sposób prezentowania projektów. W tym wydaniu, zamiast klasyfikacji według segmentów rynku (biura, edukacja, zdrowie, usługi, transport), realizacje przedstawione są niczym pocztówki i wspomnienia z podróży po różnych regionach geograficznych. - Naszym założeniem było, by ten album stał się swoistym architektonicznym atlasem, dziennikiem podróży i mapą projektów z różnych zakątków Europy i świata. Oglądając go, poznajemy kolejne kraje, w których dokonujemy nowych, ciekawych i inspirujących odkryć. Ale w tym wypadku to odkrycia nowoczesnej architektury, zróżnicowane i zaskakujące, w których odnajdujemy wspólny mianownik w postaci rozwiązań sufitowych Armstrong – opowiada Sylwia Rudnicka z firmy Armstrong.

Światowe projekty w jednym miejscu

Najnowsze wydanie albumu „A Book” pokazuje, że niezależnie od miejsca, kultury czy klimatu, a także charakteru, złożoności czy kosztów inwestycji, firma Armstrong zawsze znajduje odpowiednie i kompleksowe rozwiązania, dopasowane do potrzeb nawet najbardziej wymagających i skomplikowanych projektów. - Kilkadziesiąt różnorodnych realizacji - m.in. z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Szwajcarii, Włoch, Austrii, Niemiec, Rosji, Słowenii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich czy z Polski - ujętych w „A Book 2014 Journey”, prezentuje kalejdoskop kolorów, kształtów i materiałów, dzięki którym produkty marki Armstrong pomagają spełnić praktycznie każdą wizję projektową, z zachowaniem funkcjonalności, bezpieczeństwa, akustyki wnętrz oraz ich wyjątkowego designu – tłumaczy Sylwia Rudnicka. Ponadto, prezentowane w albumie przykłady to kwintesencja trendów obserwowanych we współczesnej architekturze i budownictwie. Projekty te niejednokrotnie stanowią odpowiedź na wymogi projektowe związane przede wszystkim z dbałością o środowisko naturalne, zrównoważonym rozwojem oraz potrzebą tworzenia komfortowej i funkcjonalnej przestrzeni, przyjaznej człowiekowi pod każdym względem.

Silny polski akcent

Już od kilku lat w albumach projektów „A Book” silną pozycję zajmuje także polska reprezentacja. - Każdego roku prezentujemy coraz więcej realizacji z Polski, co pokazuje, jak zmieniają się trendy inwestycyjne także w naszym kraju. W wielu polskich miastach powstaje sporo interesujących obiektów, zarówno nowych, jak i modernizowanych, którym warto się przyglądać nie tylko ze względu na ich ciekawą architekturę, ale przede wszystkim jakość wykonania, funkcjonalność, innowacyjność oraz coraz bardziej świadome i kompleksowe podejście do kwestii ekologii oraz zrównoważonego rozwoju – podkreśla Sylwia Rudnicka. Na szczególną uwagę zasługują takie obiekty, jak: Grand Hotel Tiffi w Iławie, gdzie zastosowano akustyczne sufity mineralne (OPTIMA i ULTIMA) oraz eleganckie sufity drewniane (WOOD); Dworzec Kolejowy w Terespolu z ciekawymi rozwiązaniami metalowych sufitów rastrowych (CELLIO) połączonych z mineralnymi, dekoracyjnymi płytami wielkoformatowymi (MINERAL CANOPY); Samodzielny Publiczny Szpital Rejonowy w Nowogardzie, w którym wykorzystano m.in. higieniczne i akustyczne sufity mineralne (BIOGUARD ACOUSTIC) czy Port Lotniczy we Wrocławiu z niestandardowymi metalowymi panelami zaprojektowanymi specjalnie na potrzeby tego projektu.


Podróżuj z Armstrong!

Nowy „A Book” to wydawnictwo, które dedykowane jest przede wszystkim architektom, projektantom, inwestorom, ale także wszystkim miłośnikom współczesnej architektury i designu. Firma Armstrong już po rak kolejny oddaje w ich ręce bogate źródło architektonicznych i wykończeniowych inspiracji. Ten niezwykły przewodnik po światowych projektach, ciekawych rozwiązaniach i oryginalnych pomysłach dostępny jest pod adresem:

www.armstrong.pl/commclgeu/eu1/pl/pl/brochure_display_hrz.asp?brochureConfig=Int_A_book_HD_Impression_ecat

Zapraszamy do wspólnej podróży po świecie architektury!

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Wiadomosci ze Świata

Ile wynoszą zasiłki dla bezrobotnych w krajach Unii Europejskiej?

2015-05-20

W Polsce, szczerze powiedziawszy, kwota zasiłku dla bezrobotnych jest po prostu śmieszna. W kraju, w… »

Polscy architekci docenieni na arenie międzynarodowej

2015-04-07

Architekci z warszawskiej pracowni 81.WAW.PL mają powody do dumy. Ich projekt Dom Korona znalazł się… »

Fundacja We Are Water po raz drugi wzięła udział w Barcelona World Race

2015-01-25

„Są wiadomości, które powinny dotrzeć do najdalszych krańców globu” – takie… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2011, e-mail: admin@w-a.pl W-A.pl www.wydział-architektury.com Projekt i wykonanie .apeiro