Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Liczy się pomysł!

Informacja Prasowa

2013-02-21  Autor: Monika Szocińska   Źródło: Electrolux   Kategoria: Konkursy, nagrody

18 lutego 2013 roku ruszyła interaktywna strona Electrolux Design Lab 2013, na której można zgłaszać projekty na tegoroczną edycję konkursu.

W tym roku inspiracją dla uczestników powinno być miejskie życie, a w szczególności „wspólne gotowanie”, „naturalne powietrze” lub „łatwe sprzątanie”. Wprowadzono też kilka istotnych zmian w przebiegu konkursu. Aby wziąć w nim udział nie trzeba opracowywać szczegółowego projektu, wystarczy sam pomysł i szkic. Dopiero w późniejszych etapach autorzy najciekawszych pomysłów zostaną poproszeni o dalszy rozwój koncepcji. Termin zgłaszania prac upływa 15 marca.

Postawiono też na interaktywność. Najlepsze projekty zostaną zaprezentowane w sieci. Internauci, głosując na swoje ulubione prace, będą mieli realny wpływ na to, kto przejdzie do następnego etapu. Projekt, który otrzyma największą liczbę głosów, automatycznie przechodzi dalej. Profesjonaliści z Electrolux na każdym etapie będą udzielali uczestnikom konstruktywnych wskazówek. Udział w konkursie to szansa na uzyskanie stałego, międzynarodowego zainteresowania i możliwość zaprezentowania swojego sposobu myślenia.

Interakcja w internecie

Na początku kwietnia ponad 100 projektów, wybranych ze wszystkich, które napłyną z całego świata, pojawi się w Internecie. Od tego momentu będzie można głosować na ulubione prace oraz je komentować. Na specjalnie stworzonej stronie (www.electrolux.com/electroluxdesignlab) każdy z uczestników będzie miał swój profil oraz indywidualny blog. W profilu pojawią się informacje o studencie i jego pomyśle. Na blogu będzie można przeczytać więcej na temat postępów w rozwijaniu i udoskonalaniu projektu w kolejnych etapach1. Informacjami na temat uczestników oraz ich projektów będzie można dzielić się za pomocą różnych portali społecznościowych (Twitter, Facecbook, Google +, Pinterest).

Rola profesjonalistów z Electrolux

Czynny udział w rozwijaniu pomysłów młodych projektantów będą mieli profesjonaliści z Electrolux. Osoby z takich działów jak: wzornictwo, innowacje, badania i rozwoju (R&D) będą nie tylko wybierać najlepsze zgłoszenia, ale również je komentować i udzielać wskazówek autorom. Julia Lilliehöök, Insight Marketer Director z Electrolux wyjaśnia, dlaczego w tegorocznej edycji konkursu tak duży nacisk kładzie się na obecność w internecie: „Dzielenie się wiedzą jest głównym czynnikiem w procesie tworzenia innowacji. Gorąco zachęcamy studentów do aktywnego udziału w dyskusjach w internecie, ponieważ spojrzenie osób o różnym wykształceniu i z różnych kultur będzie pomocne i inspirujące w rozwijaniu projektów. Dzięki specjalnie opracowanej stronie internetowej, autorzy najlepszych prac będą mieli możliwość usłyszenia opinii z całego świata.”

Inspiracje miejskim życiem

Zgłoszone projekty powinny uwzględniać innowacyjne rozwiązania do domów przyszłości. Tematem konkursu są „Inspiracje miejskim życiem”, a w szczególności: „wspólne gotowanie”, „naturalne powietrze” i „łatwe sprzątanie”. Thomas Johansson, Dyrektor Działu Wzornictwa w Electrolux mówi: „Według prognoz, do 2030 r. aż 60% ludności będzie żyło w miastach. Rosnąca urbanizacja bez wątpienia wpłynie na nasze życie. Zapraszamy studentów, aby spróbowali przewidzieć, co się zmieni w przyszłości i opracowali innowacyjne, niepowtarzalne i zgodne z potrzebami przyszłych konsumentów pomysły.”

Nagrody

Główną nagrodą w konkursie jest półroczny, płatny staż w jednym z centrów projektowania Electrolux oraz 5 000 euro. Jury przyzna tę nagrodę osobie, która stworzy najbardziej przełomowe i innowacyjne rozwiązanie do domu przyszłości. II miejsce to 3 000 euro, a III – 2 000 euro. Autor projektu, który zdobędzie najwięcej głosów internautów otrzyma 1 000 euro.

Więcej informacji na oficjalnej stronie konkursu: www.electrolux.com/electroluxdesignlab oraz w mediach społecznościowych:

www.youtube.com/user/electrolux

www.facebook.com/ElectroluxAppliances

www.twitter.com/Electrolux

www.flickr.com/photos/electrolux-design-lab

www.pinterest.com/electrolux/

 

¹Konkurs Electrolux Design Lab 2013 jest podzielony na pięć etapów:

- 1 etap – nadesłanie pomysłu z opisem – do 15.03.2013

- 2 etap – udoskonalanie projektu – kwiecień

- 3 etap – wizualizacja – maj

- 4 etap – dopracowywanie funkcjonalności – czerwiec i lipiec

- 5 etap – finał konkursu Electrolux Design Lab - październik

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Konkursy, nagrody

Konkurs na przebudowę dzielnicy w Kanadzie

2021-01-13

Prezentujemy informacje o konkursie w Kanadzie. »

Zegar słoneczny stanie pod Wawelem...

2020-12-23

Kraków czeka na projekt unikatowego zegara słonecznego, który będzie działał również w… »

Konkurs KOŁO i Studio NOM (Nie Olewamy Miasta): Rozmowy o architekturze, obyczajach i największych sekretach przyrody

2020-07-30

Czego od przestrzeni miejskiej oczekuje jeden z najbardziej cenionych, polskich architektów? Co o słowie… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2024 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro