Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Architekci inspirowani naturą – ruszył konkurs Projekt VISAGE

Informacja Prasowa

2012-07-19  Autor: Jakub Dudziak   Źródło: projektvisage.pl   Kategoria: Konkursy, nagrody

Rozpoczął się konkurs architektoniczny na projekt budynku z wykorzystaniem tynków i farb elewacyjnych z innowacyjnej linii Ceresit VISAGE. Pomysłodawcą projektu jest firma Henkel, której przedstawiciele zasiądą również w jury konkursu. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody pieniężne w każdej z czterech kategorii konkursowych oraz główne Grand Prix dla zwycięzcy.

Ceresit VISAGE to inspirowana naturą linia eleganckich tynków i farb do elewacji. Produkty z tej grupy podzielono na trzy kategorie bezpośrednio nawiązujące do naturalnych surowców: drewna, kamienia oraz metalu. Każda z nich oferuje szeroki wybór kolorów i faktur, pozwalających na realizację indywidualnych pomysłów.

Obchodzony 1 lipca na całym świecie Dzień Architektury zainspirował Henkel Polska do zorganizowania konkursu „Projekt VISAGE”. Architekci i projektanci będą mieli okazję wykazać się kreatywnością oraz nietypowym podejściem do projektu i nadesłać prace w kilku kategoriach tematycznych. Organizatorzy przewidzieli ich aż cztery: domy jednorodzinne, budynki wielorodzinne, budynki użyteczności publicznej oraz obiekty zabytkowe. Spośród autorów wyróżnionych prac zostanie wyłoniony zwycięzca Grand Prix.

„Produkty z grupy Ceresit VISAGE to idealna propozycja dla ludzi ceniących sobie wygląd domu inspirowany naturalnymi materiałami. W przeciwieństwie do prawdziwego kamienia czy drewna, proces kładzenia tynków jest znacznie mniej czasochłonny, a efekt przy odpowiednim wykorzystaniu surowca może zaskoczyć wszystkich. Liczymy, że produkt docenią architekci, których praca wymaga artystycznego zacięcia oraz indywidualnego, elastycznego podejścia do każdego zlecenia” – zauważa Łukasz Woronowicz z Henkel Polska.

Projekty do konkursu mogą nadsyłać studenci oraz architekci i projektanci, którzy nie ukończyli 45. roku życia. Organizatorzy liczą na świeże spojrzenie oraz odważne pomysły młodych projektantów, jak również na profesjonalizm i doświadczenie ich starszych kolegów.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się na uroczystej gali w Pałacu Zamojskich, po obradach jury, które ogłosi laureatów. Łączna pula nagród wynosi 22 tys. zł. Na kwotę 10 tys. zł może liczyć autor najlepszego projektu, natomiast po 3 tys. zł przewidziano dla architektów wyróżnionych w każdej z kategorii konkursowych. Projekty można nadsyłać do 10 grudnia 2012 roku.

Szczegółowe informację dotyczące konkursu oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie projektvisage.pl

Patroni Medialni: A&B, ARCHITEKTURA-murator, ARCH, architektura.info

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Konkursy, nagrody

Konkurs na przebudowę dzielnicy w Kanadzie

2021-01-13

Prezentujemy informacje o konkursie w Kanadzie. »

Zegar słoneczny stanie pod Wawelem...

2020-12-23

Kraków czeka na projekt unikatowego zegara słonecznego, który będzie działał również w… »

Konkurs KOŁO i Studio NOM (Nie Olewamy Miasta): Rozmowy o architekturze, obyczajach i największych sekretach przyrody

2020-07-30

Czego od przestrzeni miejskiej oczekuje jeden z najbardziej cenionych, polskich architektów? Co o słowie… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2024 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro