Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Forum Autodesk – Best Practices. Podsumowanie

Oprogramowanie dla architektury

2007-11-21  Autor: Joanna Borowska   Źródło: Autodesk   Kategoria: Oprogramowanie, komputery

15 listopada br. w Warszawie odbyło się ogólnopolskie Forum Autodesk – Best Practices. Tegoroczne spotkanie, które zgromadziło blisko 300 użytkowników oprogramowania Autodesk, było okazją do wymiany doświadczeń, opinii, a także możliwością zapoznania się z aktualnymi kierunkami rozwoju projektowania i nowymi trendami w rozwiązaniach Autodesk. Wydarzenie zbiegło się z obchodami 25 - lecia istnienia firmy.

Spotkanie podzielone było na trzy części. Część plenarną poprowadził Wojciech Jędrzejczak, dyrektor zarządzający Autodesk w Polsce. W swojej prezentacji Wojciech Jędrzejczak nawiązał do głównych trendów makroekonomicznych wpływających na projektowanie. Rozwijające się technologie  projektowe umożliwiają nowe podejście do tworzenia produktów zwiększając innowacyjność, efektywność i przewagę konkurencyjną. Odzwierciedleniem tego podejścia są nowe koncepcje, takie jak modelowanie informacji o budynku (BIM) w architekturze i budownictwie czy cyfrowe prototypowanie w przemyśle.

Zasadniczą częścią Forum, cieszącą się bardzo dużym zainteresowaniem uczestników, były trzy równoległe sesje branżowe dla: architektury i budownictwa, przemysłu oraz infrastruktury. Sesje prowadzone były przez użytkowników rozwiązań Autodesk, którzy na konkretnych przykładach przedstawili swoje osiągnięcia projektowe oraz doświadczenia z wykorzystania narzędzi Autodesk.

Istotnym elementem Forum były także specjalne sesje warsztatowe, przybliżające nowe możliwości oraz wykorzystanie konkretnego oprogramowania Autodesk do  zwiększenia innowacyjność i efektywność pracy.

Wojciech Jędrzejczak, dyrektor zarządzający Autodesk w Polsce

Informacje o Autodesk

Autodesk, Inc. jest światowym liderem w dziedzinie oprogramowania do projektowania dwu- i trójwymiarowego przeznaczonego dla sektorów: przemysłu, architektury i budownictwa, inżynierii lądowej oraz mediów i rozrywki. Od wprowadzenia na rynek w 1982 roku oprogramowania AutoCAD, Autodesk opracował szerokie portfolio najnowocześniejszych rozwiązań do prototypowania cyfrowego, dzięki którym klienci mogą wypróbowywać swoje pomysły jeszcze przed ich faktyczną realizacją. Firmy z listy Fortune 1000, dzięki narzędziom Autodesk, wizualizują, symulują i analizują, jak ich wyroby będą działały w rzeczywistości, na wczesnym etapie projektowania. Dzięki temu oszczędzają czas i pieniądze, jednocześnie podnosząc jakość i pobudzając innowacyjność. Dodatkowe informacje o Autodesk można uzyskać z witryny www.autodesk.com, www.autodesk.pl.

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Oprogramowanie, komputery

Archicad - wzorzec projektu od Multibim

2021-11-09

Architekci i projektanci z różnych branż do tworzenia dokumentacji i modeli obiektów wykorzystują… »

Już 3/4 firm wynajmuje programy zamiast je kupować. Jak SaaS zmienia biznes?

2021-02-17

Choć sporo osób miałoby kłopot z rozwinięciem skrótu SaaS, oprogramowanie dostępne w modelu… »

„Pomówmy o BIM” – Autodesk prezentuje cykl podcastów branży budowalnej

2020-08-19

Seria podcastów „Pomówmy o BIM” to zbiór dobrych praktyk dotyczących pracy w… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2022 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro