Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Laufen oficjalnym partnerem Salon Suisse na Biennale Architektury 2012

Informacja Prasowa

2013-01-17  Autor: Magdalena Ryba   Źródło: LAUFEN   Kategoria: Wiadomosci ze Świata

Firma Laufen była oficjalnym partnerem tegorocznego Salon Suisse, eventu poświęconego szwajcarskiej architekturze, który towarzyszył Biennale Architektury w Wenecji. Salon Suisse został zorganizowany przez Szwajcarską Fundację dla Kultury Pro Helvetia, która zadbała o jego interesujący program – wykłady, odczyty, panele dyskusyjne i warsztaty

Co dwa lata Wenecja przyciąga tysiące fascynatów architektury i projektowania. Podobnie było i w tym roku, w dniach 29 sierpnia – 25 listopada, gdy trwała kolejna edycja Biennale Architektury. Na tym wydarzeniu nigdy nie brakuje najważniejszych projektantów, a przedstawiane tam ekspozycje i wystawy są przez kolejne miesiące tematem licznych dyskusji. Kuratorem tegorocznej edycji Biennale został brytyjski projektant David Chipperfield, a jej tematem przewodnim zostały relacje między uznanymi architektami, a młodym pokoleniem, które się do nich odwołuje. Na Biennale pokazane zostało 55 pawilonów narodowych, prezentujących poszczególne kraje, uczestniczące w wydarzeniu. Jednym z wystawców była Szwajcaria, która włączyła się też w organizację dodatkowych atrakcji związanych z Biennale.

Szwajcarska Fundacja dla Kultury Pro Helvetia wspólnie z firmą Laufen zadbała o program eventu Salon Suisse – dedykowanego szwajcarskiej architekturze. Kuratorem Salon Suisse został Robert Guy Wilson, redaktor naczelny architektonicznego magazynu Block. Pod szyldem Salon Suisse odbył się w Palazzo Trevisan szereg wykładów, odczytów, paneli dyskusyjnych oraz warsztatów. Laufen został partnerem tego wydarzenia nie tylko ze względu na rodowód firmy, ale też wartości dzielone ze szwajcarskim światem architektury – takie, jak: czystość formy, jakość i zrównoważony rozwój. Event ten był dla firmy bardzo dobrą okazją do podkreślenia tych podobieństw. Laufen skorzystał także z okazji by zaprosić na Salon Suisse swoich współpracowników oraz przedstawicieli mediów z wielu państw.

Event Salon Suisse rozpoczął się 28 sierpnia i został podzielony 3 etapy poświęcone kolejno teorii i praktyce architektury oraz mediom, a wszystko to w kontekście szwajcarskiej szkoły projektowania. Z prezentowanymi w tym czasie atrakcjami mieli możliwość zapoznać się nie tylko zaproszeni goście, ale też szeroka publiczność.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na www.salonsuisse.laufen.com

 

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Wiadomosci ze Świata

Baumit wybrał najlepsze fasady Europy. Oto laureaci!

2021-05-20

22 kwietnia br. odbyła się długo wyczekiwana gala finałowa Life Challenge 2021. Z uwagi na utrzymujące się… »

Sukces Polaków w European Property Awards

2021-04-02

Pracownia architektoniczna AP Szczepaniak zdobyła nagrodę Award Winner w międzynarodowym konkursie European… »

Harmonia doskonała

2021-01-25

Jeśli szukacie budynku idealnie wpisującego się w otoczenie, ten dom z pewnością jest tego doskonałym… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2024 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro