Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

KIERUNEK CIECHOCINEK – konkurs rozstrzygnięty. Znamy zwycięzców.

Informacja Prasowa

2013-03-22  Autor: Sylwia Turczyńska   Źródło: Polbruk S.A.   Kategoria: Konkursy, nagrody

8 marca 2013r. rozstrzygnięty został trwający trzy miesiące i zakończony w grudniu 2012r. konkurs Kierunek Ciechocinek, którego organizatorem była firma Polbruk oraz Gmina Miejska Ciechocinek. Adresowany był on do studentów architektury, budownictwa, inżynierii lądowej oraz kierunków pokrewnych, którzy stanęli przed wyzwaniem stworzenia rzeczywistego projektu przestrzeni miejskiej w Ciechocinku. Po długich obradach jury wyłoniło najlepsze prace, a zwycięski projekt zostanie niebawem zrealizowany.

Kierunek Ciechocinek to projekt, którego celem jest wspieranie młodych talentów w dziedzinie projektowania i zagospodarowania przestrzeni miejskich. Zadaniem, a tym samym warunkiem wzięcia udziału w konkursie, było przygotowanie realnego projektu terenu dookoła kina Zdrój w Ciechocinku, przy tworzeniu którego należało uwzględnić materiały z kolekcji firmy Polbruk – kostki brukowe, obrzeża ozdobne, palisady oraz gazony i umiejętnie połączyć je z elementami wykorzystywanymi przy aranżacji tego typu przestrzeni – naturalnym kamieniem, drewnem, oświetleniem, roślinnością itp. Dla ułatwienia każdy uczestnik miał dostęp do katalogu produktów Polbruk oraz biblioteki CAD, znajdujących się na stronie www.polbruk.pl. Do konkursu zgłoszonych zostało ponad 20 prac nadesłanych z uczelni z różnych regionów Polski – zarówno Politechnik, jak i Uniwersytetów, a swoich sił i umiejętności próbowali studenci z wszystkich grup wiekowych.

Licznie nadesłane prace są dowodem, że młodych i kreatywnych projektantów nie brakuje, ale także powodem przedłużających się o ponad miesiąc obrad komisji jurorskiej. Decyzja, który projekt powinien zwyciężyć nie była łatwą do podjęcia. Po burzliwych naradach w końcu się udało i  zakończone w minionym tygodniu obrady wyłoniły Laureatów.

Nagroda Główna, realizacja projektu, oraz Nagroda Specjalna Burmistrza Miasta Ciechocinek trafiła do dwuosobowego zespołu:  Radosława Kielaka i Pawła Wyżyńskiego – studentów V roku Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu, Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Pozostałe nagrody:

Ipady powędrowały do dwuosobowych zespołów: Natalii Moskalik i Małgorzaty Kujawskiej z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu  oraz  Weroniki Krauze i Kacpra Kępińskiego Politechniki Krakowskiej.

Szkolenie od firmy Procad i pełny dostęp do płatnych bibliotek typowych otrzymał Michał Kucharski student Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Dostęp do płatnych bibliotek typowych oraz gadżety firmy Polbruk otrzymało również dwóch studentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego - Małgorzata Chamera i Rafał Mgłosiek.

Konkurs patronatem objęli – Architektura i Biznes – patron główny oraz firma PROCAD – właściciel portalu archispace.pl i portal architekturakrajobrazu.info.


Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się podczas jednego z największych wydarzeń kulturalnych organizowanego w Mieście Ciechocinek – koncertu  „Wielka Gala Tenorów”.

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie.

Michał Kucharski

Wyróżnienie Małgorzata Chamera i Rafał Mgłosiek

Natalia Moskalik i Małgorzata Kujawska

Weronika Krauze i Kacper Kępiński

Radosław Kielak i Paweł Wyżyński

Wasze opinie

2013-04-27 03:45:39    a

a


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Konkursy, nagrody

Konkurs na przebudowę dzielnicy w Kanadzie

2021-01-13

Prezentujemy informacje o konkursie w Kanadzie. »

Zegar słoneczny stanie pod Wawelem...

2020-12-23

Kraków czeka na projekt unikatowego zegara słonecznego, który będzie działał również w… »

Konkurs KOŁO i Studio NOM (Nie Olewamy Miasta): Rozmowy o architekturze, obyczajach i największych sekretach przyrody

2020-07-30

Czego od przestrzeni miejskiej oczekuje jeden z najbardziej cenionych, polskich architektów? Co o słowie… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2024 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro