Polka w półfinale Electrolux Design Lab 2013!

Konkursy...

03-07-2013  Autor: Monika Szocińska   Źródło: Electrolux   Kategoria: Konkursy, nagrody

Małgorzata Blachnicka, autorka projektu Atem, znalazła się w półfinale międzynarodowego konkursu Electrolux Design Lab! 20 półfinalistów zostało wybranych z ponad 1700 uczestników konkursu z ponad 60 krajów. Pomysł młodej, polskiej projektantki na panel okienny, który zapewnia stałą cyrkulację powietrza oraz tworzy przyjemną atmosferę w domu, odpowiada podtematowi ''Naturalne powietrze''.

Atem to oddychający panel okienny, który łączy wnętrze mieszkania ze światem zewnętrznym. Atem zapewnia stałą cyrkulację powietrza – wpuszcza do środka tylko czyste powietrze, umożliwia utrzymanie odpowiedniej temperatury i tworzy przyjemną atmosferę w domu. Atem nie oczyszcza powietrza, lecz ocenia jego jakość i odpowiednio reaguje zamykając lub otwierając specjalne membrany. Do obsługi panelu Atem można używać urządzenia sterującego lub aplikacji na smartphone.

„Projekty, które wybraliśmy do półfinału są wyraziste, inspirujące i odpowiadające tegorocznemu tematowi konkursu Electrolux Design Lab „Inspiracje miejskim życiem”. Zauważyliśmy też pewne trendy – w wielu pomysłach powtarza się rosnąca potrzeba, aby otoczenie, w którym żyjemy było zdrowsze oraz odpowiadało indywidualnym wymaganiom domowników. Chcemy zadbać o siebie i najbliższych i to wyraźnie widać w przedstawionych koncepcjach. Dlatego wiele z nich jest opartych na inspiracjach czerpanych z natury, zarówno jeśli chodzi o funkcjonalność jak i wzornictwo.” – powiedział Thomas Johansson, przewodniczący jury.

Dwa projekty: Harvest Matching oraz Mab otrzymały największą liczbę głosów internautów i automatycznie weszły do półfinału. Pozostałe 18 osób wybrali profesjonaliści z Electrolux: Thomas Johansson, Dyrektor Działu Wzornictwa, Mats Ekblad, Dyrektor Działu Zaawansowanego Rozwoju oraz Julia Lilliehöök, Dyrektor Działu Innowacji. Wszystkie projekty półfinalistów można obejrzeć na www.electroluxdesignlab.com.

 
 
Copyright by W-A.pl 2007, e-mail: admin@w-a.pl      W-A.pl      www.wydział-architektury.com