Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Prochem buduje z BIM

Informacja Prasowa

2013-06-14  Autor: Dorota Sapija   Źródło: AUTODESK   Kategoria: Oprogramowanie, komputery

Rusza budowa biurowca zaprojektowanego przez Prochem S.A. pierwszy raz zgodnie z koncepcją Modelowania Informacji o Budynku (BIM) przy wykorzystaniu Autodesk Revit.

Prochem SA rozpoczyna budowę centrum biurowo usługowego Astrum Business Park na rogu ul. Łopuszańskiej i ul. Jutrzenki w Warszawie. Jest to pierwszy obiekt, zaprojektowany w Prochemie, jednej z największych polskich firm inżynierskich, zgodnie z koncepcją BIM, z wykorzystaniem rozwiązań Autodesk. Budynek, o łącznej powierzchni ponad 30.000 m2 będzie realizowany w trzech etapach. Pierwsza część zostanie oddana do użytku w 2015 roku.

Prochem rozpoczął wdrożenie pakietów Autodesk Building Design Suite oraz Autodesk Infrastructure Design Suite we wrześniu 2012. Oprogramowanie dostarczyły oraz wdrożenie realizują Spółki  Grupy PROCAD:  PROCAD S.A. i AutoR KSI Sp. z o.o., Autoryzowani Partnerzy Autodesk. Do realizacji nowego budynku powołany został zespół międzybranżowy, w skład którego weszli architekci, konstruktorzy i instalatorzy.

Prochem podjął decyzję o wdrożeniu procesu projektowego zgodnego z BIM wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku - głównie dotyczącym skrócenia czasu projektowania, a także biorąc pod uwagę możliwość dokładniejszego szacowania kosztów. „Trójwymiarowy model cyfrowy pozwala przeanalizować wiele wariantów, a także wychwycić błędy na etapie projektowania, gdzie odbywa się to niemalże bezkosztowo. Ułatwia koordynację pomiędzy branżami.” – ocenia Tomasz Kwaśniewski, Kierownik Oddziału Informatyka w Prochem S.A. – „Znaczenie tych elementów rośnie, szczególnie biorąc pod uwagę malejące marże na rynku budowlanym.” – dodaje.

Platformę Autodesk wybrano ze względu na szerokie portfolio, obejmujące rozwiązania do projektowania od momentu zagospodarowania terenu i infrastruktury drogowej, poprzez architekturę, konstrukcje i instalacje. „Prochem jest firmą wielobranżową, realizujemy pełen zakres usług projektowych. Stąd też integracja pomiędzy poszczególnymi narzędziami była dla nas kluczowa. Niebagatelne znaczenie miał również stabilny rozwój oprogramowania Autodesk.” – ocenia Tomasz Kwaśniewski.

Nowe Centrum Biurowo-Usługowe powstaje przy skrzyżowaniu dwóch bardzo ważnych arterii komunikacyjnych: Al. Jerozolimskich i ul. Łopuszańskiej w Warszawie. W jego skład wejdzie sześciokondygnacyjny budynek usytuowany wzdłuż ul. Łopuszańskiej i trzy czterokondygnacyjne segmenty w głębi działki. Łączna powierzchnia (biurowa i usługowa) to około 30.000 m2. Realizacja przewidziana jest w trzech etapach. Pierwszy zostanie oddany do użytku w 2015 roku.

Informacje o Prochem S.A.

Prochem SA jest firmą inżynierską świadczącą szeroki zakres usług – od projektowania, poprzez wykonawstwo, zarządzanie budynkami, po usługi konsultingowe i inżynierskie również w zakresie ochrony środowiska. Realizuje obiekty przemysłowe, budynki biurowe i użyteczności publicznej, a także obiekty i instalacje ochrony środowiska. Prochem zatrudnia ponad 200 osób, z czego ponad 100 w działach bezpośrednio zajmujących się projektowaniem. Od 1994 roku jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. 

Informacja o PROCAD SA

PROCAD  S.A. to spółka zajmująca się dostarczaniem, wdrożeniami i popularyzacją systemów wspomagających projektowanie i wytwarzanie. Spółka giełdowa, największa firma informatyczna działająca na polskim rynku systemów CAD amerykańskiego producenta - Autodesk. Wielokrotnie nagradzana za sprzedaż, kompetencje i obsługę Klienta. Dodatkowo w ofercie: sprzęt komputerowy, Centrum Szkoleniowe, serwis urządzeń drukujących, Dział Wsparcia Technicznego, a także oferta oprogramowania własnego autorstwa (ponad 20 własnych aplikacji).

Informacja o AutoR KSI Sp. z o.o.

AutoR Komputerowe Systemy Inżynierskie (AutoR KSI), wchodząca w skład Grupy kapitałowej PROCAD posiada unikatową ofertę usług wdrożeniowych z wartością dodaną. Jest jednym z największych partnerów Autodesk w Polsce w zakresie wdrożeń kompleksowych rozwiązań komputerowego wspomagania projektowania dla szeroko pojętego przemysłu. Specjalizuje się w obsłudze strategicznych Klientów Grupy.

Informacje o Autodesk

Autodesk pomaga wymyślać, projektować i tworzyć lepszy świat. Zarówno projektanci, inżynierowie architekci, jak również graficy, studenci oraz pasjonaci wykorzystują oprogramowanie Autodesk w celu wyzwalania kreatywności i rozwiązywania wyzwań projektowych. Więcej informacji można znaleźć pod adresem autodesk.com, autodesk.pl lub w serwisie Twitter (@autodesk).

 

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Oprogramowanie, komputery

ZWCAD 2023 SP2

2022-12-19

ZWCAD 2023 to świetna alternatywa dla innych dostępnych na rynku programów, służących do projektowania… »

Projektowanie może być proste dzięki Archicad 26

2022-08-20

Archicad to jeden z najpopularniejszych programów do projektowania w środowisku openBIM, który… »

Archicad - wzorzec projektu od Multibim

2021-11-09

Architekci i projektanci z różnych branż do tworzenia dokumentacji i modeli obiektów wykorzystują… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2024 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro