Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

ARCHITEKCI W STREFIE ZERO – WIECZÓR SPECJALNY W DOMO+

Informacja Prasowa

2013-09-02  Autor: Karol Adrian   Źródło: DOMO+   Kategoria: Wiadomosci ze Świata

W środę, 11 września, w rocznicę zamachów terrorystycznych w Nowym Jorku, DOMO+ zaprosi widzów na wieczór specjalny „Architekci w strefie zero”. W jego ramach stacja pokaże dwa dokumenty - „16 akrów” i „Snøhettę w Ground Zero”, poświęcone zagospodarowaniu terenu, na którym stały zniszczone w 2001 roku wieże World Trade Center.

Wieczór rozpocznie o 20:30 premiera filmu „Snøhetta w Ground Zero”. W 2004 roku grupa norweskich architektów z firmy Snøhetta wygrała konkurs na zaprojektowanie w nowojorskiej strefie zero muzeum upamiętniającego ofiary ataków terrorystycznych. Zostało ono całkowicie przeniesione do podziemi, do których prowadzi naziemny pawilon. Dokument ukazuje 8-letni proces projektowania i budowy kompleksu The National September 11 Memorial & Museum.

Z kolei o 21:45 DOMO+ premierowo pokaże „16 akrów”. Tytułowa powierzchnia to teren Ground Zero, który po wydarzeniach z 11 września 2001 roku stał się tematem rozmów architektów, polityków, developerów, firm ubezpieczeniowych i rodzin ofiar. Każda z grup interesu chciała mieć wpływ na ostateczne zagospodarowanie strefy zero. Tam, gdzie niektórzy widzieli wielki grobowiec, inni dostrzegali jedynie drogą nieruchomość. Twórcy filmu skupiają się nie tylko na kontrowersjach wokół wielkiego placu budowy na nowojorskim Manhattanie, ale też wyścigu z czasem, aby zrealizować plan jeszcze przed 10. rocznicą tragicznych wydarzeń. Reżyserem filmu jest Richard Hankin, laureat nagrody Emmy w kategorii News & Documentary.

DOMO+

Dodaje inspiracji

DOMO+ to pierwsza i jedyna polska telewizja poświęcona tematyce domu i ogrodu. W myśl zasady, że otoczenie ma znaczenie, przedstawia pomysły na spektakularne metamorfozy, sprawdzone rozwiązania i nowinki dotyczące budowania, urządzania wnętrz i ogrodnictwa. Nadaje program w jakości HD 24 godziny na dobę. Ramówkę stacji wypełniają programy rozrywkowe i reality, serie poradnikowe, filmy dokumentalne i fabularne, których tematem przewodnim są: urządzanie wnętrz, ogrodnictwo, design i architektura. DOMO+ proponuje autorskie formaty: „Dach nad gwiazdami”, „hotelove”, „Drapacze atakują!”, a także znane zagraniczne produkcje: „Wielkie projekty”, „Ucieczka na wieś” czy „Candice wie wszystko”. Zasięg techniczny stacji wg Nielsen Audience Measurement to ponad 3,8 mln gospodarstw domowych. DOMO+ istnieje od 2008 roku. Więcej informacji na www.domoplus.pl i www.facebook.com/DOMOplus

 

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Wiadomosci ze Świata

Polacy wyróżnieni w międzynarodowym konkursie „Copper and the Home”

2019-04-09

Europejski Instytut Miedzi ogłosił wyniki międzynarodowego konkursu „Copper and the Home 2018”.… »

Wyjątkowe muzeum laminatu w północnych Włoszech z polskim akcentem

2019-02-26

Zapewne każdy z nas kiedyś był w muzeum sztuki, historii, czy architektury. W północnych Włoszech, w… »

Wrocławscy architekci zwycięzcami World Architecture & Design Awards 2019

2019-02-26

Projekt wrocławskiego biura architektonicznego AP Szczepaniak został nagrodzony w międzynarodowym konkursie… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2020 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro