Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Przebudowa Kanału Jamneńskiego uatrakcyjni Mielno

Inwestycje publiczne w Mielnie cieszą prywatnych inwestorów – zyskają też mieszkańcy apartamentowców w Mielnie

2013-02-28  Autor: Emilia Wiśniewska   Źródło: Mielno Holding   Kategoria: Wiadomosci ze Świata

Rozpoczęła się przebudowa Kanału Jamneńskiego, w ramach której zbudowane zostaną wrota sztormowe, a jezioro Jamno na stałe połączy się z Morzem Bałtyckim. Inwestycje publiczne cieszą lokalnych prywatnych inwestorów, którzy w Mielnie widzą duży potencjał. Deweloper budujący tu luksusowe apartamentowce chwali inwestycję, która uatrakcyjni kurort zarówno w oczach mieszkańców jak i przybywających turystów.

Przebudowa Kanału na jeziorze Jamno jest częścią potężnej inwestycji, zaplanowanej przez ZMiUW, o nazwie „Zabezpieczenie zlewni jeziora Jamno wraz z rewitalizacją rzeki Dzierżęcinki - zabezpieczenie terenów zabudowanych miasta Koszalina”.

Na Kanale Jamneńskim zostaną zbudowane wrota sztormowe, dzięki którym jezioro Jamno będzie efektownie łączyło się z Morzem Bałtyckim. Przy ujściu kanału do Bałtyku zostanie zbudowany także most zwodzony. Prace na kanale, które objąć mają odcinek 366 m, już się rozpoczęły. Brzegi kanału zostaną najpierw odpowiednio umocnione.

Hydrotechniczny obiekt będzie miał 4 metry wysokości, z czego niespełna 2 m mają wystawać ponad lustro wody. W sumie będzie to sześć przęseł, każde z oddzielnymi wrotami, które będą się automatycznie zamykały przy stanie morza 6 stopni w skali Beauforta. Uchroni to region przed nagłym podnoszeniem się wody w jeziorze Jamno, a dodatkowo umożliwi w przyszłości wypływanie łodziami ze spokojnego jeziora Jamno na morskie fale.

Most zwodzony na jeziorze Jamno

Uregulowanie wód Jamna sprawi, że skorzystają na tym także mieszkańcy nowo budowanych apartamentów w Mielnie. Niespełna 100 metrów od jeziora powstaje kompleks kameralnych apartamentów Rezydencja Park. Inwestor, firma Firmus Group niebawem rozpocznie realizację trzeciego już etapu tej inwestycji. – Możliwość zacumowania łodzi czy jachtu na jeziorze Jamno to otwarte drzwi dla nowych turystów, dla których Mielno staje się coraz bardziej atrakcyjne. Dla wielu klientów tego typu udogodnienia to priorytet i kryterium wyboru miejsca zamieszkania czy zakupu apartamentu wypoczynkowego. Bardzo kibicujemy tej inwestycji. Aktualnie żegluga ogranicza się do jeziora Jamno, ale po przebudowie kanału zostanie otwarty efektowny dostęp do morza, co umożliwi rejsy morskie. Jestem przekonany, że dzięki takim inwestycjom polskie Wybrzeże stanie się równie atrakcyjne dla żeglarzy, jak obecnie Mazury – mówi Cezary Kulesza, kierownik biura sprzedaży i marketingu w firmie Firmus Group. Planowany na Kanale Jamneńskim most zwodzony otwierany będzie w wyznaczonych godzinach. Pozwoli na wypływanie łodziami i jachtami z jeziora na wody Bałtyku. Rezydencja Park zlokalizowana jest tuż przy Jamnie, dzięki czemu jej mieszkańcy będą mieli rozrywkę i prestiżowy wypoczynek w zasięgu ręki. Wraz z przebudową wałów na północnej stronie jeziora powstanie także ścieżka rowerowa.

Zmiany w Mielnie

Mielno i okolice zmieniają się jednak nie tylko dzięki pracy lokalnych władz i ich staraniom o unijne dofinansowania. Wizję tego regionu mają również prywatni, zagraniczni inwestorzy. Firma Firmus Group, działająca w Mielnie już od ponad 12 lat również przyczynia się do zmiany Mielna w całoroczny atrakcyjny kurort. Realizacja wieloletnich planów rozbudowania oferty rekreacyjnej i wypoczynkowej tego regionu już się zaczęła. Powstają tu apartamentowce, takie jak Dune – przeszklony budynek z basenami zewnętrznymi i przestronnymi penthousami, tuż przy plaży. Tego typu inwestycje przyciągają do Mielna ludzi ze świata biznesu i kultury.

Nowoczesne apartamenty budowane w Mielnie otoczone są wydmami i sosnowymi lasami. Apartamentowiec Dune to budynek realizowany obecnie najbliżej Morza Bałtyckiego. Z tarasu widokowego będzie można zejść prosto na promenadę, a z niej jest już tylko kilka kroków do plaży. Zarówno apartamenty w Dune, jak i w Rezydencji Park oddawane są w standardzie pod klucz, znajdzie się w nich także pełne wyposażenie kuchni w sprzęty AGD, dzięki czemu po przekroczeniu progu można właściwie od razu w nich zamieszkać.

fot. Firmus Group Przebudowa Kanału Jamneńskiego

artamentowiec Dune już niebawem otworzy się dla mieszkańców

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Wiadomosci ze Świata

Baumit wybrał najlepsze fasady Europy. Oto laureaci!

2021-05-20

22 kwietnia br. odbyła się długo wyczekiwana gala finałowa Life Challenge 2021. Z uwagi na utrzymujące się… »

Sukces Polaków w European Property Awards

2021-04-02

Pracownia architektoniczna AP Szczepaniak zdobyła nagrodę Award Winner w międzynarodowym konkursie European… »

Harmonia doskonała

2021-01-25

Jeśli szukacie budynku idealnie wpisującego się w otoczenie, ten dom z pewnością jest tego doskonałym… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2024 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro