Electrolux Design Lab 2013 – jeszcze tylko kilka dni na zgłoszenie

Informacja Prasowa

10-03-2013  Autor: Monika Szocińska   Źródło: Electrolux   Kategoria: Konkursy, nagrody

Tegoroczna edycja Electrolux Design Lab przebiega nieco inaczej niż poprzednie. Do tej pory studenci mieli więcej czasu na zgłoszenie się do konkursu, jednak w chwili rejestracji swojego udziału musieli mieć już gotowy, dopracowany projekt. W tym roku na zgłoszenie jest mniej czasu, termin upływa 15 marca, wystarczy jednak mieć po prostu pomysł i pierwsze szkice.

Już ostatnie chwile pozostały do zgłoszenia swojego udziału w Electrolux Design Lab 2013. Głównym tematem jest miejskie życie… ale – odmiennie od poprzednich edycji – w zakresie trzech proponowanych podkategorii: wspólne gotowanie („social cooking”), naturalne powietrze („natural air”) oraz łatwe sprzątanie („effortless clearing”). Każdy student oraz zeszłoroczny absolwent wzornictwa przemysłowego może jeszcze wziąć udział w tym prestiżowym konkursie.


Wystarczy pomysł

Nie trzeba od razu zabierać się za realizację – wystarczy przygotować opis projektu (w języku angielskim) oraz jego szkic. Na udoskonalanie oraz stworzenie wizualizacji przewidziano czas do lipca. Jednak jeszcze wcześniej, bo w kwietniu, ponad 100 najlepszych projektów pojawi się w Internecie, gdzie będą promowane przez ich twórców. Celem jest zdobycie głosów internautów, gdyż to do nich będzie w tym roku należało wyłonienie jednego z projektów (na każdym etapie), który przejdzie dalej.

Pomysł, zgłoszony do konkursu Design Lab 2013, powinien cechować się innowacyjnością a także powinien odzwierciedlać założenia wzornictwa skandynawskiego: troskę o środowisko, łatwość obsługi oraz estetykę. Finałowa gala odbędzie się w październiku. O miejsca na podium walczyć będzie osiem projektów. Do wygrania są:

- I miejsce – 6-miesięczny, płatny staż w światowym centrum wzornictwa Electrolux oraz 5000 euro,

- II miejsce – 3000 euro,

- IIII miejsce – 2000 euro

- nagroda publiczności (głosowanie online) – 1000 euro.


Więcej informacji na stronie: www.electroluxdesignlab.com oraz newsroom.electrolux.com/pl

 
 
Copyright by W-A.pl 2007, e-mail: admin@w-a.pl      W-A.pl      www.wydział-architektury.com