Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Głosuj na Jana Ankiersztajna - finalistę Electrolux Design Lab

Informacja Prasowa

2012-10-08  Autor: Monika Szocińska   Źródło: Electrolux   Kategoria: Wiadomosci ze Świata

Jan Ankiersztajn z Poznania jest pierwszym Polakiem, który znalazł się w wielkim finale międzynarodowego konkursu dla studentów i absolwentów wzornictwa przemysłowego Electrolux Design Lab. Jest jednym z 10 finalistów wybranych z ponad 1200 uczestników z całego świata. 25 października 2012 r. w muzeum wzornictwa Triennale Design Museum w Mediolanie Jan Ankiersztajn, razem z pozostałymi finalistami, zaprezentuje swój projekt przed jury konkursu. Gratujemy, trzymamy kciuki i głosujemy!

Głosowanie
Wszystkich serdecznie zapraszamy do głosowania na swój ulubiony projekt finalistów tegorocznej edycji Electrolux Design Lab. Na specjalnie stworzonej stronie www.electrolux.co.uk/Global-pages/Promotional-pages/Electrolux-Design-Lab/Articles/Peoples-Choice/ wystarczy kliknąć Lubię to! pod projektem Jana Ankiersztajna lub innego finalisty. Automatycznie na Facebook-owym profilu pojawi się odpowiednia informacja, na kogo został oddany głos. Zapowiada się ciekawa rywalizacja. Liczy się każdy głos. Głosować można do 25.10.2012 r.

Biografia
Jan Ankiersztajn jest studentem czwartego roku wydziału Architektury i Wzornictwa na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Obszar jego zainteresowań obejmuje architekturę, projektowanie użytkowe i graficzne. Swoją twórczość prezentował m.in. na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, w galerii Perlegal i w gmachu Biblioteki Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jan Ankiersztajn jest współzałożycielem grupy artystycznej „.wju”, w której realizuje się tworząc animacje stanowiące oprawę wizualną koncertów i wystaw. Jedną z jego największych pasji jest muzyka.

Aeroball
Aeroball, projekt przygotowany przez Jana Ankiersztajna na konkurs Electrolux Design Lab, to rewolucyjne rozwiązanie pozwalające polepszyć jakość powietrza w zamkniętych przestrzeniach. Wystarczy umieścić kulki w powietrzu, a one dzięki swojej bardzo lekkiej konstrukcji zawisną w pomieszczeniu i oczyszczą powietrze ze szkodliwych zanieczyszczeń.

Aeroball to rodzaj balonika z mieszanką helu i powietrza, obudowany filtrem o strukturze zainspirowanej budową komórek żywych organizmów. Kiedy filtr się napełni, Aeroball zaczyna powoli opadać. Jest to znak, że możliwości czyszczenia powietrza przez daną kulkę są wyczerpane i należy ją wymienić. Dzięki fluorescencyjnej powłoce na filtrze, która sprawia, że małe kulki absorbują światło w ciągu dnia i emitują je wieczorem, Aeroball może świecić na różne kolory. Aeroball stanowi niezastąpioną dekorację domów, miejsc pracy, czy lokali publicznych. Doznania zmysłowe potęguje wydzielany przez kulki zapach, który klient wybiera zależnie od swoich upodobań.

Projekt Aeroball: www.youtube.com/watch?v=9Q64nmtc09k&feature=youtu.be
Wszyscy finaliści www.youtube.com/watch?v=nvPg3pDCE2k&feature=youtu.be

Konkurs Electrolux Design Lab
Electrolux Design Lab to międzynarodowy konkurs dla studentów i absolwentów wzornictwa przemysłowego zainicjowany 10 lat temu. Zadaniem uczestników jest przygotowanie projektów urządzeń przyszłości zgodnie ze zmieniającym się co roku tematem przewodnim. W 2012 roku tematem było „Projektowanie dla zmysłów”. Electrolux Design Lab cieszy się wielką popularnością, co roku wpływają na niego tysiące niezwykle kreatywnych prac. Nagrodami w konkursie są: półroczny, płatny staż w Centrum Wzornictwa Electrolux i 5000 euro za I miejsce, 3000 euro za II miejsce oraz 2000 euro za III miejsce.

Więcej informacji: www.electrolux.com/desinglab

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Wiadomosci ze Świata

Baumit wybrał najlepsze fasady Europy. Oto laureaci!

2021-05-20

22 kwietnia br. odbyła się długo wyczekiwana gala finałowa Life Challenge 2021. Z uwagi na utrzymujące się… »

Sukces Polaków w European Property Awards

2021-04-02

Pracownia architektoniczna AP Szczepaniak zdobyła nagrodę Award Winner w międzynarodowym konkursie European… »

Harmonia doskonała

2021-01-25

Jeśli szukacie budynku idealnie wpisującego się w otoczenie, ten dom z pewnością jest tego doskonałym… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2024 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro